şükela:  tümü | bugün
 • hayat sevince güzel dizisinde gitar çalan ve burak çelik ile ekin mert daymaz'ın tersine vücudunu sergileyip durmayan romantik yakışıklıyı oynayan afet. o da best model yarışmasından geçmiş ama insanı çıldırtma katsayısı burak ve ekin mert'e göre bir tık aşağıda.

  yine de oldu mu böyle sevgilisi olmalı insanın.
 • oyunculuğu kötü olmayan fakat model olarak muhteşem olan zat.
 • soyadına bakarak hz musa'nın soyundan geldiğini tahmin ettiğim zat-ı muhterem.
 • güzellik ve modellik yarışmalarının iç yüzü ile ilgili olarak bu arkadaşımızın yazdığı çarpıcı bir yazıya denk geldim geçenlerde. aslında malumun ilamı niteliğinde bir yazı olmuş:

  --- spoiler ---

  güzellik yarışmaları gençlerimizi kandırıyor!

  güzellik ve modellik yarışmalarında çarpık ilişkiler var!
  güzellik ve modellik yarışmaları maalesef gençlerimizin aklını çelen ve çarpık ilişkilere sürükleyen, onları psikolojik olarak zorlayan kurulmuş bir düzenekten ibaret.

  öncelikle şunu söyleyeyim ki ülkemizde düzenlenen çoğu modellik ve güzellik yarışmalarında, alelade bir yarışma veya size göre türkiye’nin en prestijli yarışması olsun, derece alacak isimler daha yarışma başvuruları bile başlamamışken belli oluyor!

  derece alacak isimler belli

  henüz hayata yeni adım atmış gençlerimiz haklı olarak kendilerine ekran karşısında gördükleri ve bu yarışmalardan çıkmış bir çok oyuncu, model arkadaşlarımızı rol model olarak alıyor. fiziklerine veya güzelliklerine, yakışıklılıklarına güvenen bir çok genç kardeşimiz başvuru zamanı yarışmaların yapıldığı eleme yerinde kuyruk oluyorlar. bir kısmı durumdan haberdar ve bir şeyleri göze almış, bir kısmı ise tamamen bilinçsiz ve şansını denemek istiyor. bilmedikleri şey ise zaten yarışmanın sonucunun belli olduğu.

  peki madem belli neden böyle bir sistem uygulanıyor?

  yarışmaları düzenleyen ajanslar, şirketler zaten önceden sözleşme yaptığı kişileri oraya koyarak büyük bir yarışma adı altında kendi sözleşmeli gençlerini ön plana çıkartıp kendi reklamlarını yapıyor. geri kalan yarışmacılar ise aslında figüran ve onlar için cinselliklerini tatmin edecekleri objeler. belli bir ücret karşılığı yolladığı projelerden, bu çocuk artık bu yarışmanın birincisi, ikincisi vs. diyerek ücreti arttırıyorlar. ne yazık ki bununla da kalmıyorlar. cinsel tercihleri gözetmeksizin sponsorlarla, iş adamlarıyla, iş kadınlarıyla hatta kendileriyle cinsel ve eşcinsel çarpık ilişkiye girme karşılığında yarışmacılara çok sayıda vaatler veriliyor. bununla kalmıyor ve yine başka vaatlerle yarışma sonrası da gençlerimizi onlara pazarlamaktan geri kalmıyorlar.

  bu güne kadar çoğu yarışma çeşitli skandallarla gündeme geldi fakat bir şekilde olayların üstü kapatıldı. 'seni birinci yapacağım' diyerek yirmi finalist genç kızımızla tek tek cinsel ilişki yaşayan bir yarışma sahibi tanımıştım.

  sizlere bizzat yaşadığım bir olayı anlatmak isterim

  henüz yaşım küçükken bir tarihte bir modellik yarışmasına katılma kararı almıştım. isim vermeyeceğim fakat türkiye’nin oldukça prestijli bir yarışması olarak lanse ediliyordu. başvuracağım sırada tanıdık bir arkadaşımla görüştüm benden önce yarışmaya katılmış olan. bana ilk üçe giremeyeceğimi, ilk üçün belli olduğunu hatta kendisinin de birinci olacağını söyledi. fakat yarışmaya gir çevre edinirsin dedi. birazcık da çarpık ilişkilerden bahsetti. açıkçası tedirgin olmuştum ve yarışmanın başvurusunun yapıldığı yere, ofise hep kız arkadaşımla beraber gittim. finale kadar kalmayı başardım. yarışmanın lansmanının olduğu gün yarışmanın sahibinin erkeklere tek tek dolaşıp evine davet ettiğini, alenen niyetini söylediğini kendi kulaklarımla duydum ve pes dedim! kızlarımız içinde sponsorlardan teklifler vardı tabi sonu yatakta biten. yarışma sonucu arkadaşımın dediği gibi sonuçlandı. hatta gariptir final gecesi daha başlamadan yarışmada kuaför olarak görev yapan bir kardeşimiz bile ilk üçü saydı bize kuliste.

  hayatlarına bir yol çizmek isteyen ve bu yarışmaları basamak olarak gören, gözleri umutla bakan bir çok genç kardeşimize zaten sonucun belli olduğu bu yarışmalarda maalesef ki istemedikleri halde psikolojik baskı yapılıyor. eşcinsel ilişkiye psikolojik olarak zorlanıyor ve yine başka vaatlerle başkalarına da pazarlama yoluna gidiliyor. kızlarımız, erkeklerimiz onlar için fark etmiyor!
  peki verdikleri vaatlerin aslı var mı? yıllardır yapılan bir çok yarışma var. bu yarışmalardan derece alıp ortaya çıkmış ve günümüzde hala oyunculuk, modellik sektöründen ekmek yiyen kaç kişi var? tutulan vaatler işte hemen hemen o kadar.

  umarım genç kardeşlerimize ve ailelerine faydalı bir yazı olmuştur. oyunlara gelmeyin sevgili dostlar.

  http://www.ogunhaber.com/…izi-kandiriyor-9992m.html
  --- spoiler ---
 • 4n1k kadrosundan neden çıktığını yada çıkarıldığını anlamadığım oyuncu ve model. bu konu hakkında internette birseyler bulabilir miyim diye baktığımda yazılarına denk geldim... modellik yarışmalariyla ilgili yazısından dolayi mi kadroda kendine yer bulamadi acaba diye sormadan edemiyor insan...

  ayrıca kendisi tam bir akdeniz yakışıklısı kardeşimi, vücut desen antik yunan heykelleri gibi... cast ajanslarının çoktan kapısında sıra olmasi lazımken kanal 7 de oynuyor olmasi biraz garip... kucumsedigim için söylemiyorum ama 4n1k gibi reklam bütçesi bu kadar büyük bir yapımdan sonra alıp yürümesi gerekirdi diye düşünüyorum..
 • fazla yakışıklı dişleri fena halde güzel olan oyuncu lakin instagram fotoğrafları daha güzel olabilirdi.