şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: deme)
  • (bkz: ben buyum iste)

(bkz: #17599488)

(bkz: #17599715)
  • osman baydemir tarafından, kapatılan dtp mensupları kast edilerek, hükümet ve devlet aklınca şahin ve güvercin diye ayırılmalarına verilmiş cevapmış.

hukuki ve cezai sorumluluğunun gereği yapılır herhalde. orası ayrı.

vesile oldu. bende kendimce, buradan, ülkeyi demokratik özerklik, federasyon vs. adlar altında bölmeye çalışanlara bir şey demek istiyorum.

öhöhöm.

nah!
  • 16 belediye başkanının göz altına alınması ile ilgili basın açıklaması yapan osman baydemir beyanatı, sözlerinin tamamı şöyledir;

"her kim ki milletvekilliğinin düşürülmesinden, belediye başkanlığının düşürülmesinden korkar o namerttir.

gözaltında olan 16 arkadaşımız hangi yasayı çiğnedi biz de o yasayı çiğnedik.

günlerdir akp’li milletvekilinin arabasının polis tarafından çevrilmesi konuşuluyor.

allah’tan korkmaz mısınız 16 belediye başkanı gözaltında neden kimse ses çıkarmıyor.

lüften akıllı davranın akıllı davranın ki söz tükenmesin.

hem ulusal hem de uluslar arası düzlemde arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar meşru ve demokratik yollarla her türlü yolun kullanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

eğer devlet kafası ne yapmaya çalışıyorsun. aldığın bu kararla insanları sokağa mı dökmek istiyorsun.

yarın adliyenin kapısına gieceğiz. ya bizi de alacaksınız, ya da onları da bırakacaksınız

devleti ve hükümeti yönetenlere sesleniyorum, bizi şahin ve güvercin olarak ayırmayın, has..tir diyorum, has..tir...

bu halk ayakta durmaya devam edecektir."

http://www.hurriyet.com.tr/…em/13297450.asp?gid=229
  • bu ve şu tip:

"değerli milletvekilleri, susmazsanız ağzınıza veririm"
    "saygıdeğer vatandaşlarım, bize oy vermeyenin bacısına kayayım"
    "sayın muhalefet liderine güzel bi çakmak lazım"

beyanatlar arttıkça ülkede ilerleme olmaz lakin eğlenmiş oluruz en azından. acaba?