• hastanelerde, eczanelede ve dişhekimi muaynanelerinde rastlanılan stril bir imaj veren kokudur
  • sanki havada hastalik ucuyormus gibi bir duygu yaratir. sanki o kokuyu alinca hemen hasta olcakmissiniz gibi. sanki mikroplar da boyle kokar gibi.
    geceler boyu refakatci bekledigin anlari, sevdigin insanlarin, kendinin basina gelenleri, ambulans duduklerini, morg soguklugunu hatirlatir bazen de. uzer iste bu yuzden...bazen de.
  • özel hastanelerde pek olmayan koku.
  • hayvan hastanelerine girer girmez ekseriyetle kopeklerin ilk duvar kosesinde tuvalet ihtiyaclarini yapmalarini tetikler bu koku. doktorlarin dedigine gore psikolojikmis. ucbucuk atmaktadirlar o sirada kopekler
  • beyaz kokar.. beyaz beyaz sararırsın soludukça..
  • hastanelerde kullanılan sterilizasyon ve temizlik maddelerinin birbirine karışan kokularıdır. o kadar hastalığın girdiği bir yerde ister istemez etrafta bu kokulara rastlanır.
    daha kokusuz metodlar daha çok maliyet getirdiği için daha çok ssk ve devlet hastanelerinde, bir de düşük bütçeli özel hastanelerde rastlanır.
  • bazi insanlara fazla agir gelir bu koku; ufak capli "ay bana bi seyler oluyo" durumu yaratabilir, bayginlik hissi verebilir
  • tansiyonumu düşüren, ara sıra bayılmama ya da bayılmanın eşiğine gelmeme sebep olan, hatırlamasının bile sinirlerimi bozduğu iğrenç koku. belki koku değildir öyle hissettiren, hatırlattıklarıdır, ağlayan çocuklar, inleyen hastalar, bağıran ambulans, ölen insanlar, akan kanlardır belki öyle hissettiren... belki annem doktor olsaydı, doğduğum günden beri o kokuyu annemle özdeşleştirseydim hoş bi koku olurdu o benim için, güven verirdi, mutlu ederdi, böyle yurtta entry girerken hüzünlendirirdi, ama annem doktor değil ve o kokunun bende güzel hiçbir anısı yok.. o kokulu yerde çok insan derdine deva bulmuş... bunları göremiyo insan deva bulamayanları gördükçe..

ayağı kopmuş bii bebek gördünüz mü hiç, ağlayan?
  • kendimi daha çok hasta hissetmemi sağlayan koku...
    (bkz: hasta kokusu)
hesabın var mı? giriş yap