şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bingöl'ün iki otobüs firmasından biri olan has bingöl, özlem bingöl'le rekabet etmektedir. aslına bakarsanız özlem bingöl has bingöl'le rekabet etmektedir çünkü bingöllüler tercihini genellikle has bingöl'den yana kullanmaktadırlar. bu iki firma aynı güzergahlara aynı saatte hareket etmekte ve yol boyunca sürekli yarış halindedirler. söylentilere göre bu iki firma devlet bakanı cevdet yılmaz'ın akrabaları tarafından işletiliyormuş. geçtiğimiz aylarda filosunu 2011 travegolarla süsleyen has bingöl'ün otobüslerine bindiğinizde fabrikadan yeni çıkmış araba kokusundan çok; yoğun ter, ayak ve gaz kokusu alırsınız. ama bu durum sizi ürkütmesin çünkü bir müddet sonra insan bünyesi kokuya duyarsız hale geliyor.
  • erzurum'un çat ilçesinde meydana gelen ve güvenlik standartlarından bihaber müteahhit firmanın devam ettirdiği duble yol çalışmalarının sebep olduğu iddia edilen kaza sonrası otobüsü şarampole yuvarlanan firma.
  • verdikleri hizmetleri sayarken ''namaz vakitlerinde durur'' diye bir ibareye yer veren otobüs firmasıdır.

http://p1309.hizliresim.com/1f/t/t0dzc.png
  • bingöl menşeili uyduruk firma. şöförün yüksek sesli müzik dinlemesinden mi dert yanayım, uyardığımda neredeyse fırça yiyecek duruma düşmeme mi yanayım bilmiyorum. ses geliyor diyorum(uyuyamıyorum) , muavin bana diyor ki, bize sesi gelmiyor önde siz nasıl duyuyorsunuz. böyle mantıksız cevapla başlayan bir konuşma silsilesi. zaten kapatın demiyorum, sesini kısın diyorum.

abuk subuk yerlerde durup ne için durduğumuzu bilmeden öyle boş boş baktık arkadaşımla birbirimize. şoföründen muavinine dışarda sigara keyfi yapıyor.

trabzon-urfa seferi yaptım dün biletimi de 85 tl ye aldım, yol 15-16 saat, buna karşılık 3 tane sallama çay içebildik, bir kek dahi ikram edilmedi.
    trabzondan çıkıyorsunuz 40 dk sonra yarım saat mola veriyor, bir diğer mola için taaaa bingöl e kadar beklemek zorundasınız.

şu doğu firmalarından bir kere de memnun ayrılsak. umarım yakın zamanda bu doğu çilesi bitecek biz de bir daha bu aç gözlü insanlara, kurumsallaşmayı becerememiş kimselere paramızı kaptırmayacağız.

edit: düzenleme

ek: über profesyonel olmalarına gerek yok, olması gereken şeyler olsun yeter.
  • zaten doğuya giden otobüslerdeki yolcu kalitesi, gelir düzeyi ve seyahat adabının ekseriya diplerde olduğunu düşünürsek içeride gaz ve ter kokusu alınmasına, koltuk aralarına yatırılan çocuk görülmesine şaşırılmaması gereken firmadır.
  • su anda yolculuk ettigim firma. ilk ikram 3,5 saat sonra yapıldı. sadece icecek ve en küçük pet bardağın yarısı kadar. yarim litre kolayı koca otobuse bolusturmeyi basardilar sanirim.
  • yolculuğun bingöl’e olduğu varsayılırsa, ikram için 3,5 saatin bile erken olduğunu düşündüğüm firmadır.