şükela:  tümü | bugün
 • şu videoda görebileceğiniz tarih yıkıcılığı. aynısını işid, suriye'deki palmira antik kenti'ne yapmıştı.
  düşünün; 12000 yıllık bir tarihi dinamitliyorlar. daha ahura mazda yok, hz. isa yok, hz ibrahim yok, hz. muhammed yok, hititliler yok, urartular yok, sümerliler yok, babilliler yok, romalılar yok...
  kant, 18. yüzyılda gökyüzüne bakıp; "lan oğlum, evrende küçük beyaz bir nokta olabiliriz." dedi. 1990 yılında voyager uydusu tüm zamanların en iyi uzay fotoğrafı olarak kabul edilen o muhteşem fotoğrafı çekti. koca evrenin ortasında soluk bir nokta.! işte o nokta, içinde yaşadığımız dünyaydı. kant haklıydı; sadece, beyaz değil maviydik işte. koskoca bilinmezliğin içinde soluk, küçük mavi bir nokta! onca aptalca savaşın, hırsın, egonun, vahşiliğin, bütün boktanlığın yaşandığı yer; küçücük bir noktaydı işte. havan kime insanoğlu, çapın ne? koskoca evrende, koskoca dediğin dünyanın kapladığı yer işte bu kadar. küçücük bir noktacık. kırmayın efendiler; yeryüzünde insanı, hayvanı, doğayı, eşyayı kırmayın...

  edit: voyager uydusunun çektiği ve dünyanın küçük, soluk bir nokta gibi göründüğü fotoğrafı soran arkadaşlar için foto eklendi.
 • zaten baraj suyu altında bırakacaksın, niye dinamitliyorsun?

  niye yıkıyorsun 12000 yıllık tarihi?
 • allah'tan gobeklitepe'yi, alman klaus schimdt unesco'ya sokmus zamaninda.
 • doğru olamayacak kadar akıl tutulması içeren video...

  o kadar da değildir, yalandır değil mi?
 • notre dame kilisesinin yanmasından beş yüz kat daha fazla iç acıtan görüntülerdir.
 • izahı olmayan görüntüler. işid zihniyetli misiniz arkadaşım siz? 12 bin yıllık tarihi yıkmanın hiçbir mantıklı açıklaması yok.

  tamam baraj suları altında bırakacaksın, bari dalış turizmi için korumanın yöntemlerini geliştir. yapıları daha da güçlendir.

  3 gram zekanız varsa onu da para saymaya harcıyorsunuz.
 • milletçe tepki göstermemiz gereken bir başka olay. güzel olan her şeye karşı bunlar. kesiyorlar, parçalıyorlar, yok ediyorlar. para için doğayı da tarihi de mahvediyorlar. izin vermemeliyiz. sesimizi her defasında daha gür, daha şiddetli çıkarmalıyız. para sesiyle uyuşmuş kulakları çığlıklarımızla açılana kadar. para bürümüş gözleri dağ dağ, yığın yığın olduğumuzu görene kadar.

  edit: swedish mouse of turkia adlı yazar uyardı. orada bulunan kısımda kaya düşmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetmiş. kayalar da yine düşmeye devam ettiği için böyle bir şey yapılıyormuş. o kısma zaten gezi vs de düzenlenmiyormuş.

  bu kısım doğruysa ve ortada rant vs yoksa durum anlaşılabilir. bu şekilde patlatmak mı yoksa oradan insanları uzak tutmak mı veya başka bir çözüm mü en doğrusu emin değilim. umarım yine en doğru olan yapılır.

  bunun dışında yine eklemek istiyorum ki, onların para için doğayı hiçe sayabildiğini bize bin türlü olay gösterdi. yaptıkları şeyler için yukarıdaki entrym hâlâ geçerlidir.
 • tarihin yıkılmasıdır.

  1-) trabzon uzungöl çevresi
  2-) kazdağları
  3-) muğla'daki orman yangınları
  4-) salda gölünün çevresi
  5-) hasankeyf
  6-) izmir gaziemir'deki eski kurşun fabrikasının olduğu arazi

  birileri komple temizlik yapmaya yemin etmiş anlaşılan. kanadalı, amerikalı, israilli firmalar para kazanacak diye, yaptıkları işe uygun hammadde bulacaklar diye bizim ülkemizin en güzel yerlerinin bu duruma düşmesi insana dokunuyor.