şükela:  tümü | bugün
  • adana'da enfes kebap yapan, mezelerine doyum olmayan, fiyatları çok uygun olan kebapçı. that's it cafe karşısındaki şubesine mutlaka uğranmalı.
  • adana da çalışırken yeme fırsatı bulduğum; öğle sıcağında kebap yiyen zihniyete katıldığım kebapçı. gerçekten bu kadar uygun fiyata bu kadar iyi lezzet ve hizmet. şefiyle konuşmamda öğrendiğim kadarıyla hazırlanan etin el ile kıyılması ayrıcalığıymış. takdir ettim ve yemeye devam ettim.
  • sanırım valet parking hizmeti veren tek kebapçı adana'daki.
  • geçtiğimiz hafta iskenderun'ada bir şubesini açmış kebapçı.
  • klasik adana'nın sıcaklığıyla, her siparişte söylenmemiş en az 7-8 meze çeşidiyle masayı donatan baraj'ın kenarında, manzaralı güzel kebapçı.
  • adana'da servis sırasında çatalın yanına bıçak da koyan ender kebapçılardandır.
  • adana'da ve birkaç ilde de şubesi bulunan güzel kebap yapan bir kebapçı. ben o tarafların yemek kültürüne pek aşina olmadığım için garipsemiştim; kebabın yanında dört çeşit meze - salata, ayrıca tadımlık da olsa güzel olan sarımsaklı salçalı bir çeşit ekmek filan getiriyorlardı. meğer oraların yemek kültüründe, lokantalarında falan olması gerekirmiş.
  • bir gun denk gelir de kolcuoglu'na giderseniz; hosca karsilanip, masaniza oturduktan sonra, cep telefonunuzu tabaginizin yanina falan koymayiniz. o telefonu 5-6 dakika icinde cebinize geri koymak zorunda kaliverirsiniz, birakin telefonu elinizi bile koyacak yer bulamayacaksinizdir zira. inanin, gelen meze tabaklardan oturu masada raki bardagini nereye koydugunuzu bir kac saniye dusundugunuz oluyor.

hizmette sinir ve sınır da yok. bir kez gittigimizde saat 9'da ucagimiz var diyip, tatliyi kahveyi falan acele istemistik. adamlar daha sonra kendi arabalariyla bizi havaalanina goturduler ki iyiligin bu kadarina da az rastlanir.

kebabin, ickinin ve mezenin en lezzetlisini yiyebileceginiz on numara bir mekan. yuzevler'e yuz basar diyebilirim.
  • adana yolculuklarını biraz daha anlamlı kılan kebapçı. ortaya neredeyse bir metrelik koca adana gelir, iki kişi yeseniz bile tadı damağınızda kalır yine istersiniz.
  • istanbul subesi kucukyali sahilinde acilmis ancak onunde ki agaclardan dolayi yoldan gecenlerce fark edilmesi cok zor olan super kebap yuvasi.

oncelikle meze servisi var ki , "ne olcak canim 3-5 tabak meze ile ?" demeyin. masaya okadar fazla meze geliyor ki , sadece bunlarla 5 kisi (hayvan olanlarindan hemde) rahatlikla doyar*. pesine meshur metrelik kebap geliyor ki zaten tariflemek mumkun degil gidip yemek lazim. ardindan tatlilar geliyor ama doydugunuzdan dolayi tatlilara sadece bakmakla yetiniyorsunuz. istediginiz kadar ac gidin, catlamayi dusunmuyorsaniz en gec kebapta tikanacaksiniz.