şükela:  tümü | bugün
 • fenerbahçe gönüllü muhabiri.
  neden gönüllü dedim? çünkü bu arkadaşımız twitter’da günümüz haberciliğine zannımca çok farklı bir yaklaşım getirmiştir. baştan söyleyeyim reklam falan yapmıyorum, kendisini twitter’da takip bile etmiyorum fakat yazdıkları sürekli ana sayfama düşüyordu. sonra göz atayım dedim ve gerçekten spor haberciliğini çok doğru şekilde işlediğini gözlemledim. şöyle ki sanırım kendisi muhabir değil ve bu işi gönüllü yapıyor. fenerbahçe’yle ilgili bütün dünya basınındaki haberlere öyle ya da böyle ulaşıp çeviriyor ve daha sonra sosyal kaynaklardan araştırıyor. kesinlikle güvenilir, asla gönlünden geçeni okuyucuya “böyle olacak” düsturuyla aktarmıyor. düşüncesini kişisel düşüncem ibaresiyle veriyor.
  dünkü josef de souza meselesiyle ilgili ilk bilgi verenlerden biriydi. kulüp yalanladıktan sonra arap basınından haberleri anında iletti ve transfere olmuş gözüyle bakıldığını söyledi. yabancı kaynakların da birçoğu artık haberlerinde hasan can aksu ‘yu kaynak gösteriyor. galiba bu renktaşımı benim de takip etme vaktim geldi. :)

  merak edenler için
 • şu anda fenerin yassine benzia transferi için nabız yokladığını fransız basınından aktaran kişi. muhabir falan olmamasına rağmen spor muhabiriyim diye geçinenlerden daha işlevsel kendisi zannımca.
 • iyi bir fenerbahçeli olmasının dışında yazılımcı ruhunu transfer haberlerini dünya basınından takip etmemiz için kullanan güzel insan.
  kendisini bin küsür takipçisi varken keşfettim 40k takipçi ile yoluna devam edişini gururla izliyorum.
  bu transfer döneminde senelerin spor muhabirlerinin övgüsüne mahsar olmuştur.
  fenerbahçeli muhabirler ile taraftarlar arasında olacak halı saha maçı fikri ise şaheser niteligindedir. (kaleye talibim efendim.)

  son samuray hasan can başkan.
 • bir transfer karmaşasın da twitter da önüme düştü yazdıkları ve sonrasın da hemen takibe başladım ki twitter da birçok habercinin veya duyumcunun saçmalıkları karşısında oldukça sağlam belgeli yazılar yazan birisiydi.bu şekilde devam etmesini temenni eder ve bizi diğer kamillerden kurtardığı için teşekkür ederim.

  yeniden transfer :)
 • takipçi sayısı 7 binlerdeyken takip etmiştim şimdi 50 bine ulaşmak üzere. başarılarının devamını diliyorum duyumcunun kralı.
 • kulağına üflenen bilgilerle fenomen haline getirilen bir diğer troll. şimdilik diğer paralı köpek fenomenler gibi illegal bahis sitesi reklamı yapmıyor ama ersun yanal pompalamasına bu da katılmış. çok kritik beşiktaş maçı öncesi cocu gitsin diye ersun pr operasyonu yapan herkes benim gözümde fenerbahçeli falan değildir. paralı asker bunlar, yemini kim verirse onun ağzıyla tweet atar. yakında başlar sikkobet reklamlarına, fenerbahçe üzerinden rant elde etmeye.

  (bkz: fenerbahçeli twitter fenomenleri)
 • bu çakal ali koç yanlısı gibi görünüp ufaktan ufaktan her fırsatı bulduğunda yönetime giydirmektedir.
  kulağına duyum geldiği falan yok,direkt olarak içeriden bu adama bilgi verilmekte.ama kim veriyor kimlerin adamları veriyor o da ileriki zamanlarda belli olur.
  bu ara tutturmuş bir de ersun yanal diye,taraftarı twitter üzerinden gazlayıp duruyor.
 • bazılarına göre transfer döneminin yıldızı.

  yıldızlık pek bir şey yapmadı aslında, avrupa ve dünya basınında çıkan tüm haberleri paylaştı ve servis etti. her hangi bir gazeteye bağlı olmadığı için haberleri yayınlamadan önce doğrulatma gereksinimi de duymadı. yani yaptığı iş internet üzerinde biraz zaman ayırabilen, az çok yabancı dil bilen herkesin yapabileceği tarz da bir şey. 100 haberden birisi de illaki tutuyor. ama kimse için ''gelecek dedim'' , ''burada'' tarzında söylemi olmadı her defasında yineledi: ''bakın ben yurt dışındaki haberleri çeviriyorum''.

  bu noktada mesai harcadığı için kendisine teşekkür ediyorum. ama ne zaman maçlar başladı, dedikodu odaklı konulardan uzaklaşıldı arkadaşın ergenliği de su yüzüne çıktı. yani tamam haber kovalama konusunda iyi fena değil ama mümkünse sahada oynanan oyun üzerine yorum yapmasın, taktik konuşmasın. komik duruma düşüyor çünkü. trnava maçında kendisi ve kendisine benzeyen arkadaşlar takım sahaya dizilince nasıl yan bastılar basit bir örnek aslında.

  ayrıca kendisi haftalardır ersun yanal çığırtkanlığı yapıyor, taraftarı gaza getiriyordu. yapabilir buna tabii kimse karışamaz. ama vizyon, ali başkan, yeniden söylemlerini ağzından düşürmeden bunu yapması oldukça garip ve kafalarda soru işareti bırakıyor. hep destek, tam destek diyorlar ama sahada 11 tane ali koç oynamıyor arkadaşlar. o yedek kulübesine, teknik heyete de sahip çıkmanız lazım. bunu yapamıyorsanız bakın biraz ekşisözlüğü takip edin, twitter'daki kelime ve düşünce sınırlamalarından kurtulun. burada insanlar daha aklı başında hareket ediyor. bugün ali koç açıklamalarından sonra da ne olduysa bir anda tam tersi istikamete doğru yol almaya başladılar. *

  tekrarlıyorum, habercilik yapmak istiyorsa dış basını takibe devam etsin ama teknik konulara mümkünse girmesin.

  ayrıca levent ümit erol tornasından çıkmış gibi bir hali var. aman diyeyim, okuyun geçin.
 • transfer döneminde başarılıydı. ersun yanal meselesinde tam olarak sıçmıştır. çünkü çok emin konuşuyordu. transfer döneminde bile bu kadar emin konuimamıştı. abi ben sıçtım kusura bakmayın demedi arkadaş zamanında cocunun oynatacağı taktik bu değil içeriden yanlış yönlendiriliyor tarzı bir tweet atmıştı on retweetledi bakın ben demiştime getirdi. ucuz hareket.
  iyi duyumcudur taktik maktik konularında fecaattir.
 • havasını attığı tweet’teki yorumlar ondan çok daha önce sözlükte 10 kere yazıldı. utanmadan bakın ben demiştim diyor bir de palavracı. sözlükçülerin suçu bunun gibi bakın ben demiştim diye hava atmamak. ben de ondan önce yazmışım mesela. ama paralı köpekliğe heves etmediğim için şov yapmıyorum.