• şu hasankeyf'in baraj suları altında kalması olayı ortaya çıktığından beri "belki yüzyıllar sonra baraj yıkılır, sular çekilir, geriye yine hasankeyf'in kadim tarihi kalır" diye boş boş avutuyordum kendimi ama görülüyor ki öyle bir ihtimale bile yer bırakmamak için komple temizlik yapılıyor.

taş taş üstünde kalmayana kadar devam edin, aman dikkatli olun da birileri baraja dalıp fotoğraflarını çekemesin ya da yüzyıllar sonra birileri orada tarihi bir kent olduğunu anlamasın.
  • bize nasip oldu. bizim dönemimize. 12 bin yıl oldu yahu, senin kralın padişahın dinin peygamberin yok ortada daha. medeniyetin ve tarihin köküne dinamit döşedik
  • cehennemi yaşattınız bu ülkenin insanına. allah da inşallah size yaşatsın ve çıkarmasın oradan.
  • ne tarih kaldı ülkede ne medeniyet ! asıl bize yazıklar olsun sahip çıkamadık çıkamıyoruz da .
    hayır baraj altında kalsa da dalış merkezi olurdu . su çekilince devam ederdi ayakta kalmaya .
    bu yıkım bu kin nereye kadar . yıka yıka biter mi ülke ?
  • medeniyetimizi de, kültürümüzü de, aklımızı da, vicdanımızı da beraberinde patlatmışlardır.orada dolaşırken her zaman alice harikalar diyarında misali hissettirdi öyle büyülü bir yer , ama masalın sonunda kötüler kazandı, şaşırmadım çünkü gerçek hayatta öyleydi betona alışmış gözler tarihin görkeminden her zaman korkardı ve bu korku para kazanmaya bir perdeydi, sessizlik en büyük boynumuza geçirilmiş halattır.
  • dünyanın kültürel mirasının en zengin olduğu coğrafyanın bir uçtan bir uca vandallarla dolu olmasından ötürü türbe ve kemiğe gösterilen özenin binde birine layık görülmeyen bir mirasın har vurulup harman savrulması.
  • orada cami olsa kimse dinamitleyemezdi, barajı da başka yere yaparlardı.
    yazıklar olsun size.
  • sadece milletin *mına koysalar yine iyiydi. adamlar her bir şeyin *mına koyuyorlar.
    enteresan bir ülkeyiz. göbekli tepe göbekli tepe, diye şekil yapıp, hasankeyf'i yok edecek kadar enteresan bir ülkeyiz!
    bu admlar gittikten sonra her birimize birer depresyon hırkası ve kahve vermesi gerekir birilerinin.
  • hasankeyf'i gezmiş,görmüş biri olarak çok üzüldüğüm durum.15 yıl olmus gideli,dile kolay. o zamanlardan beri insanlar sular altında kalmasın diye uğraşıyorlardı. bu barajın neden inatla o bölgeye yapılması gerektiğini anlamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap