şükela:  tümü | bugün
 • zahmetsiz ve basit bitcoin mining imkanı tanıyan platform. denemek için satın aldığım 100 liralık hashrate ile kazanım sonrası ödememi sorunsuzca kendi cüzdanıma aldım. bugün itibariyle bu 100 tl'lik yatırım 0.23 th/s sha-256 ve 1 mh/s scrypt ile günlük 0.00007942 btc, yani bugünün bitcoin kuruyla yaklaşık 1 tl kazanım sağlıyor. ilgilenen yazarlar mesaj kutumu yeşillendirirse sorularını cevaplayabilirim.

  referansımla kaydolmak isteyenler için: https://hashflare.io/r/5cb6cfaf

  edit: entry'i yazalı birkaç ay geçti ve sıkça mesajlar geliyor. neler oldu neler bitti biraz anlatayım.

  dediğim gibi 100 liraya 0.23 th/s kazanım gücü satın almıştım. yatırdığım ilk ay, aylık toplam 0.002 btc kazandım. btc'nin yükselmesi sayesinde de takribi 5 haftada yatırdığım 100 lirayı geri kazanmış oldum. adamlar yarın bir gün kapatıp giderse diye bu 100 lirayı çektim ki en azından yatırdığım geri dönmüş olsun. ardından yatırım yap modunu aktive ettim ve kazandığım her btc ile yeni kazanım gücü satın aldım. son 7 haftadır bu şekilde artmaya devam ederek toplam kazanım gücümü 0.38 th/s yaptım.

  ancak kazanım gücüm artmasına karşın kazandığım btc aynı oranda artmadı. pool'ların günlük kazanımları çok dengesiz ve hangi pool'un daha çok kazandırdığını takip edip panelden pool güncellemek gerekiyor. ben şu anda tüm kazanım gücümü antpool'a vermiş durumdayım. aralık ayının başında $100 gibi bir yatırım yapıp toplam kazanım gücümü 1 th/s'e çıkartmayı planlıyorum.

  edit2: şöyle harika bir chrome eklentisi buldum. hashflare panelindeki grafiklere ekstra özellikler ekleyip dolar cinsinden kazanım miktarını, yatırımın geri gelme süresini falan hesaplıyor. en güzeli hangi pool'un güncel olarak ne kadar hashrate sahibi olduğunu ve ne kadar komisyon aldığını şu şekilde gösterebiliyor. böylece pool ayarını daha kolay yapabiliyorsunuz.

  edit3: daha önce bahsettiğim gibi aralık ayı başında buradaki yatırımımı artırmayı planlıyordum. dün itibariyle buradaki toplam yatırımımı 4.07 th/s'e çıkardım ve bugün ilk ödememi almış bulunuyorum. 4.07 th/s için 100% antpool kullandığım ilk gün 0.00062100 btc kazandım. bugünün kuruyla hesap edersek aylık kazancım 841,7, yıllık kazancım 10100 tl yapıyor. önceden sahip olduğum 0.38 th/s'lik yatırımı hiç saymasak, bugün 4 th/s almışım gibi düşünürsek toplam yatırımım 2191 tl oluyor. yani yaklaşık 2.5 ayda yatırımımın tamamını karşılayıp kara geçmeye başlayabiliyorum. planım yatırdığımı kazandıktan sonraki 2.5 ayda da reinvest yaparak hashrate yükseltmek, 5. aydan sonra 2 kat kara geçmek yönünde.

  bu arada birçok kişiden bitcoin hakkında sorular alıyorum. bitcoin nedir seviyesindeki sorularınız için öncelikle netflix'te bulunan "banking on bitcoin" belgeselini izlemenizi öneririm. birçok kişiden de cüzdan soruları alıyorum. eğer ciddi miktarlardaki paranızı bitcoin'de tutacaksanız ledger nano s gibi bir fiziksel bitcoin cüzdanına sahip olmanızı öneririm. binlerce lirayı bitcoin'de tutuyorsanız cüzdan güvenliğine para ayırmalısınız. bunun dışında benim bitcoin cüzdanım blockchain.info'da duruyor. eğer parayı hemen tl'ye çevirme kaygınız yoksa yerli cüzdanları tavsiye etmiyorum. ancak tercih sizin :)
 • sistem hakkında detaylı bilgi aradığım ama bulamadığım cloud btc mining platformu.

  sonradan edit: ufak bir meblağ ile girdim. sorusu olan yeşillendirebilir. referansım ile kayıt olana her türlü yardımcı olabilirim. https://hashflare.io/r/d979d2d-2

  edit2: toplam yatırdığım tutar 310 dolar. bu durumda tahmini kazançlar şu şekilde görünüyor.

  günlük 0.0003453 btc = 2.46 usd
  haftalık 0.0024171 btc = 17.24 usd
  aylık 0.010359 btc = 73.89 usd
  6 aylık 0.062154 btc = 443.34 usd
  yıllık 0.1260345 btc = 898.99 usd

  sitenin arayüzü türkçe ve destek bölümü iyi çalışıyor. şu ana kadar bir sıkıntı çıkmadı.
 • yıllar önce dodgecoin ile başladığım sanal para maceramda bitcoin konusuna geç kaldığımı düşünerek hiç elimi sürmüyordum uzun zamandır. gerçi hala da geç kalmış gibi hissediyorum ama bir şekilde içinde olmak için dayanamadım cloud mining yapan yerleri araştırdım. burayı önerdiler bir miktar hash power aldım ne olup biteceğine bakacağım.

  bu geç kalma konusu da baya eski benim için 20 dolarken de geç kaldığımı düşünüyordum 6000 dolar oldu bu duygu hiç değişmedi. için için ulan bu yarın öbür gün 50.000 dolar olursa saçımı başımı yolarım diye düşünmekten yoruldum. inat ettim kaza kaza 1 bitcoin çıkaracağım. bu yıl olur iki yıl sonra olur umurumda değil. içimde kalacağına denerken eğlenirim en azından.

  öte yandan bu cloud mining konusunda trilyon tane dolandırıcılık yaşandığı için elimden geldiğince kaynaktan okuyarak analiz etmeye çalıştım siteyi ancak yine de bir garantisi yok olabileceklerin. o nedenle benim lafımla hareket etmeyeceğinizi umuyorum.

  zaman içinde başıma gelenleri editleyerek en azından iyi bir denek olacağımı öngörüyorum. takipte kalın.

  referansımla üye olmak için şunu kullanabilirsiniz;
  https://hashflare.io/r/a6c2a50b

  1. hafta editi:

  beni takip edenler için geçen haftadan bu yana bitcoin madenciliği girişimimdeki son durumu da vereyim. hashflare sitesine bir kez daha yatırım yapıp totalde 300 dolar harcayarak 2 th/s işlem gücüne çıkardım mining gücünü (bitcoin kazımı için sha-256 alıyoruz). şimdi ortalama her gün 3 dolar civarı bitcoin kazıyor. benim referanslımla siteye kayıt olanların da yatırımının %10'u kadar bana bitcoin veriyor. oradan da sayenizde 50 dolar civarı bitcoin geldi. bu şekilde devam ederse ve site tasını tarağını alıp kaçmazsa yatırımımı düzenli arttırıp en azından ucundan kıyısından içinde olmaya çalışacağım bitcoin konusunun. bu arada sitede minimum para çekme limiti var o da 0.01 btc. yatırım yapıp yapmama kararı alırken bunu da göz önünde bulundurun.

  2. hafta editi:

  ne durumdayım neler oldu iki haftada bunlara kısaca değinelim. toplamda 300 dolar yatırımla 2th/s sha-256 ile devam ediyorum halen. günlük 0.0004 btc gibi bir miktar kazım yapıyor. btc fiyatı uçup gittiği için her dün dolar olarak getirisi de artıyor elbette. şimdilik günlük 4 - 4.5 dolar civarı geliyor diyebilirim. yapılan kontrat 1 yıl için geçerli. yıl sonuna kadar ne olur ne biter beraber izleyip göreceğiz. öte yandan sizlerin referanslarınız sayesinde de 70 dolar civarı bir bitcoin de kazandım. siteye benim referansımla üye olanların yatırımının %10'u kadar bana btc veriyor. olumlu olumsuz tüm tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim.

  bir de bu hafta ne nasıl yapılır bilal'e anlatır gibi adım adım anlattım burada.
  (bkz: #72470877)

  3. hafta editi
  hashflare üzerinden ilk para çekimini gerçekleştirdim piyasalardaki yoğunluktan ötürü çekme işlemi 2 gün sürdü. ancak onun dışında bir sorun yaşamadım. halen her gün bitcoin birikmeye devam ediyor.
  ayrıca bu hafta dev bitcoin ansiklopedisini yazdım. oradan sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

  ansiklopedi şurada;
  (bkz: #72589261)

  4. hafta editi: (12 aralık 2017)

  hashflare ile olan yolculuğum gayet güzel devam ediyor 2th/s ile günlük 5 dolar civarı kazım yapıyor. bunda bitcoinin düzenli artışının büyük etkisi var elbette. 5. para çekme işlemini de dün gece gerçekleştirdim. herhangi bir sorun yaşamadım. para çekme limiti halen 0.0107 btc madencilere giden gönderim ücreti de 0.007btc. (bu kadar kısa sürede bu kadar çok çekim yapabilmemin sebebi referanslar. çok teşekkürler ilginize.)

  5. hafta güncellemesi

  canım okurlar hashflare ile olan yolculuğum sürüyor. birlikteliğimizin 5. haftasında çeşitli güncellemelerle karşınızdayım.

  ilk olarak 1th/s ücretini 150 dolardan 220 ye çıkardılar bugün ve artık limitli satış yapıyorlar kendileri. ona göre alıp almama kararını değerlendirmelisiniz. sanırım artık talebe yetişemiyorlar. ikinci olarak bitcoin evrenini sarsan onaylanmamış işlem kuyruğu ve buna bağlı olarak artan transfer ücretleri ile baş edemedikleri için de çalıştıkları aracı havuzla sorunlar yaşıyorlar. bu nedenle 4 gündür para çekme işlemi kapalıydı o sorunu yarın (20.12.2017) çözeceklerine dair de bir duyuru yayınladılar. kendilerinden şu ana kadar 5 kez para çekimi yaptım herhangi bir sorun yaşamadım.

  edit: para çekme işlemi test aşamsıyla geri geldi bugün için en az 0.2 btc (edit 0.05 e düşürdüler kademeli düşüyor) çekmeye izin veriyorlar ancak tecrübeli kullanıcılar daha önceki uygulamalardan yakında minimum çekme limitinin eski haline geleceğini söylüyorlar.

  edit (23 aralık 2017) kazım gücünü 5th/s e çıkardım ve ayrıca 6. ödemeyi de sorunsuz çektim.

  6. hafta editi (26 aralık 2017):
  biraz gaza gelip 10th/s ye çıkardım kazım gücünü dün. şu anki bitcoin seviyesinde günlük 16 dolarlık btc kazıyor. gelişmeleri güncellemeye devam edeceğim. şu ana kadar sorunsuz sürüyor yolculuğum.

  7. edit (02 ocak 2018)
  7. ödemeyi de çektim sorun çıkmadı. minimum çekim limiti halen 0.05 btc

  8. edit (9 nisan 2018)
  hala ödemeleri yapıyorlar minimum çekim limitini de 0.03 btc'ye indirdiler. güvenimi tamamen kazandılar bunca zamandan sonra.
 • modaya uyup ben de son birkaç aydır bitcoin nedir ne değildir o site senin bu başlık benim ne bulursam bakıp bir yandan da treni kaçırdık mı acaba diye hayıflanıyorum. donanım alıp mining olayına girmek hem maliyetli hem bu maliyetini çıkarması uzun zaman alıyor. al-sat olayı mantıklı gibi ama eğer benim gibi yüksek bir bütçe ile girmeyecekseniz kazanacağınız 3 kuruş komisyon vs. derken heba oluyor.

  nihayetinde cloud mining daha mantıklı gelmeye başladı ve her ay bütçemi zorlamayacak bir miktarı 1 yıl boyunca bu site üzerinden bitcoin mining için yatırmaya karar verdim. daha az bir miktarı da ethereum ve equihash için yatırdım.

  şu an için
  150 usd bitcoin mining yıl sonu getirisi 600 usd
  50 usd ethereum 55 usd ve
  100 usd equihash 107 usd tahmini getiri gösteriyor.

  tabi bu bir yıl boyunca site batabilir, kaçabilir ya da yatırım yaptığım coinler tepetaklak çakılabilir, bu nedenle makul ve kaybetmeyi gözealabileceğiniz miktarlarda girmek daha mantıklı.

  6 ay ve 1 yıl sonunda burayı güncellemeyi düşünüyorum.
  aynı şekilde adetten olmak üzere referansım ile üye olmayı düşünürseniz linkimi buraya koyayım : https://hashflare.io/r/f5b291ee
 • denemek için 250gh/s ile giriştiğim bitcoin dozeri. kazsın bakalım ne kadar kazabiliyo. referanslı link vermeyeceğim, çünkü insanların böyle şeylere hoş bakmadığını biliyorum. yes.

  hoş bakanlar varmış. buyursunlar o zaman.
 • ref vermek için geldiğim cloud mining sitesi.

  reflere gayet hoş gözle bakarım, kaydolurkende başkasının refi ile kaydoldum, ki herşey şirkete gideceğine buralardan birilerine gitsin.

  aynı düşüncede olanlar için refli linki vermeden geçmeyelim.
 • genesis-miningden sonra katıldığım mining pool. 1 yıllık kontrat olması genesis e gore biraz dezavantajlı fakat eger batmaz kaçmaz ise mantıklı mining pool. benim hesabıma göre 2,6 gibi bir getiri saglıyor. ama tabi batar mı, btc fiyatı duser mi belli olmaz o yuzden dikkatli olmak gerekir. geçmişinde omür boyu kontratları 1 yıllıga çevirmiş bir sitedir. ytd.

  benim de refli linkim
 • black fridayden dolayı indirime girmiş mining pool.

  refli linkim
 • hesaplarıma ve btc'nin artışına göre, 1 yıllık planı göze alırsak 2 aya amorti ediyor yatırdığımız parayı, belki daha kısa sürede dahi edebilir.

  şu an için sıkıntısız görünüyor. transferleri yapıyorlar.
  uzun vadede çıtır çıtır kazsın diyorsanız en azından 1 th'lik sistem ile giriş yapmanızı tavsiye ederim.

  sorusu olan arkadaş yeşillendirebilir.

  bu da çam sakızı çoban ref linki
 • yanılmıyorsam en son araştırdığımda sha-256 kontratları 2 yıllıktı ve herhangi bir bakım veya elektrik ücretleri içermiyordu (yaklaşık 2 hafta önce bakmıştım, tabi ben de yanılıyor olabilirim). şu an bir miktar kontrat aldım ve sürenin 1 yıla indirildiğini ve bakım ücretlerinin de genesis-mining'den fazla olduğunu gördüm, ki genesis konrtatları btc için açık uçludur, bilen bilir.

  neyse girmiş bulunduk bir kere, mecbur kalacağız artık.

  edit: genesis-mining btc kontratlarını yine askıya almış, kontratların yeniden satışa çıkacağı tarih ile ilgili bilgisi olan varsa ve yeşillendirirse memnun olurum.

  edit: ben yanılıyormuşum. sha-256 kontratları 1 yıllık ve bakım ücretleri hep varmış. kısa sürede çok site inceleyince hepsi karıştı demek ki.