şükela:  tümü | bugün
23680 entry daha
  • ben onun kirpiklerinin rastgele dizildiğine hala inanmıyorum ya da o gülüşün sıradan bir anlamı olduğuna.
    bakışlarındaki anlama.. sesindeki huzura. bunlar rastgele şeyler olmamalı.
    tanrıya göre ona dokunmam bile yasak.
    ben ona dokunmadan yapamıyorum.
    özür dilerim sayın tanrı, ben onsuz yaşayamıyorum. (emre gökçe)
  • barış istiyorsanız savaşa hazır olun.
  • (bkz: john wick) filmindeki john wick abimizin duş sahnesinde sırtında yazan “fortis fortuna adiuvat” türkçe karşılığı ise “kader cesurlara güler“
  • "afitap seni gördüğü günden beri sarışın."
  • "kadın dövmek maalesef, türklerin arap kültürü ile tanışmasından sonra başlamış bir olaydır."

ilber ortaylı
  • dostumuzu,
    düşmanımızın koynunda gördük biz!..
    bacak araları kalplerin değerini düşürdüğünden beri,
    babası yok artık bu; "aşk" denen piçin.!!!
  • delikanlının memleketi olmaz...roman mahallesinde bir duvar yazısı olarak görmüştüm.
  • asıl akmaz, bal kokmaz.
    kokarsa yağ kokar, aslı ayrandır.
  • "üzülmek hepimizin baba mesleği."
  • uzun yıllar önce kaleme alınmıştır. kimseye ait, kimse için değildir.

"bugün de aynı dün olduğu gibi hatta, dünden bir önceki gün ve onun da öncesindeki günde de olduğu gibi;
    tüm benliğimle, tüm hücrelerimle, her şeyini, komple seni, yaşadığın dünyayı, yürüdüğün yolları, kapını açan anahtarlarını, gömleğinin üstten 3. düğmesini, her kapadığında gözlerini, yanaklarına değen kirpiklerinden 28.sini, "bize iki çay" ısmarlayışlarını, içtiğin suyun şişesindeki mavi kapağı, dolu küllüğünü, parmaklarının arasından içtiğim sigaranın tadını, diş fırcanın rengini, adımlarını, kapı eşiğini, bakışını, anımsayamadığım gülüşünü, silinen dokunuşlarını, kalp atışlarını ve sana ait ne varsa zihnimde, söyleyemediğim, söylemekten dilimde tüy bitiren her şeyini yine köpek gibi özledim.

günaydın sevgilim. "öldüğünden haberi yok fotoğraflarının.."

tk
4275 entry daha