şükela:  tümü | bugün
 • hem arapça çevirileri çok sağlam hem de suriye konusunda binlerce ses ve fikrin medyamızca bize ulaştırıldığı, her renkten görüşün kendini ifade edebildiği ileri demokrasimizde (burada hep beraber gülüyoruz), çok farklı bakış açıları sunan yazı ve haberleri ulaştırmaktadır bize.
 • orta doğu ve arap dünyası üzerine haberler yapan yakın doğu haber ve medya şafak adlı internet sitelerinde yazıları ve analizleri olan, piyasada başımıza ortadoğu uzmanı kesilen bir çok kalemden çok daha fazla bilgi sahibi olup, doğru haberleri bizlere ulaştıran hataylı gazeteci, yazar kardeşimiz.

  edit:

  yakın doğu haber
  medya şafak
 • zaman zaman pkklılara yaptığı şirinliklere aldanıp pkklı sanmayın. kendisi su katılmamış bir baasçıdır. ha bu arada pkk ile baas'ın ortak noktasını düşündüğümüz de bu türden şahısları daha iyi anlarsınız.
 • el kaide, öso, el nusra ve ışid gibi psikopatları destekleyenlerce beğenilmeyen, ortadoğu ve özellikle suriye ile ilgili güzel yazıları, araştırmaları olan kişi.

  pkk'ya ne şirinlik yaptı bilmiyorum fakat insan önce aynaya bakacak ve eleştirisini öyle yapacak.

  edit: bu arada hasan beni neden facebook'tan sildi belli değil*.
 • sanıldığının aksine faşist baas'cı felan değildir. kendisini yakından tanıyanlar bilir beşşar esad'ın iyi yönlerini savunmakla birlikte yeri gelince hunharcada eleştirir. ona esedci vs diyenler ya ypg hareketi savunucuları ya da kafa kesen yobaz vahhabileri destekleyenlerdir. çünkü hasan edindiği teyitli bilgiyi objektif olarak çevirir. çevirmen gazetecidir. suriye konusunda politik olarak heysem menna'ya yakınlık göstermektedir. güzel adamdır.
 • akp'nin yetiştirip (kapasiteleri belli tipleri ne kadar yetiştirebilirsin o da ayrı konu) aa'ya ve trt'ye yerleştirdiği tosuncuklar tarafından sevilmeyen, ama yine bu tipler tarafından haberleri çalınan gazeteci.
 • suriye'de olup biteni tarafsız bir şekilde haberleştiren türkiye'deki birkaç gazeteciden bir tanesi.

  tabii, türkiye'deki ışid yanlıları esed diye ağlayan türk basınına çok iyi alışmışlar. kendisini beğenmemeleri çok doğal.
 • cahil veya kötü niyetli, hangisi bilemedim...

  https://pbs.twimg.com/media/cfghf-uveaaar2s.jpg
 • suriye konusunda en başarılı analizleri yapan, hem suriye ordusunun ve halkının, hem de dünyanın dört bir yanından katliam için gelen muhaliflerin hakkında dezenformasyondan uzak ve doğru haberler veren araştırmacı yazardır.

  doğruları yazdığı için hem cihatçılar, hem yandaş medya, hem de kürtler tarafından zaman zaman hedef alınır. beyinsiz akp medyasının suriye palavralarından bıkanlar mutlaka kendisini takip etsin.