şükela:  tümü | bugün
 • iddia ettği be$ikta$taki $aibeli olayların açıklığa kavu$ması için pek bi kasan insan.bunu ba$kanlık seçimini kaybettikten sonra yapması anlamsızdır.
 • fenerbahce formasini giydikten, zamaninda ortada herhangi bir menfi kazanci yokken besiktastan galatasaraya gecen ve jubilesini galatasarayda, galatasaray formasini operek tamamlamis olmasina ragmen cikip da " besiktas kongre uyesi olan galatasaraylilar fenerliler var" diyen zat.
  (bkz: kaybedenlerin sozleri)
 • beşiktaş'ın eski ikinci ve çok yönlü başkanı. kariyerinde ilgimi çeken yanı ise, capital partners'daki icra kurulu başkanlığının yanında türkiye milli olimpiyat komitesi'nde başkan yardımcılığı yaparak sporla iç içe olan bir iş adamı profili çizmesi.

  bunların yanında tegv, tesev ve gsd eğitim vakfı'nın kurulmasındaki payıyla da sosyal sorumluluk bağlamında da kuvvetli bir profile sahip bir şahıstır.
 • üzerinden bir sene geçmiş bir konuşması var. şubat ayında gerçekleşek mali kongre ışığında okuyalım:

  "mali kongreye (...) 400-500 milyon dolar borçlara geleceksin, onunla ilgili hesap vermen gerekirken “federasyon-fenerbahçe” diye insanları tahrik edeceksin, kulübü ana meselelerinden uzaklaştıracaksın... yok öyle şey! mali kongrelerde herkes konuşacak! eğer bunlar olmazsa gaz birikmesi olur, patlama nerede olur, bilinmez!

  "o kadar şey birikti ki bu camiada, insanlar artık bıktı. ortaya kim çıksa bir şeyler söylese iki üç internet sitesi var, başlıyorlar o yolla saldırmaya.. (...) gençleri kullanıyorlar, dolduruyorlar, yazılar yazdırıyorlar! ama gelinen noktada kendi yalanlarına kendileri de inanamıyorlar... bunlar toplumsal meseleler, burası sizin kendi malınız değildir! hee; “ben bu kadar para verdim, gitmem” diyen varsa beşiktaş bir gün gelir, bunun diyeti neyse de öder! bu kaçınılmaz bir sonuçtur. satar savar, bu işten kurtulur! bu hiç zor bir şey değildir ve bir gün yapılacaktır. bu şekilde diyet ödemektense özgür bir duruşa sahip olmak, beşiktaşlı’ya daha çok yakışır!

  "beşiktaş’ın beş kuruş parası olmadığı dönemleri hatırlıyorum, ben sporcuyken maaş alamadığımız dönemleri bilirim... ne oldu? beşiktaş kulübü kayıp mı oldu? “ben para verdim, burası benim” diyemezsiniz! burası, zamanında bir memur maaşıyla yüz milyonlarca dolarlık bütçelerin yönetildiği bir yerdir.

  "ben gençlerimize çok güveniyorum. gençlerimiz para biriktirip üye olacak, çalışacaklar, bu işten menfaat beklemeyecekler, kimsenin adamı olmayacaklar, yalan yanlış şey yazmayacaklar, gerçekleri görecekler ve gerçeklere göre hareket edecekler... beşiktaş geçmişte nasıl altyapısıyla başarılı oldu, beşiktaş’ın kendi değişimini de gençler yapacak. ben iki bin kişiye karşı çıkıp konuştuğumu hatırlıyorum, tek başıma. isterlerse beş bin kişi getirsinler, çekinmem. bir yönetim, mali kongreye niye adam getirir? kendine güvenmeyen bir yönetim bunu yapar ancak."
 • bugünkü kongrede yaptığı konuşmayla beşiktaş'a başkan adayı olma sinyalleri vermiştir.
  destekçisiyim hasan arat'ın. yakışır.
 • http://www.besiktaspostasi.com/…_source=twitterfeed

  "kulüp senedi imzalıyor, demirören’e veriliyor. kim imzalıyor? nasıl veriliyor? bu kulüp yol geçen hanı mı? bunun karşılığında benden sonra gelen de hibe etsin deniyor. yani olay şudur ey beşiktaşlılar, demirören hakimiyetini bu kulüpte ilelebet sürdürecektir. beşiktaş’ın aklıyla alay ediyorlar.

  "eğer serdal adalı da bu pazarlık içindeyse, tavsiyem hiç kafasını fazla yormasın. yola da çıkmasın. ben siliyorumi sen de sil, ama benim verdiğim isimleri yönetime al mesajı açık açık verilmektedir. beşiktaşlılar uyku ilacı almdıysa bu oyuna ‘dur’ der. olay bu şekilde giderse ben adayım. bu oyunu bozmak için her şeyi göze almaya razıyım.

  “2004 yılında kulübü yüzüstü bırakıp kaçanlar şimdi bir başka senaryo ile ortaya çıkıyorlar.

  "bu kişiler, kulübün önünden geçmeme yemini etmiş, 8 yılda bir kere olsun beşiktaş’ın sorunlarına kafa yormamış kişilerdir. şimdi yeniden beşiktaş’ı yönetmeye talipler. insanda biraz utanma, sıkılma olur. buna mümkün olduğu kadar izin vermeyeceğim. bu kulüp için ne lazımsa yaparım. daha da ileri giderim babamı tanımam. yanlış yaptığı taktirde serdal adalı’nın da karşısına geçerim. etraf kulüpten kaçanlarla dolu. bu kişiler etrafında toplanmaya başladığını duyuyorum. işte o zaman isyan bayrağını açarım.

  "sayın güreli futbol federasyonu kongresinde mehmet ali aydınlar’a bir teşekkür bile etmedi. bunun hesabı başkadır. kongreyi pazarlık malzemesi yapmak benim beşiktaşlılık kitabıma göre ihanettir. yönetime girip 'sen akaretler’de kulübü idare edeceksin, sen ümraniye’den sorumlu olacaksın' sözleri konuşuluyor. serdal adalı başkan seçilip ümraniye’den sorumlu yönetici olacaksa hiç ortaya çıkmasın karşısında beni bulur”

  senetler için dönen dedikodu için: (bkz: yıldırım demirören/#27657395)

  not: keşke ibra sırasında dışarı çıkmasaydın hasan arat. o zaman bu kadar celallenecek tablo ortaya çıkmazdı, o senetler dürülüp sahibine iade olurdu.
 • istanbul 2020 adaylık komitesi başkanlığına atanan tmok başkan yardımcısı. 2020 yaz olimpiyat ve paralimpik oyunları’nı istanbul’a kazandırmak için çaba sarf edecek.
 • dış ekonomik ilişkiler kurulu (deık) türk-çin iş konseyi yönetim kurulu üyesidir.
 • kendisinin vizyonunu su roportajinda okuyabilirsiniz: http://www.reuters.com/…anbul-idusbre97b0g920130812

  kisaca tam bir turk mantigiyla hareket edip diyor ki 'bunlar sorun degiiill, hallederiiizzz'
  ayrica sunlari da diyor: protestolar bitti, artik hic bir sorun kalmadi, hersey gunluk guneslik. ayrica cok da onemli bir sorun degildi zaten.
  bir suru gencimiz var, evde zor tutuyoruz, hepbir koldan giristik mi halledemeyecegimiz sey yok.

  evet kendisinin reuters'a verdigi roportaj budur.
 • cahil bir adam.

  niye mi? cunku turkiye gencler in en az issiz kaldigi ulke demis.

  cia factbook a gore ulkemizde genc issizligi %25.3. 129 ulke icinde en fazla genc issize sahip 28. ulkeyiz. rakibimiz japonya bu konuda bizden cok daha olumlu bir istatistige sahip.

  cıa factbook youth unemployment

  sanirim konusma metinlerini rte ile ayni kisi yaziyor.

  gezi konusundaki sorularda kivirmistir bolbol. ntv de ceviriyi yapmayarak kendisine yardim etmistir.