şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tedavi sürecindeki moral bozukluğunu, iç sıkıntısını, sürekli uyuma isteğini gidermek için alınabilecek önlem.
  • ancak beyin gücü yüksek kişilere özgü bir davranış. ve tabii başkasına yük olmamayı ilke edinmiş; olayları abartmaktan değil, minimize etmekten yana pozitif bir düşünce geliştirmiş kişilerin de belirgin özelliği. savaşçı ruh.

    yıllar önce canıma o lanet hastalığın teşhisi konduğunda; sanki nezle, grip olmuş gibi karşılamıştı durumunu. müthiş bir iyileşme arzusuna, hırsına ve inancına sahipti. ''sana yenilmeyeceğim, evvel allah seni yeneceğim...'' derdi zaman zaman. azim.

    o miligramları gittikçe artan dozdaki durajeziklere ve kar etmediği son dönemlerinde eklenen morfinlere rağmen nasıl olup da umudunu koruyabildiğini; nasıl olup da hala kendisini değil beni ve oğlumuzu merkeze koyarak incelikle davranabildiğini, nasıl olup da o haliyle orhan pamuk'un ''kar'', turgut özakman'ın ''şu çılgın türkler'' ve ayşe kulin'in '' veda'' isimli romanlarını bilinci yerinde bir şekilde okuyabildiğini hala hayranlıkla, saygıyla ve hayretle karşılıyorum. değişik.
  • söz konusu hastalık kişinin kendi hastalığı ise güzel*, başkasının hastalığı ise adiliktir.
  • babam çogşükür kanseri atlattı da dışarı çıktığı zaman maske takmaya devam ediyor. bugün; beresi, lacivert montu ve maskesiyle sub zero'ya benziyordu. önümden geçerken, mortal kombat müziği çalıp test your might deyu bağırdım. her şeyi aşırı ciddiye alıp yerlerde sürünmeniz, hastalıklarıyla dalga geçen insanlara laf söyleme hakkını size vermez. üzüntüden gebermediğimiz anların tümünde dalga geçtik, babama zayıflığından ötürü victoria's secret mankeni muamelesi yaptım, evde kumandayla kıstırıp "nasıl kilo verdiniz, sırrınız nedir?" diye sordum, hepsine güldü. çok güldük biz. beni görmediği zamanlarda da aqladım.