şükela:  tümü | bugün
  • gülümse adlı kısa filmin yönetmeni.

http://www.sinematurk.com/kisi/33276-hasan-tolga-/

edit:link
  • ilk uzun metraj filmi güzel günler göreceğiz ile 48. antalya altın portakal film festivali'nde en iyi film ödülünü almış yönetmen.
  • dokuz eylül üniversitesi güzel sanatlar fakültesi sinema-tv bölümündendir kendisi.
  • zengin kız fakir oğlan dizisinin yönetmeni.
  • çok kötü bir kisa filmin ardindan çok kötü bir film yapan, ardindan da ucuz bir dizi yapan kisi. yeteneksizligin prim yaptigi bu ülkede bas taci edilir kendisi gibiler. sonra da cidden önemli, yetenekli falan olduklarina inanip havalanirlar. etrafindakileri ezmeye calisirlar. trajik.

zamaninda altin portakal'i haketmeyen filmi icin ümit ünal ve sinema yazarlari söylenecekleri söylemisti: http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/25289273
  • bugün televizyonda, arabası çalınan yönetmen haberini dinlerken, siması bir anda tanıdık geldi. sonrasında hatırladım, bu bizim "tolga abi"...

yer: balıkesir/burhaniye

yılı tam hatırlamıyorum, belki üst üste 1-2 yıl da denk gelmiş olabiliriz. denetko'nun oradaki sal'a giderdik. o zamanlar yanlış olmasın tolga abi okula devam ediyordu diye hatırlıyorum. içten, samimi, sıcak kanlı bir abimizdi.

haberi görünce, direk neler yaptığına baktım. hani bazen insan hiç görüşmediği biri iyi işler başardığı zaman sevinir ya, işte öyle bir mutluluk kapladı içimi...

tebrikler abi daha nice başarılara.
  • (bkz: güzel günler göreceğiz) filminde oldukça karamsar bir anlatımı olmasına rağmen başarılı ve etkileyici ayrıca çok geç tanıdığım bir filmin yönetmenidir kendisi
  • an itibariyle güzel günler göreceğiz filmi netflix’te yayınlanan yönetmen ve senarist. onu içerden tanıyan biri olarak anlatmam gerekirse, çay içtiği mekanın garsonundan birşey isterken bile ezilip bükülen bir adamdır. mütevazıdır vesselam. 1998’de cebimizde sadece döner+ayran parası varken, biz onunla ayrandan vazgeçip film kiralardık. yani sinema aşkının evveliyatı ve romantik bir başlangıcı vardır. 9 eylül güzel sanatlar da okurken yan gelip yatmamış gülümse ve yıldızlar sönerken gibi iki şahane kısa film çekmiştir. aynı dönemde birçok proje geliştirmiş ve bunların sanatsal birikimiyle güzel günler göreceğiz filmini çekmiştir. bu filmle antalya da dört altın portakal alarak bak bunu da yapabiliyorum demiştir. ardından girdiği dizi sektöründe de zengin kız fakir oğlan, no 309 gibi 3-4 sezonluk işlere imza atmıştır. şu suralar baraj dizisinin senaryosunu yazıyor. başka bir iş yapabilir miydi bilmiyorum ama bu işten daha iyi yapamazdı kesin.[]

hesabın var mı? giriş yap