şükela:  tümü | bugün
  • http://benbugunbunuogrendim.blogspot.com/

bir doktorun hastalarının hikayelerini anlattığı harika site..birbirinden ilginç hikayeler bulmak mümkün
  • bir doktorun hastalarından öğrendiği bilgileri paylaştığı oldukça güzel bir blog.

(bkz: klavye üretir fare tüketir)

http://benbugunbunuogrendim.blogspot.com/

edit: blog tavsiyesi için hellcaraxe'a teşekkürler
  • en tatlı bloglardan birisidir. yalın, sade, kısa ve güzel bir anlatım; alakasız konularda alakalı bilgiler, insanlardan öğrenilen ve belki kitaplarda bulunamayacak şeyler.
    doktorların genel tavrı hastaları rahatlatmak için sohbet etmek yönündedir. ancak blogun yazarı olan doktorumuz hastalarla sohbetten birşeyler kapma telaşında ve bunu okura anlatma kaygısında.
    farklı hayat eksenlerinde, farklı telaşlarda, farklı yaşlarda, farklı hastalıklardan muzdarip kişilerin başka başka hikayeleri var bu blogda, bir de keyifli tatlı ve zevk veren bilgiler hikayeler...
    devam etsin doktor bu işe, okumak zevkli oluyor fazlasıyla...
  • sözlükte karşlılaştığım bloglar arasında okunması en zevkli olanı.
  • kasım 2005'den beri aktif olan, uzun süredir takip ettiğim okunması çok zevkli, başarılı blog.
  • bir aydan fazladır yazı eklenmemiş blog.
  • her gün açıp okuyorum ama ayda iki kez falan yazıyor. daha sık yazsa da sıkca okusak keşke..
  • 3 - 4 sene evvel sürekli takip ettiğim, sonra ne olduysa ihmal ettiğim ve zaman içerisinde adını sanını unuttuğum bir doktorun hastalarından öğrendiklerini içeren blog. bugün evime deprem sigortası yaptırmaya karar vererek sözlükte önerilen bir acente var mıdır acaba düşüncesi ile deprem sigortası başlığına yönelmem ile blog sahibinin sözlük yazarı olduğunu görmem üzerine yeniden kavuştuğum blogdur.

yıllar önce kaybettiğim çocuğumu bulmuş gibi, yitirdiğim yarimi geri kazanmış gibiyim sözlük.
  • bir barmenden sahte içki ile alakalı öğrendiklerini bizlere paylaşmış doktorun blogu. (herkes demiş bunu zaten)

--- spoiler ---
    geçen hafta hapşuruk yakınması ile başvuran bir barmene:
    "nasıl alkol zamları içki tüketimini azalttı mı?" diye sordum.

"tüketimi biraz azalttı tabi, ama esas sahteciliği arttırdı. millet kalitesiz içkilere yöneldi" dedi

"nasıl sahtecilik?" diye sordum

"doktor bey bu alkolü içkilerde sahtecilik çok olur. mesela şimdi moda oldu, sokaklarda 3-5 liraya tekila şatı satılıyor. o satılanın içinde bir damla tekila yok" dedi

"ne var peki?" diye sordum

"2,5 santilitrelik şatın dörtte biri bacardi, gerisi ucuz votka ve tonik. kimse ayırt edemiyor. zaten bir şişe tekila 70 lira, o fiyatlara satmaya imkan yok" dedi

"başka ne gibi sahtecilikler oluyor" diye sordum

"ben çok meyhanede çalıştım. hemen hemen bütün meyhaneler rakıyı sulandırır, kendilerine bir şişe çıkartır" dedi

"sulandırılınca beyazlamıyor mu?" diye sordum

"şimdi standart olarak 12 şişe rakıyı bir kazana boşaltırsın, içine bir şişe ılık suyu yavaşça karıştırdın mı beyazlamaz. sonra tekrar şişelere doldurup ağzındaki bileziğe de birer damla japon yapıştırıcısı damlattın mı, masada çıt diye açılır. bunu 12 şişe rakıya 2 şişe su ile yapanlar da vardı. şimdi yeni bilyeli kapaklardan sonra azaldı" dedi

"ben de neden garsonlar şişeleri kendileri açıp da masaya bırakıyor diye merak ediyordum" dedim
    --- spoiler ---

http://benbugunbunuogrendim.blogspot.com/…icki.html
  • inanılmaz bir blog.kim milyoner olmak ister başlığında keşfettim,herkes okumalı bence.