şükela:  tümü | bugün
 • müslüm gürses'in eski ve klasik bir parcasidir.
  ebru günde$ de son albümü bize de bu yaki$ir'da seslendirmi$tir.

  "hasret rüzgarlari cok erken esti
  savrulduk sevgilim dertlerden yana
  zamansiz dökülen yapraklar gibi
  ayrildik sevgilim doymadim sana

  nasil ba$lami$ti bak nasil bitti
  en güzel duygular silindi gitti
  nasil da sevmi$tim bilirsin seni
  ayrildik sevgilim doymadim sana

  o cocuk gülü$ün aklimdan gitmez
  yalvarsam tanriya yazimi silmez
  bo$alan kadehler teselli etmez
  ayrildik sevgilim doymadim sana"
 • müslüm babanın en baba klasiklerinden.introdaki rüzgar efekti ayrı bi tat katar bu parçaya.
 • unutamadım bir, bu ikidir benim için. güzel parçadır.
 • sözleri şakir askan'dan, müziği burhan bayar'dan bir müslüm gürses klasiği. 1986 çıkışlı küskünüm'ün altıncı, 2004 çıkışlı açık hava konserleri'nin ikinci, 2004 çıkışlı müslüm baba'dan seçmeler 1 albümünün altıncı şarkısıdır.
 • aşk acısı temalı şarkılar içinde en damar parçadır. başında yaklaşık 1 dakika süren bir introya sahiptir. introda hafif bir rüzgar sesinin ardından kemanlar en damardan girmeye başlar ve ondan sonra hayatla ilişkiniz kopar ve kendinizi bu şarkının esintisine bırakırsınız. yaklaşık 45 saniye sonra müslüm babanın o eşşiz yorumuyla sözler devreye girer. ortalara doğru tekrar o muhteşem giriş müziği devreye girer. ve en sonunda azalan keman sesleriyle müslüm baba "ayrıldık sevgilim doymadım sana" der ve yavaş yavaş tekrar bu dünyayla bağlantınızı kurmaya başlarsınız.

  bir de bu sırf bu şarkı için yapılmış olan bir filmi vardır müslüm babanın. takriben 2 günde çekildiğine inandığım bu filmde müslüm baba baştan sonra aynı kıyafetlerdedir. buna rağmen izleyiciyi çeken polisiye kurgusuyla sizi ekrana bağlar. tabi bu şarkı 10 - 15 kere filmde geçer. her seferinde de yukarıda tasvir ettiğim ruh haline sokar sizi.
 • hayatım boyunca en cok dinledigim sarkıdır.. ask acısına bire birdir.. fakat unutmanızı saglamaz bilakis daha fazla acı cekmenizi saglar... o buhrandan kendimi jiletlemeden cıktıgım için sanırım cok sanslıyım
 • son dönemde müslüm gürses yorumuyla dinlediğimiz pop/rock vb. şarkıları yoksayarsak müslüm gürses' in müzikal anlamda en başarılı eseri diyebiliriz. introdaki viyuf viyufff esen rüzgar efektleri fırtına öncesi sessizliği bozar, sonra yorum başlar, dünya durur, film kopar.
 • eğer aşk acısı çekiyorsanız, kafanız güzelse dinlenmemesi gereken şarkı. yapmayın. "nasıl başlamıştı bak nasıl bitti" dediği anda yere yığılmış bulursunuz kendinizi...
 • daha new age muzik tarzi yokken muslum gurses dogadaki ruzgar sesini bu albumde kullanmistir.
  milletin yasam tarzina yavsaklik diyenler, kitaro dinlemeden once keske muslumu dinleselerdi.
 • ebru gündeş de hakkını vererek söylemiştir, ama tabi baba'nın yorumu çok başka..