şükela:  tümü | bugün
  • resmi olarak hastabakicilarin yaptigi lakin cogu zaman anne veya sevgiliye dusen ilgi ve sevkat isidir.
    en kotu yani, cogu zaman "hasta bakmak"tan cok "hastaya bakmak" seklini almasidir.
    ornegin sevgilinin cani 120 miligram kodein ve 300 miligram kafeinden sonra hala yandigi ve siz ona dokundukca dokundugunuz yerlere agri saplandigi takdirde yapabileceginiz tek sey "hastaya bakmaktir"; yapabileceginiz baska hicbir sey yoktur, gozlerinizi dikip oylece bakarsiniz, bakarsiniz, bakarsiniz.
  • (bkz: refakatçi)
  • geriye donup baktiginda; insanin kendini degerli, bir ise yarar hissettigi dunya omrundeki az zamanlardan biridir.
  • eğer hasta inatla "hasta" olduğunu kabul etmek istemiyorsa sırayla; hastaya bağırdığınız, hastaya bağırdığınız için özür dilediğiniz ve vicdan azabı duyduğunuz bir infinite loop'a giriyor(muş)sunuz.
  • sabır seviyesinin nirvanaya ulaşmasının yüksek olduğu durumdur. bakılan kişinin nazına ve niyazına göre değişkenlik gösterir.
  • bakan kisinin bagisiklik sistemini super gelistirdigine inandigim durumdur. ınsana yenilmez ve ormanda on kaplan gücünde hissettirebilir. sevgiyle bakinca boyle oluyor ozellikle galiba.
    hele hasta kisi cocugunuzsa "sen hasta olacagina dagdaki taslar kuslar hasta olsun" demekten dilinizde tüy biter.
  • her hastaya bakmayın sevgili hasta yakınları, bırakın size yaşattıklarını yaşasın da gitsin lan, peygamber misiniz olm, biraz gerçekçi olun, yaşattıkları yanına kar kalmak üzere, sonra belden aşağı felçli adamı erotik kanal izlerken yakalayıp üzülüyorsunuz yine, ahaha, öhöm, gerçi ben hala adamın deneysel yaklaşıyor olabileceğini düşünüyorum :)
  • adamın ağızına sıçan iş.. 3 aydır babama bakıyorum. sinir harbi, kendine 3-4 dakika bile ayıramama, devamlı 24 saat babayla ilgilenmek, anneyi teselli etmek ve bir zaman sonra kilo almaya başlayıp sağlığında bozulması.. iş güç desen allahtan internetten hallediyordum da onlarda durdu şuan. yani hasta bakmıyorsanız heleki ailenizin ve sizin sağlığınız yerindeyse susun ve yaşadığınız hayata küfretmeden keyif almaya bakın.
  • allah korusun hasta göçerse sonradan aranılan eziyettir.* bugünlerin değerini bilin.