şükela:  tümü | bugün
 • doktorlar da her muayeneden sonra hastaları puanlayacaksa desteklediğimdir.

  tedaviye uyum ve nezaket alanlarında ayrı ayrı puanlama yapalım,
  nezaketten düşük puan alan hastaların doktor puanlamadaki etkisi azalsın, randevu verirken tedaviye uyum puanı yüksek hastalara öncelik versin sistem.

  hatta herkes herkesi puanlasın, düşük puan alanlar sosyal hayatın her alanında sürünsün.

  aa bi dakika black mirror lan bu. *
  güzel de bölümdü ha. benim orda çok aklıma yatmıştı açıkçası.

  ben varım ya, bugüne kadar muayenemden çıkan hastaları düşündüm de benim puanım baya yüksek olurdu. cidden yapalım bunu. ama karşılıklı. *

  gelip burda insanları ayırıp ayırıp sıkışınca eşitlik dimi, tamam getirelim o zaman liyakata dayalı bir kast sistemi, herkes rahat etsin. sonra altta kalınca ağlamak yok ama?
 • caylak baslıklarında bugün:

  --- spoiler ---

  kesinlikle olması gereken uygulama zira şikayet etmete kalkınca suçlu sen oluyorsun
  --- spoiler ---
 • doktorlar da sağlık politikasını puanlasın hemşerim
 • popülizmin iyi bir şey olduğuna inandirilan kitlelerin isteği olabilir ancak.

  doktorun lokal ve genel anesteziden hangisini yapmasi gerektigi de oylansin mi?
 • çok yerinde bir uygulama olabilir.hatta hekimi küçük bir sınava dahi tutabilirler,şöyle mesela mini tus gibi çoktan seçmeli falan,bunun için geçmiş tus soru bankalarından yaralanabilirler (emekli öğretmenlerin zaten ihtiyacı olmaz böyle bir şeye onların hazır kendi soruları mecuttur) veya internettende yararlanabilirler.
  bilgilerine ek olarak davranış ,dış görünüş ,memleketlerine ve burçlarına görede değerlendirilebilrler. vatandaşın yetersiz gördüğü hekime yine vatandaşın uygun göreceği cezalar verilebilir.mesela öğlen arası yasağı,yemekhaneyi kullanmama,kahve yasağı ya da kendisinin ya da eş veya çocuğunun hastalanamaması gibi cezalar verilebilir.vatandaşin yetersiz olarak belirlediği hekimlere belli bir süre için meslekten uzaklaştırma veya tekrar tusa tabii olma gibi cezalar verilebilr.
 • çünkü herkes doktor o yüzden çok normal bir doktoru puanlamaları.
 • olması gereken ama abartılmaması gereken uygulamadır. hasta memnuniyeti tek başına iyi doktor belirlemeyi sağlamaz. doktor vardır, mesleğini iyi icra eder ama sosyal ilişkileri zayıftır. bir diğer doktor vardır evet teyzeciğim al antibiyotik, ne istiyorsan yazayım 5-10 kalem der teyzeyi tavlar puanı kapar. doktor vardır o gün 100 hasta bakmıştır ama 60.dan sonra gülmeye hali kalmamıştır.

  tek başına doktoru değerlendirme kriteri olamaz ama kriterlerden biri olması sağlanmalıdır.
 • mevcutta puanlama kısmı bulunan uygulamadır. sağlık bakanlığının enabiz uygulaması üzerinde muayene olduğunuz doktorları puanlayabiliyorsunuz ancak bu işlemler kamuya açık bir alanda paylaşılıyor mu bilmiyorum.
  hede.
 • türkiye gibi, asagilik kompleksinden muzdarip insanlarin yasadigi bir ülkede cok da gercekci sonuclar vermeyecek uygulamadir.
  karsisindaki insana sirf doktor oldugu, güzel oldugu, zengin oldugu, zeki oldugu, basarili oldugu icin kin güden insanlar var bu ülkede.
 • (bkz: nhs)
  ingiltere'de kamu sağlık birimlerinin ratingleri var; hem vatandaşın verdiği rating'den hem denetleme biriminin verdiği rating'den hizmetleri tartılıyor.
  tabi burada da sağlık sistemi sıkıntıda ama en azından sağlık personelini nezaket, hastaya saygı vs konularda zorlayan bir sistem var