• yarın öbürgün akp iktidardan inince bu arkadaşlar nasıl dönecek merak ediyorum
  • sinan oğan cümleye başladı,bu ak pak saç ve sakallı amca yerinden zıplamaya başladı.
    osman öcalan emekli terörist olmuş.fırıncılık yapıyormuş.
  • bir çok hasan öztürk olabilir. benim bahsettiğim yeni şafak yazarı olan, aynı zamanda ülke tv genel yayın yönetmeni olan hasan öztürk. kendisini ilk kez ekranda izliyorum bugün. kendileri bana gayet seviyesiz ve avam gelmiştir. ak partiyi bunların savunması hakikaten muhalefet için büyük bir şans.
  • mümtazer törköne affedilebilirmiş, yanıtltılmış. en azından şartlı tahliye olabilirmiş.
    içeride binlerce gariban (fetöcü olsun/olmasın) yatsın, bank asya'da hesap açanlar yatsın ama mümtazer serbest kalsın...

ne güzel be...
  • 9 yil onceki tweetinden dolayi canan suclu ve ceza alsin, 9 yil once fetoyu oven ve pkk ile cozum sureci altinda resmi temas kuranlar icin bisey yok kandirildilar diyebilen uber zekali ve vicdan sahibi? kisidir. bu kisi ve benzerlerini gordukce tum insani duygularini ve mantigini sorgulamamak imkansizdir. bu ve benzeri formlarinin sonu simdi savunmaya basladiklari mumtazerden farki olmayacaktir.
  • 30.06.2020 tarihli yeni baro düzenlemeleri ile ilgili yapılan haber türk yayınında demokrasi karşıtı olduğuna işaret eden ilginç beyanlarda bulunan birey;

"... burada şöyle bir durum var: ben herhangi bir ideolojiye mensupsam, bir düşünceye sahipsem ve bu düşüncemin karşısında, örgütte, üye olduğum bir örgüt çıkıp benim ideolojime düşünceme, hatta en önemlisi de bu ankara barosunun yaptığı gibi inandığım, iman ettiğim değerlere hakaret ediyor ve ben mecburen oraya aidat ödüyorum, ben mecburen oranın kimliğini taşıyorum ve ben mecburen oraya üye oluyorum. niye?

yani ben gazeteciyim. yani ben hukukçulara saygı duyuyorum. onlar hukuki tartışmalarını yapabilirler. ben neden inandığım bir değere küfreden, hakaret eden bir başkanım olsun niye ona oy vermek zorunda kalayım ya da onun oy vermediysem bile onun idaresinde onun tesbitleri üzerinde kalayım? ..."
  • ekşi sözlükte ersan şen hoca'nın başlığına entry girilmiş, demek ki yine habertürk'te bir şeyler anlatmaya çalışıyor bi bakayım dedim. youtube kanalından yayını açtım ve konuşan kişi hasan beymiş. tanımıyordum daha önce. kendisi 5 dk içinde 12 eylül 2010 referandumundan girdi başörtüsünden çıktı. kendisine şunu diyebilirim ki, değmez beyefendi. belli ki haksızlığa uğramışsınız ben aptal değilim 10 senede bitirttiler bana üniversiteyi diyorsunuz. ülkede her gün haksızlığa uğrayan insanlar bu ülkede. tek suçu mustafa kemal'in armağan ettiği ülkeye aşık olmak olan paşalarımız, askerlerimiz, polislerimiz 2010'da eski chp milletvekili olan beyefendinin bahsettiği referandum sayesinde bu kadar ahlaksızca yargılandı. bir kısmı gururuna yediremedi, hayatını sonlandırdı. ben genç bir türk vatandaşı olarak okuyunca o metinleri gözlerim doluyor. o paşalar napsın? hani anlatıyorsunuz ya bizi istemediler diye aynısınının bir benzerini şu an akp yapıyor. istemiyor yani. ayrıca savunduğunuz parti sayesinde bu kadar güçlendi bu hainler. sayın cumhurbaşkanımız bile 1 ay sonra kandırıldık, affedin dedi. ben affedemiyorum mesela. o gün şehit olan polislerimiz, askerlerimiz, vatandaşlarımızın kanı hala yerde. değil diyemezsiniz çünkü o hain herif amerikalarda oturup kıs kıs gülüyor. o hainin sayesinde o referandum geçti. mezardakileri kaldırdın oy verin dedi. bu sayede 2016'da darbe teşebbüsü yapacak kadar cesaret buldular. gerekirse ölüleri kaldırdılar gerekirse tek telefonla kozmik odaya, ösym'ye girdiler. ayrıca eklemek isterim ki, hain 60 darbesi olmasaydı halk teveccühünü o komünist artığı denilen, sağır denilen ismet inönü paşamız tarafından kullanacaktı. istediğiniz tarihçiye sorabilirsiniz. ben sordum çünkü.

sözün özü, okur musunuz buraları ya da tanıdıklarınız okur mu bilemem. cumhuriyetimizde birçok kesim birçok kere haksızlığa uğradı. ha solcular ha sağcılar ha asker. hepsi mağdur. sizin ayrıcalığınız yok yani. bunu o çocuk denilen ergen denilen kesim benden bile daha çabuk kavradı, ki 20'lerimin başındayım daha ben. eğer siz ve desteklediğiniz partiniz (parti destekleyen gazeteci argümanını hala tam kavrayamadım mazur görünüz.) bu dilinizi değiştirmediğiniz taktirde kaybetmeye mahkumsunuz. madem doğruları konuşuyoruz, işte size bir doğru.
  • az önce cnn türk'de yalanın cezası yok diye hayıflanan birey. keşke cezası olsaydı ilk bunun gibileri içeri alırlardı.

edit: habertürk yazmışım yanlışlıkla.cnn türk olarak değiştirdim. gerçi biri diğerinin laciverti. farketmiyor hangisi olduğu.
  • adam inatla ankara barosu'nun islam'a hakaret ettiğini söylüyor. ama bunu iddia ettiği metnin hakaretle ilgisi yok yahut bu zat okuduğunu idrak etmekte güçlük çekiyor. siyasal islamcı ve şeriatçı gazetelerinde yazdıkları yazılarda hakaretin tillahını bulabilir aslında.

baroların bölünmesi konusunu bile savunurken tek savı din ya adamın. karşısında da metiner oturmuş çoğulculuktan bahsediyor.

bu nasıl kalite yoksunluğudur!
hesabın var mı? giriş yap