şükela:  tümü | bugün
 • üsküdar anadolu lisesi tarih hocası.
  genelde ogrencilerine "tip", "çeşit" yada "öküüüüzzzz" die bagırır bu adam.
 • kadıköy anadolu lisesi'nin korkunç fizik öğretmeni. sınıfında geçer not ortalamsı %4 civarında kalırdı genelde. ortaokul-lise hayatımda 2 yıl kendisine denk gelmek gibi bir şanssızlık yaşamıştım.

  bu arada sonra bir trafik kazası geçirip sakat kaldı diye duyduk.
 • kadıköy anadolu hocasının olayı doğrudur sakat kaldı. bize o sakat haliyle gelip ve acıma yetime koyar dötüne sözcüğünü uygulamalı öğretmiştir.

  ilk geldiği dönem lise 1 fen dersiydi %40 bu %60 başka bi hoca veriyordu dersi ve ilk başlarda kendisine olan saygımı korumak için kasan fakat bir yerden sonra katlanamayan (yanlış anlaşılmasın notun düşük olması değil derdim, ama adam sadistlikte sınır tanımıyodu şerefsizim) ben bu şahıstan sınavlarından ortalama 40 üzerinden 4 (en yüksek 7ydi) almıştım aşağılamayı da çok seven bu hoca pispis sırıtarak kurtarma sözlüsü düşünmezsin herhalde kurtarılacak bişey var gibi (afedersiniz kıç yalayıcılarının notu 0 dan 15'e yükseldiği görülmüştür) bende "gerek yok zaten diğer hocadan ortalamam 60 ta 58 (en yüksek ort.) öyle yüksek not hırslarımda yoktur" dememle kıpkırmızı kesildi. ertesi sene tek başına fizik 2 dersine geldi yoklama alınırken benim adımı okudu burda dedim kafayı kaldırıdı "kader" demesiyle bütün sınıf şöyle bi bana yöneldi. nitekim en kıl olduğu adamlar olan ben ve kankam kasıp ilk sınavda sınıfın en yüksek iki notunu aldık (ikimizde tübitak fizik olimpiyat takımındaydık). abi sınavla hırsını alamayınca sınıfta konuşuyoruz diye bizi attı ve disipline verdi ve sonuna kadar da çekmedi dilekçesini, allahtan rehberlikte mahçup çocuk numarasıyla yırtma olayında başarılı insanlar olmasaydık uzadıkça uzuyacaktı olay.

  neyse sene sonuna gelindiğinde sınıfta en yüksek sınav ortalaması 63 iken benim ortalama 61 di ve sınıfın %80 ninden fazlası 45'in altındaydı. gene sene sonu kurtarma sözlüsüne geldi olay. millet 20 ortalamayla sözlüye kalkıyo ve ne kadar yaltaklanırsa o kadar puan alıp geçiyordu, benim gibi lanetlilerse 47 ortalamayla sözlüye (zorla) kaldırılıp bırakılıyorlardı neyse sınıf listesinin sonundaki bana geldi sıra. anabasis ortalaman 61, 3 gelmesi için sözlüye kalkacak mısın? (zaten 3 pezeveng) yok hocam gerek yok 61'le 3 alınca madalya takmıyorlar. tabii ki karnemde 2 vardı. lise hayatımda süper bi fizik grafiği tutturmuştum 5-2-5.

  süper tanımlamaları vardır. masasında test kitabı gördüğü bir öğrenciye napıyosun bu "mutfak fiziğiyle" diyip aşağılamıştır (ulan senin mutfak fiziği dediğin şeyle bizi ölçüyorlar geleceğimizi şekillendiriyorlar, bunla bi derdin varsa bunu suyun başındakilere anlat. bizi aşağılaman bi bok değiştirmiyor).

  netce olarak şu hayatta bi çok hoca için çok çektirdim çocukluk yaptım derimde sadece iki tanesi için demem, biri de budur.
 • uskudar anadolu lisesinde, kendine has!?! tarzi ile tarih anlatan, gozune girdiyseniz, tarih olayini o sene icin bitirdiginiz canim hocam.
  bi derste, konu osmanli cokus donemi yanilmiyorsam, hasan hoca, osmanli yeniliyor diye asabi ve gergin, kendini yitirip; pezevenk viyanalilar demis ve koparmistir.
 • kahramandır. uçağın evlerin üzerine düşmemesi için canını feda etmiştir.
 • (bkz: #37995827)
 • klasik zihniyetteki biri. kısaca kötü kötü kötü kötü demiştir ancak bu tüme varımını neye dayandırdığını söyleyememiştir. dişe dokunur bir üslup kullanmamıştır. arada da şafak pavey'e hakaretli saldırıda bulunmuştur. işte olay burada. argümanınız yok. ancak hakaretiniz var. elinizde ancak bu var. onun 6-7 dakika boyunca ettiği laflara en ufak bir şey diyemiyorlar. bu cenahtaki en önemli problem bu.

  (bkz: ülke tv'den şafak pavey'e çirkin benzetme)
 • yapmış olduğu şey ne haber, ne de bulunduğu konum gazetecilik olan kişi.
  benzer dünya görüşüne sahip insanlardan gelen olumlu geri bildirimlerle günden güne beslenmiş ve bunu da şafak pavey'in son konuşmasına aslında cevap niteliği dahi olmayan cümleler topluluğuyla sadece malzeme yaparak en çirkin üslupla nefretini kusan adam.
  ülkede zıt görüşlere karşı dile getirilen savunmalar veya atıflar belli bir ahlak içerisinde olmalı derken böylesi bir hakaret konuşması yapabilmek ve bu konuşmanın da sosyal medya üzerinden alkışlanması insan olma erdeminden yoksun.