şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kapak niteliğinde olan son dakika golüdür.

(bkz: hasan kabze'yi unutma)
  • daha dün gibi hatırlıyorum. bunun gibi hakan şükürün belçikaya sanırım hayvan gibi zıplayıp attığı gol ve haginin atletico madride galiba uzaktan nefis bi golü var bunları unutamıyorum
  • beşiktaşlılar bu maçtan sonra kaleci cordoba'ya, fenerbahçeliler ise sergen yalçın'a maçı sattı imasında bulunmuşlardı.

ulan adam ne güzel astı son dakikada diyen olmamıştı, aradan yıllar geçti galatasaray rakiplerin eline verdi sürekli şimdi bakıyoruz her galatasaray zaferine başka bir bahane buluyorlar.

yıllardır bir şey değişmemiş. biz kazanıyoruz onlar bahane bulup kendilerini kandırıyorlar, biz böyle mutluyuz umarım bu düzen hiç değişmez.
  • zalad gelsin sizi kurtarsın diye çaresizce inleyen beşiktaş taraftarının isteğini kıramamıştı kabze, bu gol ile birlikte maç sonunda sus pus olmuştu alayı. fenerbahçe maçları da dahil bu kadar sevindiğim sayılı maç vardır, maçı dışarda izlerken önümdeki herşeyi yıkmıştım sevinçten hala hatırlarım. gol hem anlam hem de atılış bakımından oldukça güzeldi, böyle göt oluşları çok seviyorum arkadaş. o sezon galatasaraylılar için orgazmların sezonuydu zaten, ligin bitimine 2 hafta kala önce bu maç daha sonrasında son hafta yaşananlar, adnan polat'ın 20.45 muhabbeti ne seneydi amk, hala tüylerim diken diken olur. onun dışında bu gol tarihin en büyük ayarlarından birisidir, o an statta olup bağıran beşiktaşlılardan birisi olsam sinirden kendimi severdim heralde. yazık lan bunlara, ne zaman böyle işlere girseler sonucu hüsran oluyor.

gol ve beşiktaş taraftarının çaresizliği :

https://www.youtube.com/watch?v=jcmrkqfptdc
  • bu golden sonra kahvehane önünde maçın bitişini bekleyen fenerbahçelilerin 10 saniyede arazi olmasını asla unutamam.

"hasan kabze gecenin flaş ismi oluyor"
  • bir fenerbahçeli'nin yaşadığı en kötü anlardan biridir.

fenerbahçe o sezon şampiyonluğu kaybetmiş olsa bile son dakikaya kadar güzel mücadele etmişti. şu an özlemini duyduğumuz futbolu,appiah-aurellio-alex üçlüsü bize sunmuştu.
    galatasaray'ı ligin ikinci yarısında 4-0 yenmemiz de şampiyonluğun habercisiydi.

7 mayıs 2006 beşiktaş galatasaray maçı'nı radyodan dinliyorduk,çünkü teyzemlerde lig tv yoktu.
    maçın gidişatına göre fenerbahçe'nin şampiyonluğu pek yakındı. biz de mutlu mutlu eve gitmek üzere teyzemlerden ayrılıp arabamıza bindik.
    babam radyoyu açtığında galatasaray atağa çıkmıştı. biz tam hareketlenecekken hasan kabze ikinci uzatma dakikasında golü atmıştıve arabanın içi buz kesilmişti. küfürler havada uçuşmuştu.

bu olayın üstünden on yıl geçmiş... oysaki dün gibi hatırlıyorum.
    fenerbahçe'yi şampiyonluktan eden; genel kanının aksine denizlispor değil,hasan kabze idi. zira hasan kabze o golü atmasa idi iki hafta önce galatasaray'a dört gol atan fenerbahçe denizli ile berabere kalmasına rağmen ikili averajla şampiyon olup üst üste üçüncü şampiyonluğunu yaşayacaktı.
  • işte bu tip goller şampiyonluğun habercisidir..........

https://youtu.be/idvugvvoyqs

tıpkı bu akşam sami yen’de sinan gümüş’ün yaptığı gibi.......

gerçi o maç inönü’deydi ve gol 90+3’te beşiktaş taraftarının zalad gelsin kurtarsın sizi tezahüratları eşliğinde.........

winner olmak kolay değil.......