şükela:  tümü | bugün
  • gaziantep ilinin ilk özel üniversitesi.2009-2010 eğitim öğretim yılında açılacak....
    vatana millete hayırlı olsun...

http://www.gazikent.edu.tr/
  • gaziantep'in ilk özel üniversitesi.
    (bkz: hasan kalyoncu)
  • gaziantep'te inşaatına başlanmış, 2009-2010 eğitim yılında açılacak olan vakıf üniversitesi.

http://www.gazikent.edu.tr/

edit: ben bu entry i girdiğimde buralar hep dutluktu. daha önce yazılmış bu diye kendimi mi ispiyonlasam, entry i mi silsem karar veremedim. en iyisi 21 aralik 2008 toplu yazar alimlari ile araya kaynayan sabırtaşlarına selam ederek yeni bir bilgi ekleyelim;

kampüsü havaalanı yolu üzerindedir.
  • rektörü bir panelde arapça, ibranice, ermenice, kürtçe eğitim programları açmayı planlıyoruz demiştir. iyi etmiştir.
  • bugünlerde billboardlarda sıkça ilanını gördüğüm üniversite. o logo ve berbat sloganları, hatta toptan reklamcılarını değiştirseler iyi olacak gibi.
    sanırım amaç, gaziantep'in daha önceleri üniversite için kıbrıs'a giden zengin çocuklarını "kafeslemek". bu kadar çok "üniversite ve piyasa işbirliği" vurgusu yapmalarının sebebi bu olsa gerek.
  • bilboardunu ilk gördüğümde (bkz: hasan kolcuoğlu) üniversitesi olarak okuduğum ve "oha ulan, kebapçıya bile üniversite açtırmışlar" diye şaşırmama vesile olmuş okul.
  • istanbul mecidiyeköy'de sürekli eğitim merkezi bulunan.
  • 1980 yılında kurulan gaziantep eğitim ve hizmet vakfı tarafından 2009-2010 sezonunda eğitim öğretime başlayan üniversitedir.

ancak gaziantep'in bölgedeki sosyo-ekonomik durumunu ve yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacını bilmeyenler tarafından gereksiz bir girişim olarak görülebilir. kaldı ki söz konusu vakıf kuruluşundan bu yana binlerce öğrenciye burs ve barınma hizmeti vermiş bölgenin ve ülkenin eğitim faaliyetlerine desteklerde de bulunmuştur. burs verilen öğrencilerin bir kısmının bugün üniversitede öğretim üyesi olması ise ayrı bir güzelliktir.

geçen gün üniversiteyi ziyaret etme imkanım oldu devasa bir kampüsü var mekan sıkıntıları yok.

www.twitter.com/hkunv

bu da web sitesi www.hku.edu.tr
  • kriterlerine uygun akademik personel bulamamaktan şikayetçi üniversite.
    geçen yıl kardeşim henüz akademik hayalleri sönmemişken buraya kadro için başvurmuş, sınavdan yüksek not alıp olur da seçilirsem diye mülakata sağlam referanslar ayarlamıştı. neyse seçilmedi, dedik okul ortalamasından herhalde derken kim seçilmiş diye sordum. kimseyi seçmemişler . kriterlerimize uygun personel bulamadık demişler.