şükela:  tümü | bugün
 • inanç meselesinin dünyada yarattığı bir başka tahribat. (bkz: haşd el şabi) şiilerin kurmuş olduğu bir örgüt. ışid ile mücadele etmekte. insanların mezhepsel sebeplere "insan olmama posizyonlarını ilerlettikleri ortadoğunun sonunu merak ediyorum doğrusu. sünniler ve şiiler barbarlık konusunda birbiriyle yarışıyor doğrusu...

  şiiler ve sünniler toplamında islam coğrasyasının şiddet fetişizminden yakın zamanda kurtulacağını düşünmüyorum.
  vidyo şurada artı 18 yalnız. düşük ateşte insan çevirme

  şunu da ifade edeyim, bu yamyam alt kültürünün halen genetik olarak yaşadığının da kanıtıdır.

  --- spoiler ---

  şiddeti uygulayanların haşd el şabi milisleri olduğunun iddia edildiği videoda “imam ali tugayları” şeklinde sloganlar atan silahlı birinin bir sünniyi işkence ettikten sonra yaktığı görüntülerine yer veriliyor.

  sosyal medya kullanıcılarına göre, vahşi yakma olayı, anbar eyaletinde bulunan el karma kentinin kuzeydoğu bölgesinde dicle nehrinin kenarında gerçekleşti.

  gösterilemeyecek kadar vahşi görüntülere sahip orijinal videoda, çok sayıda şii savaşçının sinsi bir şekilde kameraya baktıkları ve genç bir adamı ışid destekçisi olarak suçladıkları görülüyor.

  görüntülerin devamında elleri ve ayakları ön tarafta birbirine bağlanmış zavallı adam büyük bir ateşin üzerinde ve canlı olarak asılı olduğu görülüyor. alevlerin yükselerek zavallı adamın çıplak tenine ulaştığı görülüyor.

  ışid videolarının aksine, bu videonun sonunda ne olduğu, adamın akıbetinin nasıl sonuçlandığı belirsiz.

  aktivistler geçtiğimiz ay sosyal ağda hükümet güçleri ile el haşd el şabi milislerinin tikrit şehrini ele geçirdikten sonra uyguladıkları benzer olayları paylaşmışlardı.

  ırak başbakanı haydar el abadi’nin benzer olayların dile getirilmesi sonrasında el haşd el şabi milislerinin tikrit’ten ayrılmaları emrini vermişti.

  gönüllü seferberlik milisleri veya el haşd el şabi milisleri, ışid'in ırak'a yönelik saldırısı ve ırak ulusal ordusunun çökmesinin ardından doğrudan ıran desteği ve işbirliği ile oluşturuldu.
  --- spoiler ---
 • canlı canlı tavşan yiyen adamlar bunlar. "mezhepçüüler, sünnüüleer" diye böğüren sözlük mezhepçileri görmez tabi bunları;

  https://twitter.com/…isan/status/787908882597314560