şükela:  tümü | bugün
  • gaziantep'in adliye koridorlarına gelecek seneden itibaren mezun vermeye başlayacak vasat fakültedir. akademik kadrosu oldukça yetersizdir ki bu öğrencilerinin hukuk bilgisine de oldukça yansımaktadır. tercih zamanı profesörlerle dolan akademik kadrosu, öğrenci kayıtlarından sonra şuradan görüleceği üzere ünvanlı 9 öğretim görevlisine kadar iner . hukuk adına kapatılması gereken, yeterli ve düzgün öğretim kadrosu oluşturulmadan açılmaması gereken fakülteler listesine girmelidir.

öğrenci tiplerine değinecek olursak:

--gaziantep'te yaşayan, sınavda istediği emellere ulaşamamış, hiç yoktan hukukta para var diye bu bölüme girenler

--gaziantep ve çevre illeri tüccar ve sanayicilerinin, artık hukuk; işletme,iktisattan daha populer diye gönderdikleri çocukları

-- istanbul veya izmir'den gelen 3-5 kişi ( %50 burs falan çıkmıştır bunlara)

yazdıklarımın aynısı zirve üniversitesi hukuk fakültesi için de geçerlidir
  • hiç açılmaması gereken fakültedir. yalnızca bu üniversite için demiyorum, hukuk fakülteleri ancak kendini kanıtlamış üniversitelerde olmalı ve nitelikli eğitim vermelidir. en önemlisi de 1622 tane hukuk fakültesine ihtiyaç olmadığı gerçeğidir. işsizliği geçtim; işini beceremeyen avukatlar, yalan yanlış karar veren hakimler, suç karşısında hiçbir şey olmamış gibi oturan savcılar istemiyor ve başınıza bir haksızlık geldiğinde adalete güvenebilmek istiyorsanız, bu tür üniversite ve fakültelerine prim vermeyin derim. düzgün çalışın, gerekirse yeniden deneyin ve kendinize yakışan, nitelikli bir okulda alın eğitiminizi.