• maalesef tanışamadan hayal kırıklığına uğradığım isim. yaklaşık altı yedi gündür asistanı olan hanımdan randevu almaya çalışıyorum, whatsap üzerinden muhtemelen olacak, büyük ihtimal olacak, iptal oldu ertesi güne alacağız şeklinde son derece ciddiyetsiz yazışmalarımız konuşmalarımız oldu ve beni randevuya alacağı gün saat 14:55 te akşam 19:00 da sizi bekliyorum yazdı tuzladan kazlıçeşme balıklı rum hastanesine gidecektim ve haber verdiği saatte izin alamayacağım için 26.04.2022 iş çıkışı alelacele çıkar çıkmaz marmayara bindim saat 19:07 de inmeme bir durak varken hanımefendi aradı durumu anlattım doktor beye sormam lazım program değişikliğine gidebilir şeklinde son derece terbiyesizce bir tavırla karşıladı, o kadar yol gitmişim azıcık nezaket sahibi olan bir insan ben bu kişiye saat 14:55 te haber verdim geldiği yola saygı duyayım der. program değişikliği ne demek! doktorun ne kadar iyi olduğunu bilemem ama insan yerine koyulmamak o kadar yolu boşuna gitmek büyük bir hayâl kırıklığı oldu benim için bu deneyimimi paylaşabileceğim her mecraya ulaştırmak istiyorum. asistanı basit bir randevuyu ayarlayamayarak geç haber vererek gecikmeme sebep oldu belki ben bir kaç yıl daha cesaretimi toplayıp destek almaya gidemeyeceğim. benim hasta olduğumu kabul edip oraya gitme fikri bile büyük bir travmayken bir de bu muameleyle karşı karşıya kalmak inanılmaz bir yıkım oldu özellikle psikiyatrist asistanlarının daha insanî hisler taşıyan işini ciddiyetle yapan kişiler olmalı.
  • 16-17 yaşlarımda tanıştığım doktor. hayata bakış açımda, evrilmemde çok büyük emeği olduğunu geç farkettiğim insandır kendisi.
    danışan olarak gitmeme rağmen, eğitim hayatımın en verimli dönemini geçirdiğimi söyleyebilirim.
    bütün bunları 15 yıl öncesine dayanarak yazıyorum.
  • bi arkadaşım (bkz: bi arkadaşım ekolü) balıklıdaki ilk hastalarından. o zaman alkolizm tedavisini yapan başka bir yer yoktu bildiğimiz(tabi pre internet dönemi, varsa da bizim haberimiz yoktu). birkaç meşhur şarkıcı türkücü de vardı hatta o zamanlar balıklıda tedavi gören.

yakınlarda başka bir arkadaşım daha tedavi gördü balıklılda, toplantıya beraber katıldık. kendini epey geliştirmiş, güncel trendleri takip etmiş. tebrik ettim.

(bkz: balıklı rum hastanesi)

şimdi tabi alternatifleri vardır, yeni türeyen zenginler rahat edemez yatılı kısmında hastanenin. o zaman bile şikayet ediyorlardı gerçi, illa herşey ultralüks olacak. hastane orası bilader votka içmeyince götün başın oynuyor kalorifer petekleri eski diye şikayet ediyorsun.
  • balıklı rum hastanesi‘nde bir psikiyatrist.
  • 1964 kırklareli-pınarhisar doğumlu psikiyatrist, şair. trakya üniversitesi tıp fakültesi mezunu. ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı. çalıştığı istanbul-zeytinburnu’ndaki hastanede daha çok bağımlılık ve özellikle de alkol bağımlılığı ile ilgileniyormuş. doktor eşi nursel mırsal da aynı hastanede görev yapıyor. kardeşi muammer mırsal da deneme ve seyahat kitapları olan bir yazardır.

--- alıntı ---

psikiyatri ihtisasını cerrrahpaşa tıp fakültesi’nde yapan doç. dr. hasan mırsal 1996 yılından itibaren balıklı rum vakıf hastanesi, anatolia kliniklerinde ağırlıklı olarak bağımlılık, özellikle de alkol bağımlılığı alanında çalışmakta. türkiye’de, alanında her hafta 8 grup toplantısı yapan tek psikiyatrist! grup toplantılarında bilimsel bilgiyi, mizahla, edebiyatla, felsefeyle, tarihle zenginleştirerek, grup terapisini alkol bağımlılık tedavisinin olmazsa olmaz parçası haline getirmiş.

şiirleri varlık, şiirli çıkın, aura, son yeni biçem gibi pek çok dergide yayınlanan doç. dr. hasan mırsal, ilk ve tek şiir kitabı ‘külden kalan’ ile ikibinyıl dergisi’nin nazım hikmet ödülü’ne de sahip (2002).
    --- alıntı ---
hesabın var mı? giriş yap