şükela:  tümü | bugün
  • bilgi yarışması / link

köy enstitüleri kurucusu hasan ali yücel’i bilmeyen 4 adet andaval içerir , merak ediyorum nasıl okudular nasıl yetişip bu yaşlara geldiler , soruyu ilk yanıtlayan kişinin bi yerinden isim uydurması sonra diğerlerinin de o uydurma ismin peşine takılıp isimler türetmesi de ayrı bir saçmalık

eminim ki bu 4 kişiye sorsanız kendilerini atatürkçü cumhuriyetçi tanımlarlar utanmadan

yazıklar olsun
  • can yamangillerin ülkesinde normal bir durum. her geçen gün benliğimizi kaybediyoruz, tarihimizi de...
  • bu tür yarışmalara neden genel kültürü oknayus dibi seviyesinde insanlar katılıyor gerçekten merak ediyorum. özellikle mi seçiyorlar acep?
  • bu video insana saç baş yoldurur.
    yarışmacıların fantastik cevapları şu şekilde;
    orhan ali güzel
    orhan ali gürel
    orhan ali türen
    osman ali güzel
    osman ali gürel
    yaman ali güzel
    yaman ali gürel
  • bir diğer şaşırdığım durum ise,bu nasıl bir kopya ahlakıdır yahu?
    içeriğin altında bulunan yorumlardan biri durumu özetliyor;
    "köy enstitülerinin kapanma sebebi böyle insanlar yetiştirmek istemeleri değil miydi?"
  • ülkemizdeki onlarca, belki de yüzlerce okulun isminde de, tarihimizde de önemli bir yere sahip olan kişinin, bazı genel kültürsüz yarışmacılar tarafından bilinmediğini/bilinemediğini gösteren genel kültür yarışmasıdır.
  • popüler kültürü takip ederek yeterince sosyal bir yaşam yaşadıkları içindir ki genel kültüre ihtiyaç duymuyor yurdum insanı. bu tiplerin başını oturduğum her masada ezmeyi kendime görev bildiğimden kendimce sayılarını azaltıyorum.
  • köy enstitülerini chp'nin bitirdiğini bilmeyenler kadar cahil değillerdir.