• osmanlı tuğrası önünde poz veren, ağzından 'allah'ı düşürmeyen,

çek senet tahsilatçısı, uyuşturucu taciri faşist çeteler tarafından katledilmiştir.

bu kokuşmuş paramiliter yapılardan hesap sorulmalıdır.
  • daha bir kaç hafta öncesine kadar, elleri havada r4bia (dört) işareti yapanların, ilgisiz kaldığı ölü genç.
    niye dört ile ilişki kuruyorum. çünkü hasan dört gündür gömülemiyor. toprak, emanetini istiyor. ama devlet, emanete ihanet ediyor ve elinden geleni yapıyor göründüğü kadarıyla. kaç kez daha ölmesi, öldürülmesi gerekiyor? zaten öldü artık hasan...1000 defa daha mı ölsün? amacınız buysa...annesi, babası ve yakınları binlerce kez öldü...

en iç karartıcı, en vahşi savaşlarda bile cenazeye saygı vardır. düşman toprağında ölen askere bile, düşman ölüm töreni düzenler ve ölünün inancına uygun bir şekilde gereğini yapar.

acımasızlar...vicdansızlar... tarih sizi unutmayacak...unutmayacak kimse !
  • kendisi adına yazılan hashtagler twitter'dan kaldırılmış. bu arada linkteki bir yorumdan yola çıkarak ercan kütük adlı şüpheli'nin arkadaş isimlerine ulaştım. zira kendisi "birini indirdim" gibisinden laflar ediyormuş. (bkz: #37307072) girdideki link yardımı ile zafer turhan'a ulaşıp, onun arkadaş listesinde yer alan ve aynı zamanda linkte de bulunan tolga tekin, ünal vural, mehmet birman ve yakup kutlu adlı şahısları tespit ettim. linkler bende saklı. şimdi tek amacım birinin bir fire vermesi. profillerini takibe aldım.

düzelti: sitenin linki ve yazılan yorum. en alttaki yorumu okuyun;
    http://r1309.hizliresim.com/1f/y/t4mmx.png

kimseyi ifşa etmiyorum. internette yer alan bilgileri paylaşıyorum.
  • bugün uyuşturucu çetelerinin istanbul gülsuyu mahallesindeki işgaline karşı yapılan yürüşte, polis gözetiminde başından vurularak öldürülen kardeşimiz.

gelen haberlere göre onu kaybettik...
  • tuncel kurtiz'in ölümüyle ilgili attığı twitleri görünce gözyaşı dökmemenin mümkün olmadığı güzel kardeşimiz. düşünüyorum da iki gün sonra belki bizim yazdıklarımızı da okuyup ağlayacaklar. yeter ulan yeter.
  • hiç büyüyemeyecek, hiç "ferit amca" olamayacak, hep "genç" olarak anılacak çocuk. aklıma sonsuza kadar 20-21 yaşında kalacak olanları getirdi:

dedemin mezarının iki yanında aynı gün (2 eylül 1980)de öldürülen iki genç yatar. zeynep ve gültekin. zeynep annemin diş hekimliği fakültesinden arkadaşı, gültekin de siyasaldan sanırım. gültekinin mezar başında babasının yazdığı şiir durur, her gittiğimde içim parçalanır:

"dedim 21 nedir?
    dedi yaşımdır.
    dedim barış nedir?
    dedi düşümdür.
    dedim giden nedir?
    dedi naaşımdır.
    dedim ağlar mısın?
    dedi yok. yok..."
  • https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/…75912_n.jpg

"en hızlısıydı hepimizin, en önce göğüsledi ipi..."
  • biraz önce izledim yeniköy forumunda yaptığı konuşmayı. videoyu durdurdum yüzüne baktım hasan'ın, yüz hatlarını inceledim. 92 doğumlu bu çocuk, kardeşimden bile küçük ve bu çocuk yüzünden, kafasından, boynundan ve sırtından vuruldu. bak kardeşimden küçük... ve uzun namnulu silahlar ile vuruldu. 1992 doğumlu.

uyuşturucu çeteleri öldürmüş bu 21 yaşındaki çocuğu. düşün o kadar azıtmış ki bu çeteler çoluk çocuğu öldürmeye başlıyor hiç çekinmeden. cürete bak. bu noktada insanlar devletten, polisten ne bekler? yani normal bir ülkede? ülke çapında uyuşturucu operasyonu yapılmasını di mi? ancak bırakın katillere tepki vermeyi, polis gidip aile ile uğraşıyor. abi bu ne lan? kimin neye hizmet ettiği yeterince ortada değil mi?

bu çocuğun öldürülmesi için, "ama o da yani..." türünde yorum belirtenlere, çocukta kabahat bulmaya çalışanlara sesleniyorum buradan:

-insan değilsiniz arkadaşlar. bırak vatandan, fedakarlıktan, sevgiden, hoşgörüden, adaletten bahsetmeyi bu kavramların gerçekten ne anlama geldiğini rüyanızda görmekten bile çok çok uzaksınız. doğru ve yanlış ayrımını yaparken bu ayrımı ranta, dine, ırka, dile endekslemeye devam ederseniz şu an olduğunuzdan bile sapkın birer yaşam formu haline geleceksiniz benden söylemesi.
  • başlığa sızan orospu çocuklarına basitleştirerek bir daha anlatalım;

"ferit nihayet sırlandı ve toprağına kavuştu, devri daim olsun. ferit'in katli ve ertelenen defni türkiye kamuoyunda vicdan sahiplerince maltepe-gülsuyu'nda bir yıldır sürmekte olan bir kabusun öğrenilmesine vesile olmuştur. bu önemlidir. ayrıca ferit sayesinde varoşlardaki gençlerin nasıl hayata 1-0 yenik başladığını, kentsel dönüşümün karanlık yüzünü, devletin bu varoş bölgelerde ne kadar pervasızca kaba kuvvet kullanabildiğini gördük. radikal, marjinal veya modası geçmiş olarak bellediğimiz kimi sol örgütlerin bu mahalleler için nasıl farklı anlamlar taşıyabileceğini, çoğu durumda bunların bu varoş bölgelerin tarikatların veya uyuşturucu mafyasının kontrolüne geçmesini engelleyen yegane güç olduğunu ve onlar olmasa buraların muhtemelen çoktan kentsel dönüşüm adı altında rant çevrelerince yutulmuş olacağını öğrendik. ferit sayesinde sınıfsal ve kültürel önyargılarımızla yüzleşmeye, öcüleştirilenin insanlığını görmeye zorlandık. keşke bütün bunların olması için gencecik bir çocuğun ölmesi gerekmeseydi, bu kadar büyük bir bedel ödenmeseydi."
  • utanıyorum artık bu başlığa bakmaya, twitterdan takip etmeye...
    ben sıcak evimde, iş yerimde günümü devam ettirirken, hasan ferit'in annesinin 3 gündür soğukta , yağmurda oğlunu gömebilmek için verdiği mücadeleden dolayı kendimden utanıyorum.
    ama utanmaz arlanmaz vicdansız insancıklar hala insan dışı bir aymazlıkla izin vermemeye devam ediyor.
    aleviler cenazeleri olduğu zaman helallik almak için evlerine götürürler, 7 kapıdan helallik alırlar.
    kabul edin artık biz sizin gibi değiliz, biz ne cenazemizi camiiden kaldırıyoruz, ne de sizin gibi merasim yapıyoruz, saygı duyun artık ! bırakın bir anneyi daha fazla ağlatmayın, aklım, vicdanım bunu kabul edemiyor.
    biri bana anlatsın insan denilen şey nasıl bu kadar kötü ve vicdansız olabilir ? nasıl ?
    gerçekten kalbim yoruldu, genç bedenlerimizi toprağa vermekten kalbim yoruldu.
    3 gündür gidemedim armutluya belki de cesaret edemedim, ama gitmediğim için kendime kızdım, sadece klavyeden yazmak ile olmuyor, bu akşam gidip hasan ferit'in annesine sarılıp ağlamak istiyorum.
    özür dilemek istiyorum, bunu hak etmemiş bir annenin elini öpmek istiyorum.
    sabrından, sakinliğinden ve dik duruşundan dolayı teşekkür etmek istiyorum. bu akşam bunu yapacağım
    siz de bir annenin acısına ortak olmak için, destek verin bu utanç daha fazla sürmesin.
    bu ayıp hepimizin ayıbı, bu ayıp orada yalnız bıraktığımız için aileyi devam ediyor.
    bu gün bitsin bu işkence. hasan ferit'in ruhu huzur bulsun artık.
    o helallik alınmadan toprağa gömülürse hiç birimizin ruhu huzur bulmacak..

edit: az önce okudum sanırım izin verilmiş 3 gün çektirdiğiniz eziyetin bedelini bir gün mutlaka ödersiniz. burada ya da başka alemlerde
hesabın var mı? giriş yap