şükela:  tümü | bugün
 • tübitak yayınlarının erken çocukluk kitaplığı için hazırladığı kitaplardan bir diğeri.

  --- spoiler ---
  bu kitapta hastaneye yatan bir çocuğun nelerle karşılaşabileceği 3-6 yaş arası çocuklara uygun ve açık bir dille anlatılıyor. hastanede nasıl bir ortam olduğundan, bir ameliyattan önce ve sonra neler yaşandığından bahsediliyor.
  --- spoiler ---

  http://www.tubitak.gov.tr/…t=5&rt=3&sid=0&cid=11617

  benzerleri için:
  (bkz: doktorda) (bkz: diş hekiminde)
 • harika bir kitap. eger cocugunuzun rutin kontrolleri bir hastanede oluyorsa kitap kayda deger bir kolaylık saglıyor.

  --- spoiler ---
  iki cocuklu bir aileden buyuk olan erkek cocugun bir sabah kulagı acır, once doktora giderler. doktorda ameliyat olmalısın hastaneye gitmen gerek der. sonra cocuk hastaneye yatar ameliyat olur.
  --- spoiler ---

  hastane odaları, ameliyathane, hemsireler, oyun odaları, yemek salonu, doktorlar, cerrahlar guzel cizilmis. cizimler doyurucu, gercekci. kitabın ebatı kucuk, sayfalar ince ama kolay yırtılmayanlardan. birde her sayfada sarı bir ordek var, onu bulma oyunu da oynanabilir pekala.

  herseyden ote; cocuklara daha dogdukları andan itibaren baslarına ne gelecegini anlatmak gerekiyor. cocuk anne ve babaya inanıyor, guveniyor. bilmedikleri bir seyle karsılastıklarında endise yasıyorlar. dolayısıyla her hastaneye gidis oncesi kitabı anne ya da babanın cocuga okuması, rutin kontrolde basına neler gelecegini anlatması onem teskil ediyor. hastaneye cocuk her gittiginde cok guzel ozdeslestirme yapıyor kitapla.

  biz sevdik, ilgilenenelere sadece 3.5 tl odedik.
 • çocukların muayene esnasında korkmamaları için ne yapılacağını bilmeleri gerekiyor. acayip bir aleti hiçbir açıklama yapmadan kulağına sokmaya kalkarsan doğal olarak ödleri patlıyor.
  ilgili ve sakin bir doktorun açıklayıcı bir şekilde yaklaşması neredeyse tamamının sakinleşmesini sağlıyor.
  hastanede, oldukça sade ve etkili bir şekilde hastaneye gidildiğinde(özellikle ameliyat gerektiren durumlarda) neler olabileceğini anlatan yararlı bir kitap. ada özellikle sayfalara saklanan sarı ördeği bulurken çok eğlendi.