şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu filmi gunduz vakti magic box'da yayinlamislardi.. erotik-komedi tarzi bir film, konusu kisaca soyle:

  hasan (salih guney) cok capkin kalender mesrep bir genctir. lakin birgün kaza gecirir ve tüfegi kirar. (filmde boyle diyodu) babasina gider ve sorununu anlatir. oglunu cok seven baba (ali sen) (bkz: okuz anlatiyor) hasan'i goturmedik doktor birakmaz. sonunda uzman bir doktor bulurlar. doktor, hasan'a elektronik bir alet (kamera 1960'lardan kalma sapka basli 3 bacakli kocaman transistore zoom yapar) takmaya karar verir. baba bunun oglunu iyilestirecegine inanmaz. doktor bunlari ikna etmek icin bir insaat alanina götürür ve hurda halinde inik bir vince transistorü "iliştirir". ayari alan vinç kalkar. bu sahneyi goren baba, doktorun eline pacasina sarilir oper gerisini hatirlamiyorum. bir de mete inselel oynuyordu. "gazozu sen patlattin ceremesini biz cekiyoruz".
 • güzide filmin yönetmeni aram güldüz'dür. filmde kahramanımız hasan'ın kaza sonucu kaybettiği iktidarına yeniden kavuşmasını sağlayan önteknolojik pil, o zamanlar daha fikri bile oluşmamış mutluluk çubuğu veya viagra gibi naçizane buluşlarına az da olsa önderlik etmiş midir acaba?*
 • tüm erekte olma sahnelerinde boru ile hücum marşının çalındığı türk filmi.
 • erkek oyuncu salih guney 'in bosalmasi sirasinda nasil 9 siddetinde bir deprem olustugunu gordugum eglencelik film...
 • (bkz: hasanbasan)
 • lupus grandus malafatuf* ismini turkcemize hediye etmis komik film.

  edit: ayrica ahmet zorlu, zincirlikuyu'da bulunan karayollari arazisi ihalesini kazandiginda "hasan almaz basan alir" sozlerini sarfetmistir.hurriyet
 • ''arkadaş annem beni iskambil kağıtlarının üstünde doğurmuş beee.''
 • çapkın bir gencin maceralarını anlatan komik bir film. ciddi ciddi güldürüyor.
 • bazi yerlerde çin daması olarak da bilinen eski bir oyun. genelde panayir yerlerinde cingeneler oynatir. bir masa uzerinde 6 tane sekil bulunur. bu sekiller genelde kupa, maca, sinek, karo sembolleri ve iki tane daha sekildir ( diyelim ki ucgen ve daire ). iki tane de zar vardir, zarlarin herbir yuzunde bu sekillerden birer tane olmak uzere. masanin uzerindeki sekillerden birine ya da birkacina para basilir. sonra oyunu yoneten (bkz: krupiyer) iki zari birden atar, senin para bastigin sekilden kac tane geldiyse bastigin paranin o kadar mislini ve bastigin parayi kazanirsin. para bastigin sekil zarlarin hicbirinde gelmezse parani kaybedersin.

  ornek: ortamda bulunan ali ve hasan'dan ali karo'ya 100 lira basmis olsun, hasan ööle seyrediyor. zarlar atildi, bir karo bir sinek geldi. ali 100+100 (koydugu para + kazandigi para) lira kazanir. hasan, oyunun ismi geregi hicbirsey alamaz. cunku basan ali'dir.