şükela:  tümü | bugün
  • içinden çıkamadığım durumdur.

bir yanlış teşhis veya tedavi durumu değildir. ailemin yaşadığı evin sınır komşusu özel bir onkoloji hastanesidir.

bu kurumun klima bacaları evin yatak odası ve oturma odasına bakmaktadır. hastane ses için yalıtım yapmış sözde ama hak getire sessizlik. cam açamaz oldular.

belediyeden kaymakamlığa, il sağlık müdürlüğünden bimer'e şikayette bulundum. hepsi nihayetinde belediyeye sevk ettiler durumu. belediyemiz de cebi dolu olanın yanında olmakta ün salmış bir belediye; maltepe belediyesi.

gelip zabıta eşliğinde gürültü ölçümü yapıldı birkaç kere. sınır değerlerinde sorun çıkmıyormuş. peki bu evin içinde cam kapalı iken beni rahatsız eden gürültü nereden geliyor? bende mi bir sorun var?

bu yapıya izin verenler hastanenin çevresindeki yaşam alanlarını etkileyip etkilemeyeceğine bakmıyorlar mıdır? rooftop sanayi tipi klimaların yer seviyesinde ne işi var? gürültü değeri belli db'nin altında veya üstünde diye benim rahatsız olmamın önüne mi geçmiş oluyorlar?

bu işlerden anlayan avukat suserlerden yardım beklemekteyim veya faydalı bir yönlendirme.

umarım böyle bir sorun yaşamazsınız. olur da yaşarsanız direkt mahkemeye başvurun. belediye vs. hikaye kalıyor. konuya hakim bir avukat bulup gereğini yaptırın.

edit: bahsedilen konumda oksijen, karbondioksit tüpleri ve içeriğini bilmediğim basınçlı tanklar da bulunmaktadır.

katil olduğumda yine editlerim.

bir de böyle bir şey var
  • (bkz: çapa'ya o konuda ben de çok kırgınım)

şaka maka db ölçümünde sıkıntı çıkmadı ise işiniz zor, nitekim evim caddeye bakıyor db olarak bi sıkıntı yok ama trafik sesinden çok rahatsızım, yolu sökmeyeceklerine göre?
    kolay gelsin.