şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  hasan akgün, giresun
  giresun - 1957, halit, hayriye - istanbul mimar sinan üniversitesi güzel
  sanatlar akademisi - fransızca, almanca - grafiker - turizm işletmecisi -
  evli, 1 çocuk.
 • buyukcekmece belediye baskani.
 • avrupa yakasının selami öztürk'ü. herhalde '94 seçimlerinden beri büyükçekmece'nin belediye başkanı kendisi.
 • tahminlerimize göre uçuculukla ilgili saplantısı olan büyükçemece belediye başkanı. her bulduğu boş alana uçak koyduruyor adam. ordu evinin yanında askeri topla birlikte 2 tane, hemen sahil tarafında 1 tane (üstelik bu kargo uçağı?), yanılmıyorsam albatros tarafında da 2 tane mevcut.
 • ramazan da teravih namazlarını ve her cuma namazını korumalarından arınmış bir şekilde cemaatin arasında kılan ünlü belediye başkanı.
 • vizyon sahibi bir belediye başkanı. sürekli olarak büyükçekmeceyi farklı kılacak yenilikler peşinde.

  (bkz: uluslararası büyükçekmece kültür festivali)
  (bkz: büyükçekmece yatlimanı)
 • istanbul büyükşehir belediyesi'nin resmi internet sitesinde belediye meclisi üyelerinin tanıtıldığı bölümde yer alan özgeçmişi ekim 2011 tarihi itibarıyla şöyledir:

  belediye: büyükçekmece
  ad soyad: hasan akgün
  parti: chp
  ünvan: belediye başkanı
  doğum yeri: trabzon
  doğum tarihi: 1955
  mesleği: idareci
  öğrenimi : doktora

  özgeçmişi : 1955 yılında trabzon’da doğdu. 1974 yılında üniversite eğitimiyle birlikte sefaköy belediyesi’nde belediyecilik hayatına başladı. 1977-1981 arasında sefaköy belediyesi’nde bşk. yard. olarak görev yaptı. 1981 yılında kuruculuğunda bulunduğu istanbul belediyesi küçükçekmece belediye şube müdürlüğü’nde mdr. yard. olarak görevine devam ederken 1984 yılında bakırköy belediyesi’nin kuruluşunda ve teşkilatlanmasında görev aldı. 1986 yılında büyükçekmece belediyesi bşk. yard. olarak atandı. 1979-1988 arasında orta doğu amme idare enst. "şehircilik ve belediyelerin yönetimi" konulu eğitim programına katıldı. 1992 yılında i.ü. işletme fakültesi’nde "belediyeler ve bütçelerin analizi" konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı. 1996 yılında, i.ü. deniz bilimleri enstitüsü’nde doktoratezini tamamlayarak "doktor" unvanı aldı. büyükçekmece’nin tarihi sorunu olan ve 40 yıldır çözülemeyen altyapı sorununu 20 ay gibi kısa bir sürede çözdü. türkiye’nin ilk ve tek tv kulesi ile en büyük kapalı fuar- kongre merkezi olan tüyap fuar ve kongre merkezi’ni bölgeye kazandırdı. "şehirlerimizin temeli altyapı, geleceğimizin temeli eğitimdir" diyerek eğitime büyük önem verdi. 6 ilköğretim okulu, 1 ilköğretim öncesi eğitim kurumu ve 1 öğretmen evi’nin yapımını sağlayarak, milli eğitimimize katkıda bulundu. yayınlanmış 3 adet kitabı bulunmaktadır. 2002-2004 arasında marmara ve boğazları belediyeler birliği bşk. görevi yaptı. 1994’de ilk kez, 1999'da ikinci kez ve 2004 yerel seçimleri’nde üçüncü kez büyükçekmece belediye başkanı seçildi. mbbb encümen üyeliği, avrupa konseyi yerel ve bölgesel yönetimler kongresi türk delegasyonu üyeliği ve türk belediyeler birliği bşk. yard. görevlerini sürdürmektedir. evli ve dört çocuk babasıdır, ingilizce bilmektedir. 2009 yılında chp’den büyükçekmece belediye başkanı seçildi.

  .

  *

  .

  ayrıca, (bkz: büyükçekmece belediyesi)
 • "doktor" ünvanını her yerde ustalıkla kullanan\kullandıran sevgili belediye başkanımız. tıp doktoru olsa bu kadar kullanmaz. doktorası istanbul üniversitesi deniz bilimleri ve işletmeciliği enstitüsü'ndendir. anabilim dalı ise kıyı bölgeleri yönetimi 'dir. prof. dr. ertan eruz danışmanlığındaki doktora tezinin konusu ise "kentsel gelişme sürecinde büyükçekmece"'dir. yök'e 1996 yılında sunulan bu tez, 224 sayfadır. fakat kopyasına ulaşılamamaktadır. türk demokrasi vakfı yayınları tarafından da basılmış ama malesef bu kopyasına da ulaşamadım. sayın başkanın özel kaleminden isteyip faydalanmak niyetindeyim, buradan sesimi duyarlarsa ne ala...

  başkanımızın yayınlanmış üç kitabı bulunuyor:

  belediyeler ve bütçeler analizi (yüksek lisans tezi)
  kentsel gelişim sürecinde büyükçekmece (doktora tezi)
  atatürk ve cumhuriyet (yusuf kurtca ile ortak)
 • ramazanda iftar veren ancak kendisini alkislamasi icin cevre ilcelerden otobusle saksakci tasiyan, "bu gelenlerin hicbirisi bizim mahalleden degil" diye itiraz edip bir de ruhsatsiz asfalt fabrikasina destek verdigi icin "biz ekmek degil saglik istiyoruz" seklinde sikayet eden vatandasa "susun lan!" diye bagiran belediye baskani...

  http://gundem.milliyet.com.tr/…/1571680/default.htm