• hani böyle saçma sapan bişeyler görürsün ya hastayken...
    kuzey kore lideri kim yong un ile amerikan başkanı donald trump singapur'da zirve yaparken dennis rodman: "kim yong un benim hayat boyu dostum, onu desteklemek için ben de görüşmelere katılacağım" diye açıklama yapar filan. ya da frodo'yu oynayan elijah wood: "selda bağcan hayranıyım" filan der. işte öyle rüyalardır. bazen gerçek bu örneklerdeki gibi gerçek olaylar da o rüyalara benzer işte... öyle bişey. tam anlamıyla kabus değildir bunlar, kıçının açıkta kalması gibi de değil, böyle saçma sapan ama bitmeyen...
  • yoğun bakımda uzun süre kalan hastaların hatırladıkları ilginçtir. 50 katlı bir apartmanın çatısından buz dolu havuza atlama rüyasını farklı zamanlarda birbirini hiç tanımayan 4 farklı kişiden duydum. hepsi günlerce 39-40 derece ateşle boğuşan hastalar. insan beyni çok ilginç.
  • bazı kişiler için her hastalıkta aynı şekilde tekrarlanan rüyalardır. uyku ile uyanıklık arasında gelen bir küçülme hissi tam olarak. oda, eşyalar, dolaplar, kalemler bile dev olmuştur da en ufak hareketinde altında kalacakmışsın gibi. büyümekle kalmayıp üstüne üstüne gelir hepsi.
hesabın var mı? giriş yap