şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir ülkenin medeniyet seviyesini gösteren önemli bir ayrıntı da bu olsa gerek. hastanelerin kapısında burada sigara içilmez yazılmasına rağmen, aldırmadan erkek, kadın demeden içen insanlar var. böyle tipleri görünce hemen arayıp şikayet ediyorum. yarım saat güvenlik bekliyor, sonra yine aynı.
    çocuk hastanesinin kapısında sigara içip, elinde telefon, bizim çocuk hep astım yavvv diyen yurdum öküzü! sen o sigarayı içtiğin için olabilir mi?
  • yakınının veya bir sevdiğinin başına kim bilir neler gelmiş, ne yapabileceğini düşünen, o sırada sigara içtiğinin bile ayrımında olamayan insandır.
  • yargılayamadığım insan çeşitlerinden biridir.
    içeride belki çocuğu, babası vs çok ağır bir hastalıkla cebelleşiyordur.

her boku da medeniyetle bağdaştırmasak olmuyor.

tamam kardeş sen git şikayet et. bravo sana.
    empatisiz hayatlarınızda sizin başınıza gelmemesini dilediğim zor anları yaşayan insanlar da içsin o sigarayı bana koymaz.
  • hastane kapısında bekliyorsa vardır bir sorunu. diyelim ki sorunu yok, sana ne kardeşim milletin ne içtiğinden?

şu insanlara karşı olan kötü bakışlarınız yüzünden hiçbir yere varamazsınız. bırakın insanlar keyfine göre takılsın şu boş dünyada.
  • benim gayet yargıladığım ve medeni bulmadığım insandır. haftada en az iki defa çocuk acile gidiyorum. uzun bir bekleme sırası olduğu için içerde hasta çocuk ve annesi beklerken, bakıyorsun babalar hemen girişte sigara içiyor. o iğrenç duman ve kokusu içeri geliyor. o hastaların çoğu astım, bronşit. içen içsin umrumda değil, ama kapının girişinde sigara içemezsin. kadın üç aylık bebeği kucağında, elinde sigara... bu cehalet değilde nedir? birader çocuk acilin kapısının önünde sigara içersen, kendi çocuğunu bile düşünmezsen zıkkım iç derim.
  • maximum özel güvenlikten uyarı aldığı için yaptığı umrunda olmayan insan. genellikle yağışlı havalarda ortaya çıkarlar ve yaptıkları yasa ihlalidir.
    (bkz: kapı önünde sigara içmenin yasak olduğu han)