• kimseye örnek olması gereken doktor değildir. sigara içilmeyen bölgede olmadığı sürece istediği yerde sigara içebilir.
  • sigara içenine hiç denk gelmedim ama odasına girdiğimde pas fotomaç okuyanını gördüm.
  • (bkz: bilgiden gelen güç)

valla doktor içiyorsa, akciğer kanserinin başını, ortasını, sonunu biliyor da içiyor.

yahu sabah iki öksürsen, götün tavanda, "acaba kanser mi oldum" diye dolaşıyorsun.

iyi de sen niye içiyorsun ki?
  • of o kadar doktorları bazı konularda eleştirdiğim oldu ama kusura bakmayın şu mesleğe göre hayatı yaşama kafasını algılayamıyorum.

bırakın insanların bir özel hayatı ve mola zamanını istediği gibi geçirme lüksü olsun. bir öğretmen olarak durakta, okula yakın sokakta yürürken sigara içmiyorum. çünkü çocuklar gördüklerinde çok üzülüyorlar.

okulda ise okuldan çıkıp sote bir yerde içiyorum. benim durum normal sayılabilir. çocukların gözünde öğretmeni farklıdır, ayrıca örnek olma vs açısından ama bir zahmet doktorları rahat bırakın.

ayrıca içmeyen bilmez sekiz saat sonunda bazen anca sigara içebiliyorum. resmen dünyaya geri dönüyorum :(
  • anladım ki birtakım troller inatla doktorlara, öğretmenlere yükleniyor, kasten böyle başlıklar açıyor. olmadı mühendisleri birbirine düşürüyor.

bu başlıklara yazmayın arkadaşlar. en sonunda silip kaçıyorlar millet birbirine sövdüğüyle kalıyor. isterse silmesin gerçi.

evet hakaret etmemek için zor tuttum kendimi.
  • benim lan bu. çalıştığım hastanenin bahçesinde banklar var ve günün her saati hastalar oluyor. onlara görünmeden sigara içebileceğim bir yer de yok bahçede maalesef. herkesten değil de çocuklardan ve yaşlılardan utanıyorum bana baktıklarında. benim sorunum üşengeçlik. sigara molası vereceğin zaman çıkar önlüğü giy tişörtünü öyle çık di mi. ama yok her seferinde kim uğraşacak. kışın otoparkta arabamın içinde içmisligim de çoktur ama yazın bu sıcağında mümkün olmuyor.
    evet bence de yapılması pek uygun değil.
    iyiki bu başlık açıldı. utanmak ta haklıymışım demek ki.
    du bakalım bulacaz bir hal çaresi.
  • (bkz: amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar)

obez olanları var bi de bunların. onları da unutmayalım. millete kilo ver demeyi biliyorsunuz. göt göbek bi dünya geziyorsunuz hastanelerde. bi de utanmadan hala doktorum diye geziyorsunuz.
  • birkaç ay önce hastane önünde sigara içen bir doktora bi genç sigara içmek zararlı değil mi hocam demişti. doktorun cevabı şu olmuştu: "karı da zararlı boşayak mı"
  • eğitimin ilk başladığı yer olan aile ve uzun yıllar boyunca günün uzun bir süresinin eğitim-öğretim amacıyla geçirildiği yer olan okullarda cayır cayır sigara tüttüren anne baba ve eğitimciler olduğu sürece laf söylemenin çok saçma olduğu doktordur.

sen önce çocuğunun yaşadığı evde, öğrencilerinle saatler geçirdiğin okulda bırak sigarayı, sen örnek ol. doktora gelene kadar ohoooo...
hesabın var mı? giriş yap