1. haslet soyöz; karikatürist. milliyet gazetesinde bant karikatürler çizerdi. (hâlâ orda mı bilmiyorum). küçümen adlı karakteri ve siyasi içerikli karikatürlerinde yüzünü çizmediği (yüzsüz) tansu çiller'i ile ünlüdür.
  2. politik ve sosyal içerikli, detay çizimleri kendine hayran bırakan karikatüristimiz. kare kare sabır vardır işlerinde.
  3. bir karikatüristten çok ama çok daha fazlasıdır. 'haslet' isimli kitabından ilk aşk isimli karikatürünü bana bir şekilde ulaştırana dünyaları feda edebilirim.

    sevinç nidalarıyla edit: ben tek bir çizimi yana yakıla ararken haslet abi bana kitabı gönderebileceği yönünde cevap verdi bugün. vay arkadaş, insan ne diyeceğini nasıl teşekkür edeceğini şaşırıyor valla.
  4. 06.06.2012 tarihli milliyet‘te başbakan ve ana muhalefet liderinin terör zirvesiyle alakalı karikatürü güldürürken düşündüren düşündükçe güldüren çizerdir. iki lider farklı yönlerden gelerek adım adım ortada bulunan beyinde buluşmaktadırlar. ince desem değil kalın desem bu adam bu kadır kalın görmez nasıl bir gönderme olduğu anlaşılamamıştır. beraber beyin salatası mı yiyin diyo yoksa beyin cerrahisinde daha çok gelişelim mi diyo karar veremedim. en kısa zamanda link eklenecektir.
  5. son derece basit ve bayağı çizgileri olan, yetersiz ama muhteris, yandaş ve yağlamacı bir çizer.

    kısaca; milliyet gazetesinin memecan'ı.
    meme canını senin...