şükela:  tümü | bugün
 • iskenderunda bir doner salonunun adi.
 • iskenderunda gidilesi diger mekanlar:

  limanda cop sis
  deniz restaurantta raki ve tavuk izgara
  gece 2'de alkollu vaziyetteyken petekte sicak kunefe
 • kolestrolun tavan yapmasına sebep olacak yemeklerle dolu olan, iskenderun'un güzel mekanlarından biri. masaya gelen mezelerin yanında, bir de ekstra ikramlarda bulunulur. insanın yiyeceği yoksa bile yer. fakat yağ içinde yüzer etlerimiz, anne evindeki zeytinyağlı yemeklere alışmış bir bünye için ağır gelebilir. yine de eti ağzına attığınızda, yemişim kolestrolünü diyerek yemeğin keyfini çıkarırsınız.
 • anadoluda selcuklular doneminde yaşamış,konyada tum turbe ve yatırların aksine açığa çalan mavi renkte cok guzel bir yatırı olan hafız,evliya,dingin,dizgin,şifa dağıtan kimse.
  bugun bile hala bircok efsaneye konu olan hasan babanın bedeninin halen curumediği,kokmadığı,kurtlanmayıp, yanlış bir şekilde yatıra yatırıldığı için altta kalan sol bacağının karıncalanmadığı soylenmektedir.
  bu turbede olağandışı olaylar her gecen gun artmaktadır,turbede cekilen tesbihler etrafa savrulmakta ,tekrar toplandığında herzaman 3 parcası eksik gelmektedir.bu uc parcanın hunharca hatta hunlarca oldurulen hasan babanın gogsune saplanan 3 oktan geldiği tahmin edilmektedir.
  yasadığı donemde bircok edebi,musiki,cazzi eserlere imza atan hasan baba olum yıldonumu olan 4 mayısta saygıyla anılmakta,yatırının basına yastık,ustune yorgan ortulup,gogsunde hala saplı duran oklar cıkarılıp temizlenmektedir.,sonra guzelce tekrar yerine sokulmaktadır
  bu mucizevi olay karsısında sasıran konya ve orta anadolu halkı(goller yoresinin bir kısmı ile birlikte) hasan baba ismini yasatmak için uğruna tatlılar,yemekler,sutlaçlar,fırında makarnalar,korili tavuklar,susiler ve hindili donerler yapıp hasan baba adını vermektedirler.bazıları ise doğal olarak cocuklarının ismini hasan koymaktadırlar.olması gerekende budur zaten . . .

  (bkz: pes kafası)
 • ekmel'in götünden uydurduğu fiktif bi karakter olan hasan baba bir pes sekansında o kadar ağzımıza sıçmış o kadar güldürmüş bizi ve olay öyle noktalara gelmiştir ki, maçlardan önce bazılarımız adeta hasan baba anısına saygı duruşu yapmaya kadar vardırmıştı işi o gece.. tüm ciddiyetiyle maça ve lige asılan özgür, kendisinin ve rakibinin konsantrasyonunu bozan bu periferik geyik dolayısıyla sinirlenmiş ve hasan babaya küfretmiştir.. peki ne olmuştur sonra? fiktif hasan baba ortaya çıkmış ve saçma sapan bir gol yemesine neden olmuştur özgürün.. tekrar küfretmesi ile pes tarihinin en salak gollerinden birini daha yemiştir özgür.. (özgür bizim klavyeci, konu o deil.. oku işte..) özetle kendi ceza sahasında pres yemiş, liberosu gelen topa abanmış, top rakibinin götüne çarpıp kalecinin üstünden de aşarak ağlarına gitmiştir özgürün.. demek ki dedik o an.. hasan baba var ve gerçek..

  hasan baba türbesi umudu yitmemiş ama yitesi olacak kadar azalmış insanların (özellikle çiftleşme mevsiminde de kurbağaların) önünde sıra oldukları bi türbe.. yılda 3000 ytl lik mavi kökboyası masrafı var.. e tabi düşünürsek değirmen suyla çalışmıyor.. hasan baba da duruma göre loto toto iddaa evlillik gibi kumarlarda yüzünü güldürdüğü insanların desteğiyle, özellikle kampanyalı dilek sezonunda dilek tutmak için insanların türbesinin camından attığı bozuk paralarla çeviriyor işi.. iddia o ki sürekli yatırın çevresinde hırsızları soysuzları kovalayan 3 köpek, vakti zamanında hasan baba'nın sandukasını ve kavuğunu çalmaya çalışan 3 hırsız imiş ve çarpılarak en azından topluma faydalı hale gelmişler..

  hasan baba'nın mucizeleri bununla da bitmiyor.. hayırlı bir kısmet için dua eden tam dört kadın bir hafta içinde koca bulmuşlar.. hem de aynı kocayı.. üniversite sınavında başarılı olmak için adak adayan bir genç açıköğretim turizm işletmeciliğini kazanmış.. zengin olmak için adak adayan bi dilenciye kalantorun biri tam 5 ytl sadaka vermiş.. hem de on dakka sonra.. sırtındaki ağrılardan şikayet eden bir kadın konusunda ise şimdilik başarısız hasan baba.. ağrılar devam ediyomuş diye duydum.. ama hasan babamıza güvenimiz tam.. hasan baba.. telefon numarası 237 15 23.. toplu adaklarınıza kampanya yapılır.. türbelerimiz klimalıdır..
 • yalova - çınarcık yakınlarında bir mesire/piknik yeri. geyiklerin gezdiği bir ormana sahiptir.
 • üzerine iskender yapan başka bi yer tanımadığım yegane mekan..
 • iskenderun'da vasat bir lokanta.
  bakalim nedir:

  cumartesi saat 19:00 gec bir saat oldugu icin herhangi bir meze bulunmasi sozkonusu degil. donerini iyidir diye duyduk, iskenderini yedik, eeehhh iste. ali nazik fena degildi. tabii israrla "kiymadan" diye diretmemizin, kusbasi getirilmesine bir etkisi olamadi.
  fiyatlar istanbul olcusune gore makul, antakya'ya gore birazcik pahali.
  bir numarasi yoktur yani. gormemek kayip degil.
 • iskender ve künefenin soğuk servis edildiği restaurant. sanırım iskenderun yöresine özgü bir durum bu! fiyatları istanbul seviyesinde. asker olduğunuzu belli ederseniz hesabı köklerler, dikkatli olmakta fayda var.
 • apaçi dansının son versiyonunun yaratıcısıdır.

  http://www.youtube.com/watch?v=vr_vhfxanxu