• oha lan. uzun zamandir basbakanin yuzune karsi kimse boyle konusmamisti. yuregimin yaglari eridi.

"devlet imkanlari ile yapilan hizmetler bir lutuf gibi sunulamaz."

"yeni bir vesayet sistemi yaratiliyor."

edit: anam costu hasim kilic. fuat avni olmasindan supheleniyorum.

"aym'yi milli olmamakla suclamak sig bir elestiridir."
  • en basta yaptigi hadise yani "akp nin kapatilmasina........ ilişkin" demesi bence cok basariliydi.. ters koseye yattik.. çok garip oldum ben..

eger reel hayatta da üslubu bu sekildeyse, allah eşine dostuna sabir versin yalnız..
  • ülke o kadar sağa kaydı ki, haşim kılıç bile ortada kaldı diyebileceğimiz anayasa mahkemesi başkanıdır.

düşünün ülkenin halini, haşim kılıç bile iktidarı yerden yere vurmak durumunda kalıyor.
  • kendisi nakşibendi tarikatı üyesi olup sadece bu özelliği yüzünden turgut özal tarafından özel olarak seçilip bu göreve getirilmiştir.görevi anayasaya laiklik ilkesine aykırı olarak kabul edilen yasaların anayasa mahkemesi tarafından veto edilmesini zorlaştırmak, mümkünse engellemektir.
  • 72 yaşındaki genç yetenek.
    dinamik, aktif, genç kuşakla barışık, ilim, bilim, teknolojiye hakim.
    eğer ki aday gösterilirse hayatimda 33 senedir oy kullanıp hiç sağa oy vermeyen ben; tayyip erdoğan'a şak diye oy vermezsem şerefsizim.
  • hiçbiri değil de haşim kılıç'in "güç karşısında gömlek degistirmeyiz" sözü cok ağır oldu
  • konusmasinin sonunda "korkma titre" demesini bekliyoruz ailecek.
  • dünkü konuşmasını az evvel baştan sona izlediğim kişi. sinirli bazen ağlamaklı bir hali vardı. kendisine türk hukukuna olan üstün hizmetlerinden dolayı teşekkür eder emekliliğinin tadını çıkarmasını dilerim.
  • şu anki konuşmasında başta başbakan olmak üzere akplileri oturdukları koltuğa çivilemiştir. cumhurbaşkanı'nın görüntüsünden ise haşim kılıç'ın konuşmasından dolayı mutlu olduğu izlenimi alıyorum.

edit: tespitimi haklı çıkaracak bir detay yakalanmış.
  • kendisi hakkinda "hukuk bitirmemisse ne olmus" diyenlerin kulagina, ameliyat masasinda tam narkoz alirlarken "bu doktor var ya, tip egitimi almadi" diye fisildamak gibi bir fantazim var.
hesabın var mı? giriş yap