şükela:  tümü | bugün
  • ihtiyar delikanlı ertuğrul özkök'ün ahbabı fatih altaylı'dan duyduğu itiraftır. fatih altaylı, hasan cemal ile telefonda konuşurken -ilber hocanın kendisine aptal dediğini- söylemiş. hasan cemal de boş durmamış ve yapıştırmış küfürü ilber hoca'ya.

--- spoiler ---

geçen bölümün özeti... ilber ortaylı, fatih altaylı’nın canlı yayınında hasan cemal için “aptal” deyince kıyamet koptu.

ben de “merak etmeyin hasan bu lafa kızmaz, olsa olsa o da ilber için ‘dal...’ der geçer” demiştim...

dün altaylı yazdı...

hasan kızmış...

hem de fena kızmış...

üstelik “dal”la başlayan o lafı etmemiş, ağır iki küfür ifadesi kullanmış.

oradan anladım ki hasan bugünlerde bir şeylere öfkeli...

--- spoiler ---

köşe yazısı kaynağı
  • canlı yayında "aptal" denilen kişinin telefonda verdiği tepki. ikisi bir değil. ha koca koca adamların bu atışması hoş değil zaten. ilber ortaylı ise değer kaybetti* , eskiden pek bi sevimliydi.
  • hasan cemal kim?
    tanımıyorum ve tanımak zorunda da değilim sanırım. ama nedense ad soyad kombinasyonu itibariyle, ilber reis bir ittihatçı ile kapışmakta havası uyandırdı.
  • ımber'in gotunu fazla kaldırılması kendini iyice bi bok sanıp herkese hakaret edebileceğini düşünen bir zavallı dönüşmüştür..

hasan cemal'e aptal diyebilecek biri sadece sigirdir.
  • feto projesi yetmez ama evet'çiler nezdimizde dal....k hasandır.

ayrıca ilber hoca gazi mustafa kemal'in dehasına birçok konuşmasında ve yazdığı kitap'ta ortaya çıkarırken, diğer yaşam formu her ortamda kemalizm'e ve kemalist'lere saldırmayı marifet saymıştır.
  • hasan cemal aptal bir yetmez ama evetçidir. akp'nin bu günlere gelmesinde payı olan herkes gibi canı cehenneme. ilber hocanın daşşağının kılı olamaz.