• iki paragraf uzunluğunda cümleler kurarken, bikaç önermesi olan şakalar yapabilmesinin yanında girdiği her işte yeteneği ve yaratıcılığıyla öne çıkan başarılı mizahçı ve senaryo yazarıdır. çoğu zaman muhabbetlerinde neşesi ve enerjisiyle insanı yorabilir. aldığım istihbarata göre ustasından icazet alarak, okulum dediği bkm ile yollarını ayırmış. sebebi ise kendi projelerini yapacak olmasıymış. eğer doğruysa heyecan verici bir haberdir. belki onu tanımayanlar için biraz iddialı olabilir ama kendine has mizahıyla yeni neslin en iyisi olmaya adaydır.
  • karikatürde umut sarıkaya ne ise, senaryoda hasan can kaya odur diyeceğim eski bkm oyuncusu ve senaristi. geleceğin en iyi komedi senaristi olma konusunda iddialı olduğunu düşünüyorum.
  • çghb'de de son sezon yazmış oynamıştır. ilk nesil çıraklardan (hani şu reklamlarda, dizilerde de görünenler) sonra gelen ikinci nesildendir ve iki neslin de en sağlam mizahçılarından ve stand-up yapmaya tek birikimi ve gücü yeteni olmasına rağmen şimdiye kadar pek duyulmamasının veya çghb'de çok görünmemesinin sebebi, o dönemde ustasının onu tek başına bir proje yapmak için görevlendirmesidir. lakin çghb'deki skeç ihtiyaçlarına derman olmak üzere, son haftalarda birkaç skeçle destek olmuş. sonra da ekipten ayrılıp, içinde ‘1 kadın 1 erkek’ de dahil olmak üzere pek çok tv işinde yazarlık yapmıştır.

lakin bir süre sonra sadece gerçek komedyenlerin (şaka yapmaya çabalayan dangalaklar değil, hayatın dramasını ve başka gündelik haltları herkesin bakmadığı biçimde gözlemlemeye lanetlenenler) sahip olduğu içindeki 'artık kendi hikayelerini anlatma isteği'ne daha fazla engel olamayıp, kısa bir süre önce bkm mutfak sahne'de stand up gösterisine başlamıştır.

ilk gösterilerinden edinilen izlenim, stand up’ta cem yılmaz’dan sonra gelen büyük boşluğu doldurabilme potansiyeli olduğu yönündedir..
  • bkm'de gösteriye başlayan komik insan. bu cumartesi 21:30'da gülmek istiyorsanız bkm'de olunuz.
  • (bkz: #39575681)
  • bugün bkm mutfaktaki gösterisini izlediğim komik adam.

gösteri başlar başlamaz gülmeye başladım. bitene kadar da aralıksız güldüm. ortalarda gözlerimden yaşlar geldi gülmekten. çok başarılı bi adam hasan can, komik ve çok sempatik bi adam. yolu açık olsun.
  • bkm'de stand up gösterisini izleme şansını bulduğum genç komedyen.

anlattığı esprilerinde belli bir sokak yaşantısı, gerçekçilik, gözlem ve deneyim olduğu anlaşılıyor. bu hali ile woody allen'ı çağrıştırıyor. zekice tasarlanmış esprileri üst üste patlatınca ağlamaya başlıyorsunuz. gerçek hayattaki tartışılmaz konuları en absürd noktasından yakalayabiliyor ve ince zekasıyla bunları fırınlayıp tadından doyulmaz bir yemeğe dönüştürebiliyor. bu özelliği ile de mel brooks analojisi pekala yapılabilir kendisi için.

günümüzün pespaye örnekleri arasından kolayca sıyrılacaktır, kendisine başarılar...
  • bu akşam bkm mutfak sahnede izledik. hem çok samimi, hem çok keyifli anlatıyor hikayesini. bu kadarını beklemiyordum, sahneye çıktığı andan gösterisi bitene kadar güldük. gerçekten içten bir şekilde gülüyorsunuz, anılarını hatırlayıp o anları kafanıza vuran mahalle arkadaşınız sanki. hikayesinde o kadar ortak nokta buluyorsunuz ki, muhtemelen çoğunu birebir yaşamış oluyorsunuz. şey varoşuz da biz... akjshdj

neyse, yalnız erkenden izleme şansını yakalamış olmak çok iyi oldu. bilet 20 tl. ileride kesinlikle 200 liralara çıkacak o biletler, çok belli o potansiyel. gün geçtikçe tekniğini de hikayesini de geliştirecektir. tatminsizliklerini agresifliğe çevirip otu boku dalga konusu yapmaya çalışıp kendini rezil edenlerden değil. anlayacağınız ben şimdiden kendimi 180 lira karda hissediyorum. iki kişi gittik hatta sen düşün o paraya neler yapılır.
  • çok güzel hareketler bunlar oyuncusuydu. adana'dan kalkıp izlemeye gideceğim bir stand-up gösterisi vardır. burada yazılanlardan dolayı değil. çghb'yi baştan sonra takip eden* biri olarak zaten o sıralarda gözüme çarpmıştı. sırf bu sebepten gidip izlemeyi düşünüyorum.
  • "o yüzden her cumartesi bkm mutfak'ta sahneye çıkan hasan can kaya'dan 'o yeni bir cem yılmaz değil' diye bahsetmek isterim."
    "bkm'nin bile henüz farkına varamadığı büyük bir yetenek."
    "kaya, sahnedeki esprileriyle herkesi kırıp geçiriyor. şöyle söyleyeyim; komik oldukları iddia edilen '3 soğuk adam'dan çok ama çok daha komik."

http://www.sabah.com.tr/…01/16/bu-adam-cidden-komik
hesabın var mı? giriş yap