şükela:  tümü | bugün
 • internette oracle'dan bahseden herhangi bir türkçe sayfada gezinirken
  ismine muhtemelen rastlayacağınız bir uzmandır kendisi (ingilizce yazıları daha fazla olabilir).
  bilginin paylaştıkça değerlendiğine inanan birisi olduğundan çalıştığı şirkette juniorların meraklı, seniorlarınsa kazık sorularını yanıtlamaktan işine gücüne bakmakta güçlük çeker (sözkonusu şirketin türkiyenin en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olduğunu düşünürsek ziyaretçisi boldur). aynı şirkette profesyonel eğitmenlik, stajyer koçluğu da yapmaktadır.

  herşeyini geçtim onca yıllık dba'lik & yazılım geliştirme tecrübesi ve bilgisine karşın hiçbir ukalalık görmezsiniz kendinde. sorduğunuz en lame soruya bile sabırla cevap verir, kaynak iletip yol gösterir... bir nevi yoda*
 • dünyada oracle konusunda belki de en uzman 50 geliştiriciden biridir. şu an turkcell teknoloji'de business intelligence, data warehousing departmanında çalışıyor.
 • emin değilim ama sanırım dört sene oluyor, bir pazar günü tün gün yıldız teknikte bir klüp etkinliği çerçevesinde oracle ile ilgili seminer vermişti. (yanında hüsnü şensoy ve özgür macit)
  yazılımcı olucam deyip matematik bölümüne giren ben o güne kadar ne yapabilirim diye düşünürken o gün karar verdim tamam kesin yazılımcı oluyorum ve database üzerine kendimi geliştiriyorum diye.

  daha kıytırık matematik derslerini geçemezken bu gazla oturup oracle kurup sql falan çalışmıştım, kendi kendime eğlencelik sorgular yazıyordum. ama tabi joinlerden ileri gidemiyordum o ayrı :)

  neyse o gün bugün yazılımcı olucam dedim, okul iki sene uzasa da bitiyor, oracle dan biraz uzaklaşmış olsam da kafamda bir ton şey var ve hala nette açıp açıp okuyorum yazdıklarını.
  internet üzerinden yaptığım tacizler hariç benim dünyadaki varlığımdan habersiz bu adam gerçek hayattaki sanal kahramanım oldu :) (nasıl tanım ama)

  paylaşmayı sevmesek pazar günü sabahın dokuzundan akşama kadar burada konuşur muyduk diye paylaşmaktan hem keyif aldığını söylemişti hem de öğrendiğiniz her şeyi paylaşın diye defa defa söylemşiti. eğitmekten, paylaşmaktan, konuşmaktan zevk alıyor. ve zerre of puf demek yok, bir insan işini bu kadar mı sever, iletişimi bu kadar mı sever.

  özet geç: oracle üzerine aşmış kasmış yarmış bir uzman.

  yıllar sonra edit: .net developer oldum, database işi yalan oldu :) 8 senelik meslek hayatımda son iki senedir oracle kullanıyorum, select * from ancak.

hesabın var mı? giriş yap