şükela:  tümü | bugün
  • prof. dr. hasan erol eroğlu

sdü tıp fakültesi öğretim üyesi. branşı genel cerrahi. evrim hakkında bahsettiği şeyler saygı değer ve gayet anlaşılabilir örneklerle dolu. kendisini sevgi ve saygı ile anıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=cjq7wz35zoe
  • ç.ü de düzenlenen ''neden evrimi savunmalıyız?'' konferansında, bilimden bahsetmenin bir inanç meselesi olmadığını, bilime inanmak diye bir olgunun olmadığını çok net bir biçimde ortaya koyan öğretim üyesi. insana artı değer katan bir hoca kendisi.
  • süleyman demirel üniversitesi tıp fakültesinde genel cerrahi profesörü. onkololojik cerrahtır kendileri. çoğunlukla meme patolojileri üzerine ameliyat yapar. meme kanserinin çağımızın en hızlı yükselen ve en tehlikeli hastalıklarından biri olarak görür.

fakültenin en entelektüel ve genel kültürü yüksek hocalarındandır. öğrencilerine arkadaşça yaklaşır. haftada bir gün genç insanlarla bir cafede toplanır bilim, tarih, evrim üzerine sohbetler yapar.

ayrıca tam bir vatanseverdir. özellikle meme kanserinin insanların hayatını etkilememesi için bütün enerjisini gün içerisinde buraya aktarır. işini layıkıyla yapmak için çok çalışır. umarım daha uzun yıllar istediği gibi bir hayat yaşar.
  • haftanın 4 günü aile hekimine gider gibi gidilebilen istese paranın ırzına gelebilecekken maaşı haricinde başka ücret almadan muayene ve ameliyat yapan bilim insanı. haftanın 1 günü tüm gün ameliyat yapıyor. ülkenin ihtiyacı olan büyük insanlardan biri. ihtisas alanı onkolojik göğüs cerrahisi.