• debe ye girdiğinde ilk kez duyduğum kişi.

ancak bu adamı neden takip ediyorsunuz? amacınız nedir? eleştirenler neden debe ye giriyor? tanıyıp eleştirdiğinize göre belli ki her gün takip ediyorsunuz. niye?

salın gitsin kardeşim ne derse desin ne yaparsa yapsın. köfteciye şarkı yapmış. size ne olm. herifler dağa taşa dereye şarkı yapıyor laf yok, köfteciye yapınca rererö. sal gitsin adamı ya. bakmayın ne yapıyorsa yapsın.
  • 2004 senesinde tanıştığım müzisyendir kendisi. uzun zamandır kendisi hakkında bir şeyler yazmak ihtiyacı hissediyordum. birkaç gündür sözlükte ismini görmem ile şimdi yazmaya karar verdim. benim gözümden bu duruma nasıl geldiğini açıklamak istiyorum.

2004 senesinde ilçemizde liseler arası bir müzik yarışması tertiplendi. kendisi de yarışmanın jüri üyelerinden biri olarak davet edilmişti ve yarışma sonunda bir de konser vermişti. bu yarışmada hayattaki en samimi arkadaşlarımdan biri olan, gitara başlamama vesile olan ve bana ilk etapta gitarı öğreten bir arkadaşım da grubuyla beraber yarışacaktı. ben de tabi ki o gün onlara yardım etmek için oradaydım. müzik aletlerini taşıdık, aldıkları kısa provalarda onlara yardım ettim vs. yarışma başlamadan kısa bir süre önce kendisi yarışmanın yapıldığı spor salonuna geldi. kimdir bu adam dediğimizde anlattılar kim olduğunu. bende de o yıllarda gitara başlamanın verdiği heyecanla gördüğüm gitaristlerle gidip tanışma olayı vardı. festivalde, konserde bir şekilde adamları denkler sohbet etmeye çalışırdım. bir festivalde deniz demiröz'le tanışmıştım, bir başkasında çilekeş grubuyla vs. o günde hasan cihat örter'in yakasına yapıştım.

gayet mütevazi bir şekilde benimle sohbet ettiğini hatırlıyorum. kesinlikle tepeden bakmamış, egoist tavırlar sergilememişti. hatta eğlenceli espirili bir sohbet olmuştu. yarışmada arkadaşlarım haksız bir şekilde ikinci olmuşlardı. yarışmadan sonra da kendisinin yanına gitmiştim yine aynı şekilde sohbet etmiştik. "senin arkadaşların gayet iyi çalıyorlar ben onların birinci olmasını istemiştim." dediğini hatırlıyorum. sonra "gel sana bir posterimi imzalayayım." demiş ve bana imzalı bir posterini takdim etmişti.(evet bu biraz garip olmuştu.) o gün sohbetinden ve gitar çalışından çok etkilendiğimi dün gibi hatırlıyorum. cebimde para olsa albümünü alıp imzalatmak istemiştim.

hatta bir dönem bir arkadaşımla kendisi hakkında konuşurken bana şöyle demişti: "oğlum çok kafa adam. bir gün üsküdarda gezerken tesadüf evinin oradan geçtik. gittik kapısını çaldık tanışmak istedik bizi evine davet etti, uzun uzun sohbet ettik." dediğini hatırlıyorum.

daha sonra msn ortaya çıkınca kendisinin mail adresini bulup eklemiştim ve kabul etmişti. oradan da zaman zaman konuştuğumuzu hatırlıyorum. şimdi olduğu gibi kendine üstad dedirtmez, aşağılayıcı söylemler kullanmazdı. zaten o yıllar kendisi için bence kopma noktası oldu. interneti aktif kullanmaya başlamasıyla çok fazla olumsuz yorum ve hakarete maruz kaldı. bugün bile youtube'ta çok kaliteli gitaristlere denk geliyoruz ve videolarına yapılan yorumlara bakınca saçma sapan, kompleksli yorumlar ve hakaretlere denk geliyoruz. 2005 yılında internetin durumunu düşünün bir de bu adamın maruz kaldığı hakareti hayal edin.

birde günümüzde de devam eden bir olay var. bu adamın videolarını, sözlerini editleyip yayınlayan youtube, instagram hesapları ortaya çıkıyor. dikkat ediyorum bu hesaplar ilk açılıyorlar, 3-5 ay, 20 gönderi civarı gönderiden sonra inaktif oluyorlar. adam resmen dalga geçilecek birşey bulamayanların dalga malzemesi oldu. kendisi en başta bu hakaretleri kafaya takmasa hatta gülse geçse bugün bu kadar konuşuluyor olmazdı. hatta eğlenceli troll videolar çeken bir insan olarak anılırdı. ne zaman bu küfür, hakaret olaylarına başladı orada iş dönülmez noktaya girdi.

ondan sonra durumu yıldan yıla kötüleşti. ne zaman "yahu bu adam ne yapıyor?" diye baksam kendisini en son gördüğümden daha kötü bir vaziyette görüyorum. hasan cihat örter'in sorunu kendisinin de söylediği gibi yeterli ilgi görememek. bu adam ilgi görmek istiyor. değerli hissetmek istiyor. bunun karşılığında hakaret görünce zıvanadan çıkıyor. kendisi belli bir döneme kadar da sanırım ortamlarda değer gören, saygı duyulan bir insandı. o yüzden bugün gösterdiği yüzünü göstermiyordu. şimdi ise hakkında küçük bir arama yaptığınızda bile gitaristliğinden çok hakaretleri, olayları, troll videoları karşınıza çıkıyor. bu sebeple de eskisi kadar ilgi görmüyor, konser veremiyor. yazının başında da dediğim gibi bu benim gözümden görülen durum.

artık bu adamla uğraşmayı bırakın bence. tamam dalganızı geçtiniz, hakaret ettiniz, yalanlarını ortaya döktünüz. bu insan hakkında olumlu olumsuz her şey her türlü sosyal medya ortamında 15 yıldır dönüyor. bu noktadan sonra bu adama akıl sağlığını tamamen kaybettireceksiniz. dönüp dönüp bu adama sarmayın. gidip canlı yayınına kızacağını bile bile yorum yazmayın. bırakın dinleyen dinlesin, seven sevsin, takip etmek isteyen etsin. bu kişinin önce insan olduğunu unutmayın. kesinlikle kendisi tertemiz, on numara insandır demiyorum. ama bence sıkıntının büyük bölümü kendisiyle uğraşan insanlarda. görmezden gelin abi bu adamı. hiçbir şey bir insanın akıl sağlığı ile oynamaya değmez.
  • ajdar'in hasbel kader gitar calmayi ogrenmis hali. bunu mesela seye benzetebiliriz bazi magandalar vardir gobeklidir filan. bazisi da hasbel kader fitness yapmistir fitdir ama yine de magandadir.
  • kendisini yeni yeni instagram'dan takip eden biri olarak diyebilirim ki bomboş bir insandır.
  • fake hesabından yorum olarak yazacağı şeyi post'un altına açıklama olarak yazmıştır.

görsel
  • kendisine röportaj teklifimi çok ti'ye alacağımı anlayıp zamaninda reddetmiş sanatçımsı. kafayı yemese iyi iş yapardı ama fena yedi.
  • bu adamı çok seviyorum gerçekten, türkiye gibi. burada yaşamasan bizim memleket de aslında çok komik ya o hesap. zaten adını görünce “ooo hüstad acaba yine ne yaptı” diye girdim.

eskiden üzülüyordum insanlar bu kadar dalga geçiyor sonuçta iyi bir müzisyen diye de, yıllar geçtikçe iyi bir insan olmanın iyi bir müzisyen olmaktan daha zor olduğunu görünce fikrim değişti. bunun gibi profiller ilgi görünce her türlü acımasızlığı ve zorbalığı insanlara reva gören profiller. yani seninle 20 yıldır dalga geçiliyorsa dön de bi kendine bak be adam acaba bende bir hata var mı diye.

tanım: son olayıyla yine güldürmüş narsist bir gitarist.
  • kendisini müzikle ilgili ziyarete gelen kişilerin gün sonunda namaza başlamasına vesile olan kişidir.

hocanın ziyaretçileri kendisinden farklı bir esinti alırlarmış, hoca ağzıyla namaz kıl demezmiş ancak gönlüyle sizi bu duruma itermiş. bu konuya kaynak videoya ise şu linkten ulaşabilirsiniz. bize de subhanallah demek düşer.

hasan cihat örter bahsi açılmışken, hocanın büyük hayranı olan (bkz: poncikcik) reise selam gönderelim.
  • zamanında yaptığı reklam cıngılıyla az kalsın bir avukatı mesleğinden edeyazmışlığı olan hüstad doc.

https://www.hukukihaber.net/…kaldirildi-h41624.html
hesabın var mı? giriş yap