şükela:  tümü | bugün
 • kufurden ibaret bir tur canli.
 • fatih altayli'ya yapmaya niyetli oldugu seyleri yaparken, altaylinin ellerini tutarak destek olacagim sahis. ancak bu eylemin hemen akabinde, laik insanlara yaklasimi sebebiyle 30 saniye izin verdikten sonra dobermanlarimi uzerine salacagim sahis. adi gecen otuz saniye, altayli eylemi sebebiyle kaybedilen efor yuzunden verilecektir.
 • kendileri bush aleyhine onlarca yazi yazdiktan sonra nato protokol yemeginde bush ile cektirdigi fotografla tarihe gecmistir, zira baskanin tam yaninda, sag kolu gibi bir poz vermeyi basarmistir...
 • bush'la çektirdiği pozu hiç çekinmeden köşesinde yayınlamış, fotoğraftaki tebessümünü bile izah edememiştir.

  kalan saygım da sona ermiştir, hayatta başarılar dilerim.
 • yazılarını gerizekalılara anlatırmış gibi örnek verir, hemen konuya girmeyen yazardır. (bkz: sayfa dolsun torbadan olsun)
  edit : allah rahmet eylesin
 • türkiye'nin, "nasıl bir ülke" haline geldiğini anlamakta gerçekten zorlanıyorum... şu hâle bakın; "bale kursu" serbest, ama "kur'an kursu" yasak!.. "yeşil alana tiyatro binası" ve "buz pisti" yapmak serbest, ama fidanlığa "cami" yapmaya kalktın mı hemen höykürmeler başlıyor!...

  gibi akla zarar cümleler kurarak zekasıyla ve dunya gorusuyle hepimizi titreten , olmayan saygımı eksi sonsuza dogru bir yolculuga cıkarmı$ olan `...`
 • dusunce ozgurlugu ile ifade ozgurlugunun farkini bilmeyen bir kose yazariymis. yazdiklarini sozlukten baska bir yerde okumamis olmama ragmen, bir yazisi bile bilmeden ahkam kesmek konusunda cok basarili oldugunu anlamama yeterli olmustur. kendisini daha cok okumaya davet ediyorum.

  (bkz: ifade ozgurlugu /#8846186)
  (bkz: dusunce ve ifade ozgurlugu /#8798443)
  (bkz: avrupa insan haklari sozlesmesi)
  (bkz: medeni ve siyasi haklar sozlesmesi)
 • polemiğe girdiği ya da saldıracağı insanların altlarına işemelerini yazılarına malzeme yapan nezih, dindar ve seviyeli yazar(!) yoruma gerek yok yazı kendisini ve sözcülüğünü yaptığı camianın düzeyini anlatıyor.

  http://www.haber10.com/haber/43266/
 • vakti zamaninda ermeni konferansi duzenlendigi ve bu baglamda tartismalar dondugu zaman, konferansi neden hic bi devlet universitesi organize etmemistir de, (bilgi universitesinin yaninda) yalnizca bogazici universitesi organize etmistir die kendi kendine soran..
  ve cevap olarak da, bogazici universitesinin eski bi papaz/misyoner okulu oldugunu, o yuzden de hala ulkeyi parcalamak istedigini soyleyen yazar.
 • dindar kesimin demokratlık süzgecinde deliklerden geçemeyen bir isim. alaycı ve aşağılayıcı tutumu haricinde, oldukça rahatsız edici bir "ben senden farklıyım, o yüzden benim yaptığım doğru seninki yanlış" anlayışına sahip olması ve provokatif vurguları onu nevi şahsına münhasır bir radikal yapıyor. ya da o öyle yaparak diş geçirilmeyecek bir iradeye sahip olduğunu zannediyor.

  emin çölaşan'a iş teklifi yaptığı yazısından bir alıntı:

  "anlayacağınız; türkiye'de "başörtülü vekil eşi avı"na çıkan hürriyet, kendi bünyesinde "başörtülü hanım" çalıştırmıyor!..

  işte, emin'le sorunumuz burada!..

  hürriyet'te "başörtülü hanım" yok, vakit'te ise "başı açık hanım" yok!.. dolayısıyla, ortaya bir "uyum" ve "uzlaşma" sorunu çıkıyor!..

  tansel hanım'ın "başı açık" olduğu için, "emin'in vakit'le uyumu" biraz zor olur!..

  ama, "o sorunu hallederiz" derse, buyursun gelsin!.. kendisine kapılarımız sonuna kadar açık!.. "

  http://www.aktifhaber.com/…ews_detail.php?id=127864

  not: ayrıca bu yazıda başörtülü olmak ve başı açık olmak arasındaki farkı da erkekler üzerinden yorumluyor ve konumlandırıyor olması da bu düşüncenin eksikliğini ve eskiliğini gösteriyor.