şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ha$eratla mucadele urunleri kullanilarak muhtelif bortu bocegi berteraf etmeye yonelik cabalara verilen genel ad. mevzubahis ha$eratin turu ve sayisina gore alinmasi gereken onlemler sheltox'tan ba$lar, pire icin yorgan yakmakta biter.
 • "nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir" demiş atalarımız bu konuda. pek de güzel olmuş açıkçası.
 • zaten biliyoruz ki (bkz: hayat zor hep mücadele)
 • kazıklı voyvoda taktiği uyguladım ben bu yaratıklara...

  altı tanesini aynı yerde görünce beşini feci şekilde öldürdüm...sonuncuyu sadece yaralayıp, gelmeye devam ederlerse hepsinin sonlarının aynı olacağını söyledim.
  hatta cesetleri de bir süre diğerlerine ibret olsun diye ortalarda bıraktım.

  kesinlikle etkili bir yöntem değil...boşuna denemeyin..
 • iki kaşık zeytinyağı iki kaşık arap sabunu ve birkaç diş ezilmiş sarımsaktan oluşan bir karışımı 1 litre suya ekleyip balkondaki saksılarınıza püskürtme yöntemi ile uyguladığınızda birçok kimyasal ilaçtan alamayacağınız başarıyı alabilirsiniz. güller ve benzeri çiçeklerde oluşan ufak yaprak bitleri bir daha gelmiyorlar uzunca bir süre. sarımsak ve zeytinyagı etkisi, bu yaratıkları, uzun bir süre çiçeklerden uzak tutuyor. organik bir yöntem.
 • belli bir andan sonra insannın aşırı derece de moralini bozuyor eğer her gece yatmadan önce odanızda sivrisinek avına çıkıyorsanız, katilsiniz bi nevi çünkü ve yatmadan hemen önce onca sivrisinek de olsa cana kıyıyorsunuz , kendi kanınızı görüyorsunuz sonra sivrisineği yapıştırdığınız yerde, rüyalarım bi ara karanlıktı bu yüzden sonradan salonda yatmaya başladım da allahtan şu ara geçti .
 • terörle mücadeleden bile daha zordur. bir sıkıyorsun pezevenge, bin tane doğuyor nar gibi. hele kakalaklar var ki pis herifler ya.
 • ay valla ben bir hayvanları sever biri olarak haşere de olsa bunlara hem bunlara kıyamıyorum hem huylanıyorum. ne yapayım ne edeyim derken haşerelere karşı kullanılan bir çeşit elektronik sinyal yayan cihazlar varmış. işte google abi sağolsun araştırdım felan derken falcon elektronik diye bir yer buldum. adamların bayağı bir ürünü var ve de kaliteli gözüküyor. üstelik fiyatları da uygun. sipariş verdim umarım işe yarar. hayvanlara zarar vermeden onları sadece uzak tutuyormuş. dilerim ki dedikleri gibidir. gelsin de denicem. ne oldu diye yazarım yine.