şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sistem hakkında detaylı bilgi aradığım ama bulamadığım cloud btc mining platformu.

  sonradan edit: ufak bir meblağ ile girdim. sorusu olan yeşillendirebilir. referansım ile kayıt olana her türlü yardımcı olabilirim. https://hashflare.io/r/d979d2d-2

  edit2: toplam yatırdığım tutar 310 dolar. bu durumda tahmini kazançlar şu şekilde görünüyor.

  günlük 0.0003453 btc = 2.46 usd
  haftalık 0.0024171 btc = 17.24 usd
  aylık 0.010359 btc = 73.89 usd
  6 aylık 0.062154 btc = 443.34 usd
  yıllık 0.1260345 btc = 898.99 usd

  sitenin arayüzü türkçe ve destek bölümü iyi çalışıyor. şu ana kadar bir sıkıntı çıkmadı.
 • yıllar önce dodgecoin ile başladığım sanal para maceramda bitcoin konusuna geç kaldığımı düşünerek hiç elimi sürmüyordum uzun zamandır. gerçi hala da geç kalmış gibi hissediyorum ama bir şekilde içinde olmak için dayanamadım cloud mining yapan yerleri araştırdım. burayı önerdiler bir miktar hash power aldım ne olup biteceğine bakacağım.

  bu geç kalma konusu da baya eski benim için 20 dolarken de geç kaldığımı düşünüyordum 6000 dolar oldu bu duygu hiç değişmedi. için için ulan bu yarın öbür gün 50.000 dolar olursa saçımı başımı yolarım diye düşünmekten yoruldum. inat ettim kaza kaza 1 bitcoin çıkaracağım. bu yıl olur iki yıl sonra olur umurumda değil. içimde kalacağına denerken eğlenirim en azından.

  öte yandan bu cloud mining konusunda trilyon tane dolandırıcılık yaşandığı için elimden geldiğince kaynaktan okuyarak analiz etmeye çalıştım siteyi ancak yine de bir garantisi yok olabileceklerin. o nedenle benim lafımla hareket etmeyeceğinizi umuyorum.

  zaman içinde başıma gelenleri editleyerek en azından iyi bir denek olacağımı öngörüyorum. takipte kalın.

  referansımla üye olmak için şunu kullanabilirsiniz;
  https://hashflare.io/r/a6c2a50b

  1. hafta editi:

  beni takip edenler için geçen haftadan bu yana bitcoin madenciliği girişimimdeki son durumu da vereyim. hashflare sitesine bir kez daha yatırım yapıp totalde 300 dolar harcayarak 2 th/s işlem gücüne çıkardım mining gücünü (bitcoin kazımı için sha-256 alıyoruz). şimdi ortalama her gün 3 dolar civarı bitcoin kazıyor. benim referanslımla siteye kayıt olanların da yatırımının %10'u kadar bana bitcoin veriyor. oradan da sayenizde 50 dolar civarı bitcoin geldi. bu şekilde devam ederse ve site tasını tarağını alıp kaçmazsa yatırımımı düzenli arttırıp en azından ucundan kıyısından içinde olmaya çalışacağım bitcoin konusunun. bu arada sitede minimum para çekme limiti var o da 0.01 btc. yatırım yapıp yapmama kararı alırken bunu da göz önünde bulundurun.

  2. hafta editi:

  ne durumdayım neler oldu iki haftada bunlara kısaca değinelim. toplamda 300 dolar yatırımla 2th/s sha-256 ile devam ediyorum halen. günlük 0.0004 btc gibi bir miktar kazım yapıyor. btc fiyatı uçup gittiği için her dün dolar olarak getirisi de artıyor elbette. şimdilik günlük 4 - 4.5 dolar civarı geliyor diyebilirim. yapılan kontrat 1 yıl için geçerli. yıl sonuna kadar ne olur ne biter beraber izleyip göreceğiz. öte yandan sizlerin referanslarınız sayesinde de 70 dolar civarı bir bitcoin de kazandım. siteye benim referansımla üye olanların yatırımının %10'u kadar bana btc veriyor. olumlu olumsuz tüm tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim.

  bir de bu hafta ne nasıl yapılır bilal'e anlatır gibi adım adım anlattım burada.
  (bkz: #72470877)

  3. hafta editi
  hashflare üzerinden ilk para çekimini gerçekleştirdim piyasalardaki yoğunluktan ötürü çekme işlemi 2 gün sürdü. ancak onun dışında bir sorun yaşamadım. halen her gün bitcoin birikmeye devam ediyor.
  ayrıca bu hafta dev bitcoin ansiklopedisini yazdım. oradan sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

  ansiklopedi şurada;
  (bkz: #72589261)

  4. hafta editi: (12 aralık 2017)

  hashflare ile olan yolculuğum gayet güzel devam ediyor 2th/s ile günlük 5 dolar civarı kazım yapıyor. bunda bitcoinin düzenli artışının büyük etkisi var elbette. 5. para çekme işlemini de dün gece gerçekleştirdim. herhangi bir sorun yaşamadım. para çekme limiti halen 0.0107 btc madencilere giden gönderim ücreti de 0.007btc. (bu kadar kısa sürede bu kadar çok çekim yapabilmemin sebebi referanslar. çok teşekkürler ilginize.)

  5. hafta güncellemesi

  canım okurlar hashflare ile olan yolculuğum sürüyor. birlikteliğimizin 5. haftasında çeşitli güncellemelerle karşınızdayım.

  ilk olarak 1th/s ücretini 150 dolardan 220 ye çıkardılar bugün ve artık limitli satış yapıyorlar kendileri. ona göre alıp almama kararını değerlendirmelisiniz. sanırım artık talebe yetişemiyorlar. ikinci olarak bitcoin evrenini sarsan onaylanmamış işlem kuyruğu ve buna bağlı olarak artan transfer ücretleri ile baş edemedikleri için de çalıştıkları aracı havuzla sorunlar yaşıyorlar. bu nedenle 4 gündür para çekme işlemi kapalıydı o sorunu yarın (20.12.2017) çözeceklerine dair de bir duyuru yayınladılar. kendilerinden şu ana kadar 5 kez para çekimi yaptım herhangi bir sorun yaşamadım.

  edit: para çekme işlemi test aşamsıyla geri geldi bugün için en az 0.2 btc (edit 0.05 e düşürdüler kademeli düşüyor) çekmeye izin veriyorlar ancak tecrübeli kullanıcılar daha önceki uygulamalardan yakında minimum çekme limitinin eski haline geleceğini söylüyorlar.

  edit (23 aralık 2017) kazım gücünü 5th/s e çıkardım ve ayrıca 6. ödemeyi de sorunsuz çektim.

  6. hafta editi (26 aralık 2017):
  biraz gaza gelip 10th/s ye çıkardım kazım gücünü dün. şu anki bitcoin seviyesinde günlük 16 dolarlık btc kazıyor. gelişmeleri güncellemeye devam edeceğim. şu ana kadar sorunsuz sürüyor yolculuğum.

  7. edit (02 ocak 2018)
  7. ödemeyi de çektim sorun çıkmadı. minimum çekim limiti halen 0.05 btc

  8. edit (9 nisan 2018)
  hala ödemeleri yapıyorlar minimum çekim limitini de 0.03 btc'ye indirdiler. güvenimi tamamen kazandılar bunca zamandan sonra.

  9.edit (21 kasım 2018)

  site halen ödemeleri yapıyor ama bitcoin fiyatları göçtüğü için artık karlı değil. ben karlı olarak bu sevdadan vazgeçtim. yeni yatırım yapılmasını tavsiye etmiyorum. benim güvenip yatırım yaptığım bir yer olduğu için dolandırıcı çıkmamalarına seviniyorum en azından. ancak bu bitcoin fiyatları ile olacak şey değil.
 • modaya uyup ben de son birkaç aydır bitcoin nedir ne değildir o site senin bu başlık benim ne bulursam bakıp bir yandan da treni kaçırdık mı acaba diye hayıflanıyorum. donanım alıp mining olayına girmek hem maliyetli hem bu maliyetini çıkarması uzun zaman alıyor. al-sat olayı mantıklı gibi ama eğer benim gibi yüksek bir bütçe ile girmeyecekseniz kazanacağınız 3 kuruş komisyon vs. derken heba oluyor.

  nihayetinde cloud mining daha mantıklı gelmeye başladı ve her ay bütçemi zorlamayacak bir miktarı 1 yıl boyunca bu site üzerinden bitcoin mining için yatırmaya karar verdim. daha az bir miktarı da ethereum ve equihash için yatırdım.

  şu an için
  150 usd bitcoin mining yıl sonu getirisi 600 usd
  50 usd ethereum 55 usd ve
  100 usd equihash 107 usd tahmini getiri gösteriyor.

  tabi bu bir yıl boyunca site batabilir, kaçabilir ya da yatırım yaptığım coinler tepetaklak çakılabilir, bu nedenle makul ve kaybetmeyi gözealabileceğiniz miktarlarda girmek daha mantıklı.

  6 ay ve 1 yıl sonunda burayı güncellemeyi düşünüyorum.
  aynı şekilde adetten olmak üzere referansım ile üye olmayı düşünürseniz linkimi buraya koyayım : https://hashflare.io/r/f5b291ee
 • denemek için 250gh/s ile giriştiğim bitcoin dozeri. kazsın bakalım ne kadar kazabiliyo. referanslı link vermeyeceğim, çünkü insanların böyle şeylere hoş bakmadığını biliyorum. yes.

  hoş bakanlar varmış. buyursunlar o zaman.
 • ref vermek için geldiğim cloud mining sitesi.

  reflere gayet hoş gözle bakarım, kaydolurkende başkasının refi ile kaydoldum, ki herşey şirkete gideceğine buralardan birilerine gitsin.

  aynı düşüncede olanlar için refli linki vermeden geçmeyelim.
 • genesis-miningden sonra katıldığım mining pool. 1 yıllık kontrat olması genesis e gore biraz dezavantajlı fakat eger batmaz kaçmaz ise mantıklı mining pool. benim hesabıma göre 2,6 gibi bir getiri saglıyor. ama tabi batar mı, btc fiyatı duser mi belli olmaz o yuzden dikkatli olmak gerekir. geçmişinde omür boyu kontratları 1 yıllıga çevirmiş bir sitedir. ytd.

  benim de refli linkim
 • black fridayden dolayı indirime girmiş mining pool.

  refli linkim
 • hesaplarıma ve btc'nin artışına göre, 1 yıllık planı göze alırsak 2 aya amorti ediyor yatırdığımız parayı, belki daha kısa sürede dahi edebilir.

  şu an için sıkıntısız görünüyor. transferleri yapıyorlar.
  uzun vadede çıtır çıtır kazsın diyorsanız en azından 1 th'lik sistem ile giriş yapmanızı tavsiye ederim.

  sorusu olan arkadaş yeşillendirebilir.

  bu da çam sakızı çoban ref linki
 • yanılmıyorsam en son araştırdığımda sha-256 kontratları 2 yıllıktı ve herhangi bir bakım veya elektrik ücretleri içermiyordu (yaklaşık 2 hafta önce bakmıştım, tabi ben de yanılıyor olabilirim). şu an bir miktar kontrat aldım ve sürenin 1 yıla indirildiğini ve bakım ücretlerinin de genesis-mining'den fazla olduğunu gördüm, ki genesis konrtatları btc için açık uçludur, bilen bilir.

  neyse girmiş bulunduk bir kere, mecbur kalacağız artık.

  edit: genesis-mining btc kontratlarını yine askıya almış, kontratların yeniden satışa çıkacağı tarih ile ilgili bilgisi olan varsa ve yeşillendirirse memnun olurum.

  edit: ben yanılıyormuşum. sha-256 kontratları 1 yıllık ve bakım ücretleri hep varmış. kısa sürede çok site inceleyince hepsi karıştı demek ki.
 • 0,86 th/s ile sha-256 mining'e katıldığım platform. destek olmak isteyen arkadaşlar referans linkimle kaydolabilirlerse çok mutlu olurum. şimdiden teşekkür ederim.

  https://hashflare.io/r/9dc0493f

  edit: 3. günün sonunda yatırdığım paranın geri dönüşü ile alakalı bilgileri içeren ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir:

  https://i.hizliresim.com/zjoqb7.png
  https://i.hizliresim.com/no0jvx.png

  amorti süresi 1. günde 82 gün olarak görünmekteyken 3. günde 77 olarak görünüyor. yani bitcoin'in değeri arttıkça amorti süresi kısalıyor, yaptığınız yatırımın değeri ve dolayısıyla yıllık getiri de aynı oranda artıyor. soru işaretlerini gidermede yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. düzenli olarak paylaşım yapmaya çalışacağım durumla alakalı. şu anda gayet iyi görünüyor durum benim açımdan. yatırdığım miktarı amorti ettikten sonra yapmam gerekenlerle ilgili tavsiyelerinize de açığım.

  edit 2: pool ayarlarını %50bw, %50bc yapınca return of investment süresi 77 günden 66 güne indi, total yıl sonu getirisi ise 670 dolardan 740 dolara çıktı. altıncı günün capsleri aşağıdaki gibidir:

  https://i.hizliresim.com/vjv4bd.png
  https://i.hizliresim.com/7yrvgr.png

  edit 3: 1 aralık'ta başlayan maceramızın 7. günündeyiz. yılanoğlu yılan bitcoinin şahlanıp 15450 doları vurması sebebiyle roi date oldukça kısaldı, 58 güne düştü bile. ilgili capsler aşağıdadır biyron:

  https://i.hizliresim.com/lb66yk.png
  https://i.hizliresim.com/v311lv.png

  edit 4: 14.12.2017'deyiz. birkaç gün önce referans linkimle kayıt olan bir arkadaş 1050 dolarlık yatırım yaptı ve hesabıma böylece 105 dolar tanımlanmış oldu. kendisine buradan çok teşekkür ediyorum. onun sayesinde 1,7 th/s kazım gücüne yükselttim hesabımı. şimdilik daha fazla kazım gücü satın almayı düşünmüyorum, önceliğim hesabın kendini amorti etmesi. mevcut durumun ekran görüntüleri de aşağıdadır:

  https://i.hizliresim.com/oypvn4.png
  https://i.hizliresim.com/zjbal7.png

  edit 5: olm nasıl ölücü insanlar çıktınız, başkasından ref kapmak için gelen paranın yarısını gönderiyorum diyorsunuz. bi de donanımhaber ölücülerine laf edersiniz lan dsşfksdşlfksd

  edit 6: 19.12.2017'deyiz. ben yine dayanamadım ve borsada 130 dolardan 240 dolara çıkardığım paramın 210 dolarıyla 1,4 th/s güç daha satın alarak totalde 3,5 th/s'e getirdim gücü. 18 günde nereden nereye sayın seyirciler... güncel kazanç tablosunu paylaşıyorum, umarım artık kendimi tutarım ve daha fazla para yatırmam. *

  https://i.hizliresim.com/0gdndy.png
  https://i.hizliresim.com/4g4rl7.png

  edit 7: 24.01.2018'deyiz. kendimi tuttum ve reinvest yapmadım gerçekten de. aferin lan bana. :) lakin şu entry'de belirttiğim üzere limit 0.0107 btc'den 0.0502 btc'ye çıkmış vaziyette. bu durumda benim çekim limitine ulaşabilmek için önümde 102 gün daha var, 14 günün ortalama günlük getirisinden yola çıkarak yaptığım hesaplamayla. hoş bir durum değil. güvenimi sarsmaya başladılar. umarım yakın zamanda çekim limitini düşürüp güven tazelerler. güncel tablolar için biyron:

  https://i.hizliresim.com/3eay29.png
  https://i.hizliresim.com/rnvdey.png

  edit 8: 19.02.2018'deyiz. son büyük yatırımımın üzerinden tamı tamına 2 ay geçti. bitcoin kendini toparladı ve 10800 dolar bandına oturdu ancak minimum çekim limitimiz halen 0.05 btc. ilk limit yükselttiklerinde duyuru kısmında bu durumun sebeplerini anlatıp limiti ileride düşürebilecekleri havasını veriyorlardı ancak yaklaşık olarak 1 aydır öyle bir duyuru yok, çekim limiti de arada bir anlığına 0.02'leri görmüş olsa da hiç yerinden kıpırdamıyor. tedirgin ediyorlar insanı bu tip davranışlarla, girdik bir kere devam ediyoruz bakalım. güncel tablolar aşağıdaki gibi:

  https://i.hizliresim.com/a11bep.png
  https://i.hizliresim.com/0eez89.png

  edit 9: ben yine dayanamayıp indirim kodlarının cazibesine kapılarak 13.03.2018'de 216 usd değerinde bir reinvest yaparak 2 th/s daha kazım gücü satın aldım, 3,5 th/s'den 5,5 th/s'e çıktı kazım gücüm. zannediyordum ki güzel bir değişim olacak kazım miktarlarımda. yok anam yok, hiçbir şey değişmedi. o dönem btc 6k seviyelerinde takılıp kalmış olduğu için reinvest'im de verimsiz oldu. bir de o dönem 0.05btc olan çekim miktarı kalıcı olarak 0.03btc'ye düşürüldü. reinvest yapmasaydım şimdiye ilk çekimimi yapmış olacaktım yani. büyük konuşayım artık, bir daha reinvest yapanı siksinler. yaklaşık 2 ayda yapabildiği kazım 0.0085 btc oldu. artık bekleyip çekim miktarına ulaştıkça içerideki parayı çekeceğiz, yapacak başka bir şey kalmadı.

  https://i.hizliresim.com/roapm3.png
  https://i.hizliresim.com/76ldvn.png