şükela:  tümü | bugün
  • hayati tam bir sekuler hayati.
    erotizm, kadinlar, siir, seks, sarap, etiler, nisantasi.

ama akp borazanliginda, akp yardakciliginda rakip tanimamaya ant icmis gibi.

kendin batili, modern, sekuler bir hayat yasa ama insanlara muhafakazar, kapali toplum anlayisini empoze etmeye calis, politikasi bu olanlara bayrak tut.

insanda bir gram seref ve haysiyet olmali kosullar ne olursa olsun.
  • en başından beri dahil olmadığı entelektüel kimliğe sahip olabilmek için türlü numaraları çekmiş biri.
  • 'altını çizdiğim satırlar' başlığı altında sanırım her cuma günü köşesinde beğendiği kitaplardan cümleler yazan köşe yazarı.

köşesini edebiyat eserlerine ayırması pekala hoş olabilir tabi. ancak herhangi bir yorum ya da eleştiriden ziyade direkt cümle alıntısı yapması iyi mi kötü mü bilemiyorum.
    bana özel üniversitede felsefe okuyan fularlı ve kemik çerçeveli gözlüğü olan pelinsu'yu hatırlatıyor.
  • istisnasız her an kendine bir sahip arayan o hali 90 dakika yıllarında da barizdi. dikkatli izleyenler farketmiştir. hıncal'ı köpürtmekten vakit bulduğu nadir anlarda da ağzından çıkan her laftan sonra hıncal ile göz teması kurar, onay beklerdi. böyle bir zavallıcık garibim.
  • aşk meşk derdi kızı yaşındakilerle nişantaşında gezerdi. şimdi de sahibinin sesi.
  • türk solunu ve alevi ikiyüzlülüğünü yerden yere vurmakta beis görmeyen kişi. eski spor yorumcusu yeni siyaset ve ekonomi yazarı.

john malkovich'e de fena halde benziyor bu çorbacı.
  • 1 subat 2019 tarihi itibariyle youtube kanalını açmıştır kendisi. sabah gazetesindeki köse yazıları yetmiyordu, kesmiyordu açıkcası ve uzun süredir ekranlarda da gözükmüyordu. sevenleri/takipcileri icin guzel haber.

şu da kanalına koyduğu ilk şiir:
    acile tek giden
  • erdoğan, tekirdağ mitinginden:
    ...bu işin bir siyasi boyutu var. yan tarafta sultanahmet'i doldurmayacaksın, ayasofyayı dolduralım diyeceksin. bu oyunlara gelmeyelim, bunların hepsi tezgah... bu namussuzlar böyle dedi diye biz adım atmayız.