• abi yazmayayım diyorum ama adam "evrimde tesadüfen oluşma anlatılıyor, bu bizim inancımıza, kültürümüze ters" dedi ya..

nokta ya nokta.. daha ötesi yok..

nagehan alçı bile karşı çıkmaya başladı lan kendisine..

bilimden bahsederken milli gayrı milli olmaz dedi kadın..

ya neler var lan bu ülkede..

bir kahvehane dayısından zerre fazla bilgisi yok..
  • gerek tipiyle gerek el hareketleriyle fıkradan fırlamış gibi söylemleriyle inanılması güç bir "profesör"dür.

an itibariyle habertürk'te izlenebilir.

"ekonomimiz düşük ve orta teknoloji üzerine dayalı. eğitim sistemimiz çok iyi değil, yurtdışındaki gençler gibi yüksek teknoloji üretemiyor gençlerimiz" gibi birşeyler söyleyen orhan bursalıya anti tez olarak:

"hocam ben 30 ülke gezmiş bir profesörüm. sabahalara kadar barlarda eğlencelerdeler. hiç öyle teknoloji üreten gençlik yok dışarda. bizimki daha iyi bikbikbik"

ayrıca kendisi evrimin dine küfretmek olduğunu da söylüyor
  • allahım allahım.. neler var lan bu ülkede..

profesörmüş bu adam.. harran üniversitesi'nde..

evrim için, "5 milyar yıl önce olmuş denen bi olayın neresi gözlemlenmiş, neresi bilim bunun"

abi açın seyredin, kahrolun.

bi de karşısına koymuşlar ergi deniz özsoy'u.. adam sinir krizi geçirecek lan..

abi cahille tartışmak nedir, neye benzer bir kez daha anladım..

allah düşmanıma vermesin.
  • ohaaaaaa.. evrimi öğrenen dinden uzaklaşır diyor lan adam.. evrimi reddeden biyolog var lan bu ülkede..

evrim türk çocuklarına ağır gelir diyor.
  • ülke öyle karikatür, öyle liyakatsiz bir hale gelmiş ki; dekan seviyesine gelmiş bir biyologun eğitim sisteminden en büyük beklentisi dindar nesil yetiştirmek.

ayrıca bu vb akademisyen insanları tartışma programlarında gördükçe, ülkedeki 8-10 üniversite dışında eğitim almanın diploma dışında kişiye zerre bir şey katmadığına iyice emin oluyorum.

düşün işte, bu adamın derse girdiği üniversitede biyoloji okuyorsun, 4 sene sonunda öğrendiğin şey "allah büyüktür, her şey allah'tan".
    yazık amına koyayım bu memleketin geleceğine.
  • az önce habertürk kanalında "madem evrim bu kadar önemli; o zaman okutalım bütün çocuklarımız zeki olsun, hepsi nobel alsın" gibi bir antitez üretebilmiş, lisans diploması olduğuna şüphe ettiğimiz profesör.
    bu adama hala laf anlatmaya çalışan prof.dr.ergi deniz özsoy'a da sabır diliyorum.
  • ergi deniz özsoy hoca diyor ki, "dinozorla kuş arasındaki ilişkiyi evrim açıklayabilir zor da olsa, yaradılış ne diyebilir bu konuda, allah yarattı der, başka?"

diyor..

bu adam "bu konuda bir sürü tefsir var" dedi lan..

biyoloji profesörü dedi bunu..

lan bu ülke kimin sayesinde ayakta duruyor hala çok merak ediyorum..

bu nasıl bi ülke ki, ergi deniz özsoy da biyoloji profesörü, bu adam da.
  • an itibarıyla habertürk'te yer alan, söylemleriyle zihnimde şafak sezer şimşekleri çaktıran kişi.

prof. imiş...
    harran'da dekan imiş...
    bilim, teori, olay, olgu... gibi birçok temel kavramdan habersiz ama dekanlığa kadar yükselmiş.

toplumca eğitimde sıçtık mı?
    hem de nasıl.
    eyvah, eyvah!
  • kültürümüze ters düşüyor diye bilim yapmaya karşı olan profiterol.
  • haberturk kanalında denk geldiğim skeç kahramanı. filmi çekilse iyi gişesi olabilir.
hesabın var mı? giriş yap