• reha muhtar:ulkemizde ba$ka peygamber olmak isteyen genclere tavsiyeleriniz nelerdir?
    hasan mezarci:la havle ve la kuvvete..bu program bitmi$tir.(kameranin onunu kapatir)
  • kafayı yiyip kendini mesih ilan etmeden önceki "hasan mezarcı" karakterinden ne kadar iğrensem de, bu adama yapılanları bir türlü kabullenemiyorum. insan olan da kabullenmemeli.

akıl sağlığını hapishanede nasıl yitirdiği gayet iyi biliniyordu.
    ve ana haber bültenlerine çıkarıp "hasta" olduğu halde resmen dalga geçtiler kendisiyle.

yaptığı siyasetten ve ideolojik saplantılarından ne kadar tiksinsem de, zehir gibi de zeki bir adamdı. bu da belki delirtilmesini bu kadar kaldıramama nedenlerimden birisidir.
  • - iyi günler, ahirete hoşgeldiniz. şu arkada duran kişiyi tanıyor musunuz?
    - ahahaha hasan mezarcı değil mi o? bi ara kendini mesih sanıyodu ahaha!
    - bak işte, hala sanıyodu diyosun! biz gönderdiydik onu, ciddiye almadınız.
    - ahah... hah... ha? ssiktiiir!
    - yaa. şu tarafa şöyle, yürü!
    - ama oruç falan tam hep, onu şeaapıyosunuzdur heralde?
  • reha muhtar:efendim almanyada hic doktora gittinizmi?
    hasan mezarci:siz peygamberlere kar$i nasil konu$ulcagini ogrenememi$siniz galiba,iki dunyada da cezasini goreceksiniz.
    (tecrube eksikliginden olsa gerek,ogrenemedik)

komikti,cok komikti.
  • "benim dedem savaştı çanakkale de, sorun bakalım mustafa kemal in dedesi savaşmış mı" diyerek saçmalayan islamcı milletvekili.
  • gözaltına alınmadan önce, yani o zamanki devlet eliyle mesihliğe tayini yapılmadan evvel şu sözlerle zamanının ötesinde bir insan olduğu anlaşılabilen eski milletvekili :

bir ülkede devlet kutsallaşmışsa o devlete insanlar köle olur, kul olur. yine bir toplumda parti kutsallaşmışsa parti millete hizmet etmez, millet partiye hizmet eder. toplumun menfaatine kullanılmadığı zaman camiler dahi mukaddes ve mübarek değildir.
  • kanımca kendisi askerden kacarken akademik kariyer yapmak eyleminin bir çeşidini, cezai ehliyetten kaçarken dini kariyer yaparak gerçekleştirmiştir.
  • reha muhtar:boyle giyinmenizin sebebi ne?hz isa da sizin gibi mi giyiniyodu?"
    hasan mezarci:"$unu anlamiyosunuz siz insanlar,ben zaten isa'yim,2 tane isa yok.meryemden dogma isa'yim.ayrica turkiyede benden zeki ve akilli insan yok.iddiasi olan ciksin kar$ima duzeyli bi programda (seninki diil demeye cali$iyo) konu$alim.
  • atatürke hakaretten yargılandığı davada hakime siz atatürkün çocuğu değilmisiniz diye sorar hakim evet deyince babanıza hakaretten yargılandığım davada doğal olarak taraf olduğunuzdan hakim olamazsınız demiş ve reddi hakim talebinde bulunmuş cerbeze üstadıdır.
  • reha muhtar: peki hasan mezarcıya ne oldu ?
    hasan mezarci: hasan mezarcı, günahıyla sevabıyla öldü..
hesabın var mı? giriş yap