şükela:  tümü | bugün
 • doğal ürünlerin online satışı üzerine bir internet sitesi

  deneme amaçlı verdiğimiz sipariş muazzam şekilde ve hızlılıkla geldi. harika bir paketleme, tazecik domatesler, biberler, bal, peynir.. ıslak imzayla imzayla imzalanmış bir bilgilendirme notu..

  henüz tatma fırsatı bulamasak da paketlemeye gösterdikleri özeni ürünleri yetiştirirken de gösterdilerse, on numara beş yıldız bir iş yapmışlar demektir.

  tebrik ediyoruz.
 • tatma fırsatı buldum. gerçekten çok iyi. özellikle domatesin kokusu harika. paketleme ve site zaten muhteşem. tebrikler hasanbey çiftliği
 • ürünleri piyasanın ortalama üç katı fiyatına. (örneğin izmir'in en bilindik şarküterisinin üç katı fiyatına bergama tulum satıyor ve deriye basma olduğunu hiç sanmıyorum.) sertifikasyon, vs. maliyeti de yok. doğallığı kendinden menkul. siz bilirsiniz.
 • ürünleri izmir'e göre nasıl bilmemem ama istanbul'a göre gayet uygunlar. bir de her şeye her ayrıntıya özenmişler. paketleme falan harika. bu bile benim için bir kriter. ipek hanım çiftliği gibi de faturayı istersek gönderme ya da hiç göndermeme gibi çakallıkları da yok.

  edit: ağız tadınızı tabii ki bilemem ama "öneri var mı" diyenler için benim en sevdiklerim şeker/çıtır domates, kapya biberler, ev salçası ve siyah zeytin.
 • şu ana kadar denediğim bütün ürünleri özen ve kalite kokan online çiftlik
 • ilk kez sipariş verdim, ertesi gün çok güzel ve sağlam bir paketle siparişim geldi. peynirleri şu dondurulan kalıplara sarmışlar, iyi de etmişler.

  tüm ürünler standart market ürünlerinden çok daha iyi olmakla birlikte bal, bergama tulumu, biber, şeftali ve salça süper. özellikle kapya biberlerin kokusu ve tadı harika.
 • uzun süredir alışveriş yapmak istediğim bir siteydi. çarşamba günü ilk siparişimi verdim. sipariş perşembe günü sorunsuz, gayet iyi paketlenmiş bir şekilde elime ulaştı. sipariş ettiğim ürünlerden kahvaltılık salça, çörekotlu abaza peyniri gayet lezzetli, kurutulmuş doğal domates ve siyah domates ortalama üstü, pembe domates ve kapya biberi ise hayal kırıklığı oldu. lezzetli domates günümüzde zor bulunduğu için büyük umutlarla yapmıştım alışverişimi ancak bu sefer de olmadı.

  bu tip projelere destek olunması gerektiğini düşünüyorum bu yüzden buraya yazdığım yorumun bir benzerini kendilerini geliştirmeleri umuduyla bu sabah hasanbey çiftliğine de yolladım. gelişme olursa buradan da paylaşacağım.
 • paketleme konusunda çağ atlamış, doğal ürünler satıcısı internet oluşumudur. ilk siparişimde yumurtaların paketlenme şekline ağladım. onu kim paketlediyse şuan kör olmuş olmasından korkuyorum.
 • ilk defa geçen hafta denediğim doğal çiftlik. fiyatları inanılmaz makul olduğu için denemeye karar verdik. farklı renklerde kapya biber, şeker domates, esmer domates, patlıcan ve köy ekmeği aldık. dalından koparılıp gönderildiği belli bütün ürünlerin. inanılmaz tazeler. ayrıca kapya biber ve domates çok lezzetli idi, 1 haftada tüketiriz dediğimiz biberleri 2-3 günde yedik resmen. bu entry'yi yazarken de hasanbeyin kütür kütür biberlerini yiyorum.

  tereddüt etmeyin, profesyonel çalışan bir çiftlik. denemeye değer.
 • izmir dikili-bergama sınırında bulunan, ürünlerini sera içerisinde yetiştiren "doğal çiftlik". bayburt gruba bağlı agrobay firması ile kardeşlerdir. buradan sipariş veren insanlara köy ürünleri sattıkları, bahçeden domates topladıkları, geleneksel üretim yaptıkları vb. gibi bir algı yaratmaktadırlar. ama işin gerçeği şu ki ; bu ürünleri bir kısmı topraksız tarım yöntemi ile avrupa'nın en büyük seralarında üretiyorlar. yanlış duymadınız en büyük. 1500 dönüm civarı. buradaki üretim ne kadar doğal olabilir? geçen facebook'ta reklamları vardı: geleneksel yöntemlerle dedelerimizin yöntemleri ile ürettiğimiz ürünler falan yazmışlar. arkada resim var teyzenin biri domates topluyor. ama domates fidesi toprağa değmiyor, çünkü serada toprak yok! dedeleri topraksız tarımın mucidi herhalde.ayrı bir husus olarak çok yakınında bergama'nın sularını bitirip zehirleyen altın madeni bulunmaktadır. (bkz: siyanür)

  ilk bu siteden sipariş verdiğimde hizmet kaliteleri sebebiyle çok beğenmiştim yaptıkları işi. işin özünü görünce çok üzdün beni "hasanbey kapitalism şirketi".

  not: yine de pazardan aldığınız köylü ürünlerinden daha iyidir. köylülerden alınan sebze-meyveyi yerken yanında bir bardak da tarım ilacı içmiş gibi düşünebilirseniz. en azından kontrollü bir üretim var.

  not2: yemyeşil sermaye desteklidir. onlarca belki de yüzlerce milyon liralık "çiftlik" veya "fabrika". her ne dersen artık.