şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisi nasil yabanci dil* ogrendigi - ya da ogrenemedigi - tamamen muamma olan bir hoca olmakla birlikte ders sirasinda yaptigi sacma sapan hareketleri nedeniyle dogrudan yuzune dogru gulmek suretiyle dalga gecmeyi pek bir sevdigimiz insandi. dahasi gulmeler once gulumsemek, sonra siritmakla artan oranda giderken en sonunda kahkahaya donusur ve saygideger hocamiz da bon bon bakmak seklinde karaktersizligini surdurur, unutulmayan hocalar arasinda aldigi yeri bilmeden de olsa gerek arkasini donup elindeki kagittan derse devam etmeye calisirdi. kagidin ucunu genelde agzina alir*, nedendir bilinmez ders sirasinda konusurken de olsa cikarmayi pek tercih etmezdi. bu arada ders deyince kesinlikle akillara hocanin ogrettigi bir surec gelmemeli aksine almanca sozcuklerin nasil okunmamasi gerektigi konusunda bir seminer - ya da ufak bir arastirma diyelim - dusunulmelidir. (bkz: almanca kaba konusabilme cabasi)
 • gözünün önündeki 2 metrelik adamı görmeyip "x nerde ya" diye sağa sola bakan, lakin bu arkadaş dudağının altında tırnak kadar sakal bıraktığında, o sakalı görebilip "o sakal ne olm" diyebilen bi garip adamdır.
 • kendisi bomba sözleriyle meşhurdur.ama her şeye rağmen iyi niyetli ve kral hocadır.bombalarından bazıları ise;
  -lan oğlum sen ,ceketlinin önünde ki ceketsiz sana diyorum.
  -arkadaşlar 5 mayısta yapılacak sınav tarihleri belli oldu......5 mayıs.
 • zamanında az çektirmediğim aal nin pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı.3 yılın %75 ini muhtemelen beni arayarak geçirmiştir."oğlum dün nerdeydin?niye pansiyonda kalmadın?" tarzı sorularla her sabah muhatap olmamı sağlayan,hafiften koalayı andıran insan.pansiyondan ayrıldıktan sonra bu kezde sakal yüzünden peşime düşmüştür.kurtuluşu lisenin bitişiyle bulmuşumdur.o gün bu gün hâlâ uğramış deilim okula..
 • 9 kasım 2010 tarihinde kütahya dumlupınar üniversitesi'nde germiyan kampüsü'nde pkk'lı itler tarafından katledilen ülkücü şehit.

  türk ve bilhassa ülkücü olmasından mütevellit uğradığı cinayet pek fazla gündeme getirilmeyecek, büyük basın tarafından neredeyse görülmeyecek, ismi kendinden önceki şehit ülküdaşları gibi yalnızca aynı fikir ve gönül bağındaki insanlar tarafından hatırlanacaktır.

  allah rahmet eylesin.

  http://www.haberiniz.com/…157:pols-adlye&itemid=176

  [http://getir.net/wuk http://www.samanyoluhaber.com/]
 • ölümü ne yazık ki haber sitelerinin pek çoğunda "karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası - 1 ölü" şeklinde tek sütuna beş satırlık bir haber olarak yer almış ve gazetelerin pek çoğunda da aynı şekilde yer alacak şehidimizdir.
  sırf bu ülkeyi bölmekten de öte bölerken kardeşi kardeşe kırdırmayı kafasına koymuş küfür edersem egoları tatmin olacak canlılar tarafından katledilmiş bir ülkücü olduğu için değil, teröre karşı mücadele ederken teröristler tarafından katledilmiş bir kardeşimiz olduğu için şehidimizdir. belki bugün ya da gelecekte bu başlığa yazanların/yazacakların pek çoğu da an gelecek hayat meşgalesi içinde ölüm yıldönümünü dahi unutacaklar fakat önemli olan huzurlu ve rahat uyuyabilmek değil midir?
  ülkücü olmasa hakkında burada onlarca sayfa yazı yazılır, haftalar boyunca haberlere konu edilirdi belki ama ülkücülük çileye talip olmak değil midir zaten?

  haberlerden önce adını dahi bilmiyor olsam da allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun ülküdaşım. allah geride kalan tanıdıklarına sabır ve hayırlı ömürler nasip eylesin.

  en azından buraya not düşülsün diye yazıyorum: emniyet bu konuda defalarca uyarılmış ve tedbir alması istenmiş, tüm bunlara rağmen emniyet teşkilatının konuya yeteri kadar ehemmiyet vermemesi üzerine ülküdaşımız hasan şimşek şehit olmuştur. "suç sadece öldürende değildir" dersem sözlük kuralları dışına çıkmış olurum belki ama insan öyle demese de düşünmeden edemiyor; ihmalkarlık suç değil midir?
 • ölümüne üzülüp ağlamak yerine bu zavallı insan niye öldü diye sormayı deneseniz bugün hasan şimşek yaşıyor olurdu. onu da sizin yerinize biz sorguluyoruz anasını satayım; özetle kendi tercih ettiği "can hiraç yok sayarak karşısında gördüğü her canlı organizmayı yok etmek" üzerine kurulmuş resmi ideolojinin kurbanıdır: (bkz: #20849792)
 • üniversitelerde önümüzdeki haftalarda çok tehlikeli olaylar yaşanacağını belli edercesine hunharca katledilmiş mhp'li genç. siyasal fikirlerimiz pek uyuşmasa da gencecik bir insanın böyle vahşice hem de üniversite içerisinde katledilmesi hayra alamet değildir.
 • dumlupınar üniversitesinde ırkçı ve faşist düşüncede ki pkk sempatizanları tarafından bıçaklanarak öldürülen , öldürülmesi sonrası kimsenin "hepimiz hasan şimşekiz" , "hepimiz türküz" diyerek slogan atarak yürüyüş düzenlemediği kişi.

  rahmet üzere olsun.
 • bahçeşehir üniversitesi rektör yardımcısı. orta doğu teknik üniversitesi eğitim fakültesinde akademisyen olarak da çalışıyorken kendisinden ders almışlığım vardır. neredeyse yedi sene geçmesine rağmen halen öğrettikleri aklımdadır. öğrencilerine hayata dair vizyon kazandırmayı saatlerce ders işlemeye tercih edebilecek baba bir hocaydı ki çok net hatırlarım sınav günü gelip bize "daha çok sınavlara girecekseniz ve hepsini unutacaksınız ama hayatta her zaman ahlaklı olmaya çalışın ve bunu hatırlayın" demiştir. kendisine burdan selamları gönderiyorum ve hayattaki rol modelim olarak adımlarını takip etmekte olduğumu dile getirmek istiyorum.