şükela:  tümü | bugün
  • aslında tam olarak "siyami ersek kalp hastanesi önünde sigara içmek" olacaktı. (tam bu noktada "kahrolsun karakter kısıtlaması, yaşasın harflerin özgürlüğü" demek istiyorum.)

doğal olarak hastane içinde içilemeyen sigaranın, hastane önünde içilmesi durumu. kalp hastanesi önünde olanı daha bir anlamlı.

ulan sevgili kardeşim, içeride bir yakının, sevdiğin birileri var ki sen de oradasın. bi ders al bi akıllan. ne anlarsın otu kağıda sarıp içmekten...
  • yarım saat önce markete gitmek için evden çıktım. evin yakınındaki hastanenin önünden geçerken, bir kaç insanın ağlayıp bağırdığını duydum. bir sigara yakıp uzaktan olanları izlemeye başladım. daha sonra camın dibine kadar yaklaşıp o insanlara bakarak sigaramı içtim. birileri dışarı çıkıp telefonla konuşup ağlıyordu. bir kadın yere çökmüş mermerleri tokatlıyordu. yanındakiler de ona sarılıyordu. girişteki güvenlik görevlisi bulmaca çözmeye devam ediyordu. bir tane hemşire elinde telefonuyla oynayarak bir odadan diğerine geçip duruyordu.
    daha fazla duramadım sonra orada. uzaklaştım. markete girdim. iki tuborg bir kemıl soft istedim.
    eve gelip oturduktan sonra, şu anda o hastanenin kapısında sigara içenleri düşündüm.
  • yasaktır.

kırmızı alanla işaretlidir ama terbiyesiz insanlar bu yasağa uymazlar. uymadıkları gibi tabelanın önünde içerler. güvenliğe gider şikayet edersin. ''abi biz napalım yetkilerimiz kısıtlı' derler. akşam bir bakarsın aynı alanda güvenlik sigarasını içiyor.

(bkz: trakya üniversitesi tıp fakültesi hastanesi)
  • hastane önünde incir ağacı
    doktor bulamadı bana ilacı
    baştabip geliyor yaramdan acı
    hasta düştüm yüreğime dert oldu
    ellerin vatanı bana yurt oldu

mezarımı kazın bayırdan düze
    yönünü çevirin sıladan yüze
    benden selam söyle sevdiğinize
    başına koysun karalar ağlasın
    gurbet elde kaldım diye ağlasın

garip kaldım yüreğime dert oldu
    ellerin vatanı bana yurt oldu ...

kısaca; canınızın bir parçası içerdeyken, allah içirtmesin size o sigarayı...
  • tam bir mallik. yani zaten sigara icmenin kendisi mallik ama
  • içmek isteyen bir kişinin eylemidir. aynı zamanda acıkan birinin sandviç yemesiyle hiç bir fark yoktur
  • istanbulda hemen hemen hiç bir hastanede sigara içme alanı gibi bir yer olmadığı için müsait görülen ilk yerde yapılan şeydir.. fazla şeyapmamak lazım..